Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan írjam bele az önéletraj...

Hogyan írjam bele az önéletrajzomba a gyereket?

Figyelt kérdés

Email-en akarom küldeni, valahogy így fog kinézni:


Név: F.T.

cím: ...

Tel:06/..

email:...

Születési dátum: 1984...


Tanulmányaim:

1990-1998:xy ált iskola

1998-2002:xy gimnázium


Munkahelyeim: itt ugyanúgy felsorolom azt a 4 db-ot.


És itt akadtam meg. Mert ugye most gyes-en vagyok, az utolsó munkahelyemen vagyok papíron még fizu nélküli szabin.De oda nem megyek vissza.Az önéletrajz után lesz egy rövid motivációs levél, némi sallanggal. Oda írjam bele, hogy nekem egyébként van egy 2 éves gyerekem? Vagy ti hogyan oldottátok meg? Másik kérdésem: Gimi után jártam 2 évig egyetemre is, de azt nem végeztem el, ezt említsem meg az iskolák között? Pl: 2002-2004:xy egyetem. Vagy inkább ne? Kérlek segítsetek, munkát kell találnom sürgősen, a lehető legtöbbet akarom kihozni a soványka kis pályafutásomat szemléltető önéletrajzból. Köszi a válaszokat, véleményeket.


2011. okt. 19. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A motivációs levélben említsd meg a gyereket, legalább is én ott szoktam. Sajnos emiatt nagy eséllyel félre is dobják majd az önéletrajzodat, mert elég nagy hátránnyal indulnak a kisgyerekes anyukák, de hazudni, a gyerek létezését eltitkolni nem célszerű, és akkor már jobb, ha az elején kiderül, és nem vesztegetitek egymás drága idejét... Az egyetemet szerintem akkor említsd meg, ha a pozíció szempontjából van jelentősége. Sok szerencsét, egy álláskereső, kétgyerekes sorstárs
2011. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy szokták:


- vagy sehogy (nem vicc, minek ezt előre közölni, lehet hogy be sem hívnak interjúra, pedig ha bemész akkor simén meggyőzöd őket -ha akarják ott úgyis megtudják, elmondhatod)


- vagy úgy hogy a felsorolásnél az első bekezdésben oda szokták írni hogy:


"családi állapot: férjezett, 2 gyermek édesanyja"

2011. okt. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

En nem irom bele.

Miert kellene beleirni?

Nem kizaro indok, emiatt nem utasithatnak el, sot, ra sem kerdezhetnek nyiltan. Ha megis megteszik, akkor interjun valaszolsz ra. De elore nem kell kozolni mar az oneletrajzban!

Egyebkent meg valoszinuleg burkoltan fognak kerdezgetni, peldaul hogy gond-e neked ha gyakran es hosszan kell tulorazni, stb. Akkor altalaban kinyogi az ember, hogy alkalmankent belefer, de rendszeresen nem, mert egyeb kotelezettsegeid is vannak.

Stb.

2011. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb, ha nem írod bele, derüljön ki az állásinterjún. Igen, lehet csak egymás idejét raboljátok, mert ha ott kiderül már nem téged választanak, de legalább egy esélyt adsz neki, mert lehet olyan meggyőző vagy élőben, hogy már nem fog számítani.
2011. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én is most írom:)

Én úgy csináltam, ahogyan a második válaszoló írta. Elején az adatoknál Család: házas; 2 gyermek

Ennyi. Ebből nem derül ki, hány évesek. És nem feltétlen negatív, mert van, ahol azt nézik, hogy már van gyerek, tehát nem mész el következő évben szülni.

A munkánál írom a jelenlegit, aztán ha rákérdeznek, miért akarsz váltani, elmondod, amit szeretnél.

2011. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
SEHOVÁÁÁÁÁÁÁ!!!! Az interjúig sem fogsz úgy eljutni.
2011. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval teljes mértékig.Tehát NE írd bele!

Amúgy meg már nem szokás beleírni a családi állapotot sem,magánügy nem tartozik senkire.

2011. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na jó, engem meggyőztetek, nem írom be.

14.38

2011. okt. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.Amúgy meg ha fizetés nélküli szabin vagy akkor van munkahelyed,állományban vagy.Én így írtam:

2010- Kis Pista Kft.

Ha meg megkérdezik,miért szeretnél eljönni,akkor elmondod,mi a probléma miért nem szeretnél TE ott dolgozni,és zárszóként elmondhatod,hogy nem is tudnak visszavenni,de ezt nem muszáj,függ az aktuális helyzettől.

2011. okt. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én írtam tegnap, hogy hogy SEHOVÁ ne írd... én HR-es vagyok kifejezetten állásinterjúztatással foglalkozom. Senkinek semmi köze a családi állapotodhoz, gyerekeid számához. Nyilván előbb utább ki fog derülni, legkésőbb a próbaidő alatt ha esetleg beteg a gyerek és nem tudsz bemenni.


Ha beírod az önéletrajzba akkor nagy az esély, hogy az interjúig sem jutsz el. Pedig ha nem találkozhatsz a felvételiztetővel személyesen akkor esélyed sem lesz az állást megkapni.


A GYED alatt is munkaviszonyban vagy. Én pl. 2008 óta vagyok itthon, 2007ben kezdtem a cégnél tehát az én önéletrajzomban ez így jelenik meg:


Kis Pista Rt. 2007 - jelenleg is

(és a többit nem kell firtatni, majd beszéltek róla az interjún.)


Bocs, de tegnap csak rohantam nem tudtam részletesebben írni.

2011. okt. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!