Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vilagositsan fel a...

Hogy vilagositsan fel a serdulo lanyomat a nemieletrol?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat es tanacsokat varok, koszi a valaszaitokat

2021. márc. 30. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hol tart?

Mi az amit biztosan szerinted is tud?

Mennyi idős?

2021. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
6%
Beviszed a teszkóba megállítod az óvszeres polc előtt. Na lányom, ha jön fiú ezt csekkolod van-e nála. Elmagyarázod neki, hogy az esemény utáni tabletta milyen hatással van a szervezetre. És azt is magyarázd el neki, hogy a kis csákó, ha felcsinál, akkor ki lesz miskárolva :)
2021. márc. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én családomban mindig túl diszkréten kezelték ezt a témát, sőt, soha nem is volt róla szó. Sajnos a médiából és a gimis közösségből tájékozódtam, így rengeteg tévképzetem volt a dologgal kapcsolatban.

Hogy hogyan világosítsd fel a lányod, nyilván függ az életkorától. Én azt javaslom, hogy nyíltan beszélj neki a témáról: ez egy természetes dolog, az élet része, nem érdemes elhamarkodni, vigyázni kell nagyon, stb. A lényeg, hogy érezze, hogy számíthat rád, hogy nem tabu a téma és segítesz neki, és minden kérdésére válaszolsz.

2021. márc. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne egy egyszeri hegyibeszéd legyen a felvilágosítás, hanem egy folyamatos párbeszéd. Nem biztos, hogy jó ötlet csak a szexre kihegyezni a felvilágosítást. Szerintem az első és legfontosabb a női ciklus lenne. Hogyan működik, miért menstruálnak a nők, milyen menstruációs eszközök közül lehet válogatni.

Beszéljetek szerelemről, párkapcsolatról, családalapításról.

Ezek mind olyan témák, amikből ki lehet lyukadni a testi szerelem kérdéséhez. És persze beszélni kell a védekezés lehetséges formáiról, nemi úton terjedő betegségekről is. Ennyi mindent nem lehet és nem is kell egy alkalomba sűríteni.

Jó lenne, ha te irányítanád a beszélgetést kérdésekkel. A lányod meg mondja el, amit tud vagy gondol az adott témáról.

Velem legalábbis így csinálta anyukám. Az én gyerekeim még kicsik (4, illetve 6 évesek), egyelőre az aktuálisan felmerülő kérdéseket válaszolom meg.

2021. márc. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

1. Vagyok



4. Jól mondja.


Normál esetben nem kellene hegyibeszédet tartani.

Ahogy halad a korral és a kérdésekkel, azokat kell megválaszolni.


Nekem a lányom 3 éves.

Tudja, hogy a szerelmeseknek lesz kisbabájuk. / nyilván ez nem teljesen igaz, de jó esetben így van/

Tudja, hogy a nunijához nem nyúlhat mindenki.

Tudja, hogy a felnőtt nénik használnak tampont időnként, amit a nunihoz kell tenni.


Jelenleg ez is több, mint amit tudnia kellene, de érdeklődő gyerek.


Gyanítom 8 évesen egeszen képben lesz a ciklussal màr, talán a szexszel is.

2021. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
88%

A legtöbb lány/fiú nagyon jól tudja mi a szex. Legalábbis mikor én voltam fiatal mindenki tudta. Pedig egy ultra vallásos általánosba járok. Szóval szerintem ezzel nem kell olyan sokat foglalkozni.


Inkább az óvszer használatára, ezzel pedig a nem kívánatos terhességek, nemi betegségek elkerüsét kell a fejéb verni. Ha ezt megjegyzi akkor mindent megjegyez amit kell.

2021. márc. 31. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4es tök jól mondja, abszolút egyetértek vele. Én még annyit hozzá tennék, hogy a másik nemről is tessék beszélgetni, hogy az ő testük hogy működik.


Én bevallom őszintén, hogy itt vagyok 26 éves nőként és sokszor fogalmam sincs, hogy mit kezdjek a párommal. Sok új dolog van számomra a férfi testben. Meg sok kérdésem és rácsodálkozni valóm is van.


És ő ugyanez. Onnan tudja, hogy hol a legjobb nekem (és pontosan hol van ez a pont), hogy szóltam neki. Ovulációról nem tudja, hogy mi az, illetve a menzesz témát sem érti. Pedig egy 30 éves, talpraesett és egyáltalán nem buta férfi.


Csak ez így kimaradt mindkettőnknél, így leülünk együtt edukálni magunkat és rácsodálkozni a dolgokra.



De ami még brutálisan fontos és elmaradhatatlan szerintem egy szexualitással kapcsolatos beszélgetésben az a: KOMMUNIKÁCIÓRA VALÓ NEVELÉS. Verjük bele minden gyerek fejébe rendesen, hogy


MERJEN SZÓLNI, ha valami nem esik neki jól.

FEJEZZE KI szavakkal, akár utána is elmondhatja a kedvesének, hogy hol és hogy élvezte a legjobban. Nagyon fontos mindkét fél számára a pozitív visszaigazolás (is).

NYUGODTAN mondjon nemet akármire, ami neki nem tetszik. Ha a partnere erőltetni akar valamit, hagyja faképnél. Nem kötelező semmi sem.

És nyugodtan érintse meg magát aktus közben, ha úgy érzi, hogy kell.


Meg a kölcsönösség is fontos. Ne csak a fiú kezdeményezzen, ne csak ő irányítson, ne csak ő kreatívkodjon az ágyban és ne csak ő játsszon elő a másikkal.

2021. márc. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsit belegondolva, fontos azt is megtanítani, hogy legyen őszinte és igyekezzen ne bele esni az elvárások csapdájába.


Teszem azt, hogy a legtöbb filmben olyan szexjelenetekkel fog találkozni, amiben a nők hangoskodnak. Pedig valljuk be, a valóságban szerintem ritka, amikor tényleg az érzés miatt kell nyögni. Nyögjön nyugodtan, ha úgy érzi, de ne azért tegye, mert ezt tanulta másoktól. És sok-sok ilyen van még.


Na meg persze, a női orgazmus nem szokott beszédtéma lenni, de attól még tudja, hogy igenis fontos dolog, hogy mindkét félnek legyen orgazmusa. Ne hazudja azt, hogy van, csakhogy a másik fél ne keseregjen.


És igen, belegondolva elég furcsa, hogy ilyeneket is átadjunk az épp serdülni készülő gyereknek, de ahogy a 4es is jól megasszonta, nem kell azonnal mindent. Amiket én leírtam, azoknak egy jó részét bőven ráér akkor elmondani, mikor már van egy komolyabb jelentkező a láthatáron.


De szerintem fontos ezeket is belenevelni a gyereknek. Én sajnos magamtól jöttem rá ezekere, 20on felül. Mennyi mindentől megkímélhettem volna magamat, ha már az első kapcsolatom alatt tudom és alkalmazom ezeket...

2021. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szintén serdülő lányként sokat nem tudok hozzáfűzni a dologhoz, de nagyon szerencsés lányod van, ha tudtok ilyen dolgokról beszélni. Én soha nem álltam ilyen közel az anyukámhoz, és nem is beszélnék vele erről a témáról, ha egyszer ő is fel akarja hozni. Mellette ez kellemetlen lenne számomra.
2021. márc. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!