Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg úgy érzitek hogy...

Tényleg úgy érzitek hogy sztárolom a gyereket és magamat?

Figyelt kérdés

Csak mert ez a hsz. elgondolkodtatott....


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Én nem érzem igy ... a gyermek jól nevelt nagyon könnyen ki lehet jönni vele szófogadó és szerintem titkon mindenki ilyenre vágyik.


Nem szándékosan "sztárolom" a gyermeket magamat meg pláne nem csak úgy érzem hogy aki gyakorlatlan a nevelésben a baba / kisgyermek melletti dolgokban azoknak követendő példa lehet az amiket irok hogy mi pl. mit hogy csinálunk.


hogy mindennap megvan mi legyen a reggeli és előre tervezzük az étlapot mert ez mind kiszámithatóságot visz az életünkbe.


hogy miket csinál és hogy viseltetünk iránta hogy nem szabályozom le az életét és ezáltal sokkal szabadabb lehet ő is azokban a dolgokban amiben megengedett.


meghogy segit itthon ebben abban az se a szupergyermek minősités.


ha sokat vagyok itt akkor mindig van vele valaki-mert ezt is megkaptam már.....- ha meg nem vagyok itt akkor csak az övé vagyok.


szóval véleményeket is szeretnék mert nem érzem úgy hogy promotálnám a gyermeket ezekkel a mi igy csináljuk meg a gyerekem ezt tudja irásokkal egy adott kérdés válasza részeként.



Ha túl sok visszaveszek természetesen.

Természetesen káromkodást szidalmazást nem kérek.Köszönöm


2010. aug. 20. 09:03
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

ez a hsz:


" Carmen 22! Én sem tartom búra alatt a lányom! Nem azért nem eszik még késsel villával mint a tiéd, aki biztos a legokosabb gyerek a világon!

Kicsit vegyél már vissza légyszi az arcodból! Állandóan sztárolod magadat meg a ygerekedet! Biztosan van aolyan amiben meg más ygereke ügyesebb mint a tiéd.

20hónapos béna kislány anyukája"

2010. aug. 20. 09:04
 2/37 anonim ***** válasza:
27%
Nem olvastam el a linket és ezt sem, de neked adok igazat.
2010. aug. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
71%

A magabiztosságod,és a gyakorlatiasságod nagyon jól jön gyerekneveléskor.Kiegyensúlyozott,érdeklődő,önálló gyermeket lehet így nevelni.És tényleg ügyesebb talpraesettebb,jól tájékozott lehet a gyermeked a többihez képest.

De viszont ez más kevésbé gyakorlatias szülők szemében nagyképűségnek tűnhet.Nem jó érzés azt látni,hogy másnak jobban megy...Ezek fogást keresnek rajtad.

Ez az én tapasztalatom is.

Olvasgattam már egy pár kommentet tőled,és nagyon hasonlóak vagyunk,.Hogy is mondjam nem kerekítünk mindenből nagy ügyet,csak úgy megoldjuk,aztán meg tanácsokat osztogatunk.:))Kicsit irritáló lehet más szülőknek.:)))

2010. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
82%

Hmmm,szerintem alapvető különbségek vannak a kicsik között és sok szülő nehezen viseli,ha az övé (mondjuk a te kislányodhoz képest) nem csinál annyi mindent és úgy,ahogy a tiéd.

Saját tapasztalat alapján az én kisfiam is másképp csinál néhány dolgot,de nem aggódom,ő ilyen és kész.

Jó,hogy itt mindenki leírja a a gyerkőcökkel kapcsolatos észrevételeit,tapasztalatait...azt,hogy ki mit csinál,milyenek a szokások.Ez jó példaként szolgálhat a kicsit bizonytalanabb anyukáknak,nincs ezzel gond.

Viszont aki "magára veszi" és túl sokat kombinál,nem is tudom...nem kellene ilyen érzékenynek lenni.

2010. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%

Az az igazság, ha egy kisgyerek túlságosan eltérő a nagy átlagtól, és erről az anyukája mesél, az valóban sztárolásnak tűnhet. Az én 17 hónapos lányom ugyan kézzel eszi a rizst, de ettől én még nem "rangsorolom", hogy a Tiéd sztár, az enyém meg mondjuk lecsúszott az ötödik helyre. Szerintem a hozzászólók, akik elég élesen bíráltak e "sztárolás" miatt, kissé irigyek, mert az ő gyerkőcük még nem csinálja azokat, amiket a Te lányod. Pedig ezzel semmi gond nincs, illetve nem szabadna, hogy legyen. Az én lányom pl. világbajnok alvó, születésétől kezdve. Én is azt gondolom, hogy a rendszer nagyon fontos a gyerekek életében, hogy tudja, mikor mi történik vele. Engem pl. emiatt kissé sarkos anyának is tartanak.

Összefoglalva, én a sajátomat egy földreszállt angyalnak tartom, ha valaki ezzel egyetért, büszke vagyok, de ha nem, hát akkor sem fogok kétségbe esni.

2010. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
88%

Nyugi,nekem 4 gyerekem van,sztem normálisan jólneveltek,úgy,h nem szoktam rájuk csapkodni sem.Ezzel kapcsolatban megkaptam,h azért jólneveltek,mert 1.kövér vagyok és nem karcsú,hosszú combú,2.halvérű az összes gyerekem,3.nem is egy apjuk van,4.titokban tutira verem őket.

Na ezt übereld!:DDD

2010. aug. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
49%

Nem nyalintásból, de én is neked adok igazat.

Olvastam a kommented ehhez a válaszhoz, nem volt benne semmi egetrengető..azért mert képes vagy jól nevelni a gyereked, más meg nem, az nem a te hibád.

Sztárolni meg végképp nem szoktál, nem láttam még egy beképzelt hozzászólást sem tőled:))

Az,hogy sokat itt vagy olykor olykor...már amikor először feltűnt a neved is b@szogattak érte, de nem kell velük foglalkozni:)Én is gyakran vagyok fent, mert vagy alszik olyankor, vagy elvan magában, van másnál van, de semmi extra, nem kell ezt magyarázgatni, mindenki úgy nevel és viselkedik ahogy akar, másnak meg semmi köze ahhoz,hogy te mit és hogy csinálsz:)

2010. aug. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
51%

Ez hallod irigység.

Ha egy picit ügyesebb a gyereked,már utálnak is.Anyunak sem hitték el,hogy egy évesen már nem voltam pelenkás és kanállal ettem,legyünk hát inkább irigyek,és utálkozzunk is,mert a mi gyerekünk nem ilyen tempóban fejlődik,és van tőle ügyesebb.......

2010. aug. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!


én is úgy vagyok vele hogy azért mert anyuka is vagyok még feleség is vagyok és nem egy frigid állat meg van egy szerető férjem és neki is szüksége van rám - gyakran :-) -


tudni kell kiengedni lepasszolni a gyereket és jó érzés tudni hogy mással is jól elvan addig is tanul lát tapasztal.


a 9.22-es anyuka :


:-)))) hát igen. nekem is mondták hogy biztos ütöm vágom hogy ilyen legyen - lett. pedig nem.

engem is igy nevelt édesanyám

2010. aug. 20. 09:29
 10/37 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy itt tényleg sok a frigid banya, akik csak irigykednek és támadnak egész nap:))

Mellesleg most te vagy a préda...régen én voltam:DDe örülök,hogy leszálltak rólam:)

2010. aug. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!