Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az ami tényleg kelleni fog...

Mi az ami tényleg kelleni fog a babának előttem ezer lista kb netről, védőnénitől, barátnőktől, könyvekből és rajtuk rengeteg rengeteg dolog ez tényleg mind kell?

Figyelt kérdés
Ti miket vettetek szülés előtt miből mennyi magatoknak és a babának és a babaszobába?
2010. aug. 19. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, átküldöm a saját listámat. Már több kismamának is elküldtem:) 4 gyerek után tényleg a legszükségesebb dolgok vannak rajta:D
2010. aug. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kiságy matraccal, pelenka, egy-két textilpelenka. Kising, rugdalózó, pólya, vászon kissapka, egy vékonyka.

Hálózsák vagy angolpólya, kis könnyű takaró.

Magadnak jó lehet egy szoptatós melltartó, betéttel, de nem elengedhetetlen.

Kell egy jó kényelmes karosszék, fotel, párnával, szoptatni.Akár zsámollyal.Ez fontos.

Kis libegő, játék vagy dísz, amit majd nézhet.

egy kifogókendő, fürdéshez. Babaolaj, esetleg, és gyógyszertári (kikeverős) popsikenőcs. Később egy nagyobb mokkás, vagy egy kisebb teáskanál, pici kis lábos, fedővel, esetleg cumisüveg.Dupláspohár, lázmérő.Babakocsi.

Sokkal többet ne vegyél, úgyis rengeteg ajándékot fogsz kapni.

Jó lehet még: bölcső, hordozókendő, bárányirha a kocsiba, vagy nemeztakaró.Ezek nagyon jól szigetelnek télen-nyáron.

Konyhai csipesz, ha sterilizálsz valamit, ezzel kiemelheted a vízből. Merülőmixer, üveg almareszelő.

egy kis polcos szekrény a babának, kislámpa éjjeli szoptatáshoz.Babanapló.

Más nem kell.

2010. aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kórházi csomag


- hálóing, köntös

- intim betét

- papucs

-törölköző

- szépítkező-szerek

- 2 zokni

- pohár, kanál,villa,kés, szalvéta,

- olvasnivaló

- melltartó betét

2010. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Babaszoba

- kiságy, ágynemű, 2-3 lepedő, alá matracvédő gumilepedő, 2 takaró

- ruhák tárolására polc vagy kisszekrény

- pelenkatartó vödör

- baba-napló, babakönyv


Baba-kozmetikumok

-popsikrém

-gézlap

-fürdető(eleinte csak gyógyszertári )

-lázmérő, lázcsillapító kúp


Babaruha

- 2 kombidressz

- 1-2 sapka

- 2 rugdalózó

- 1 hálózsák

- meleg kardigán kiskabát

- 5 textilpelenka

- 1 fürdőlepedő

- pólya, esetleg angolpólya


Etetéshez

- cicik, fotel, kiskanál, kispohár



Utazáshoz

- Autósülés/hordozó

- babakocsi

- dudli(cumika)

2010. aug. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia , én mindent megvettem ami felesleges:) Ami pedig nagyon jól jött volna azt nem..gondolok itt az orrszívóra pl..na azt csak gyógyszertári kis pumpást vettem..semmit nem ér..így az üvegesnél vettem csapra szerelhető orrszívót..nincs nagy hangja mint a porszívósnak és sokkal kíméletesebb..viszont keményen kiszívja az orrát..őszi gyerek a fiam..már egy hónaposan használtuk is sajna..szóval orrszívót vegyél!!!

leírom neked mi volt ami hasznos volt..

Babának:

-Pelus két nagy csomag

-Ágnes pelusbetét pár darab

gumibugyis pelenkavédő..ez jó ha megy a hasa nem folyik ki a kaki a pelusból..

-textílpelenka..20 db..büfizéshez és nekem mellcsorgásra..már etetés és fejés előtt folyni kezdett..azzal bugyoláltam be..

-cumi, fogszabályzósat vettem de a gyerek kiköpte a gyógyszertári gagyi csepp alakút meg imádta..

-vízforraló..sterilizáláshoz tökéletes..

-cumisüveg-végszükségre...(kellett)először műanyagot vettem, de rájöttem az üveg aljú jobban sterilizálható..

-popsitörlő két csomag..a kórházba is vittem magammal szerencsére..mert alig adtak

-hintőpor

-babaolaj

-fürdetőszer

-babafésű--ez hasznos ha netán koszmós lenne a baba feje..mert olajozása után ezzel szépen lehet ledörzsizni..

-ruhák de ezt úgy is tudod..

-vékony takaró, vastag takaró..hálózsák

-kammilla tea--szemgyulladásnál jól jött, hogy van otthon

felhúzós , zenélő babajáték..már a pocakba ezt hallgattattam vele..amikor hazahoztam a kórházból minden alkalommal ha nyűgös volt és nem éhség volt a baja..csak magam mellé tettem a kis zenélős bigyót és felhúztam, hogy zenéljen neki és az ismert dallamokra hamar megnyugodott..


anyukának:

kórházba ezekre volt szükségem:

-úszógumi(nagy gátsebem volt nem tudtam ülni, így felfújtam az úszógumit és nagyon nagy könnyedség volt azon ülni)

-papírtörlő..zuhanyozás után ezzel töröltem meg alul magam..így a törölköző nem lett véres

-melltartó betét

mellbimbó kiemelő

a babának a kórházba mindenképpen vigyél magaddal pár pelust és törlőt..mert nem bizti, hogy eleget adnak..most ennyi jut eszembe..

2010. aug. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kórházi lista és babakelengye listáimba minden mellé odaírtam mire jó, miért jó vagy miért felesleges (szerintem).

Ha kéred elküldöm szívesen, csak írj privit (itt nem tudok csatolni fájlt).

2010. aug. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!