Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy nemrég feltett kérdés...

Egy nemrég feltett kérdés ihlette az enyém: A lányaim (2 és 6 év) még sosem láttak engem tampont cserélni. Na, akkor mikor világosítsam fel őket?

Figyelt kérdés

Nem vagyok prűd, mindenre kapnak választ, ha kérdeznek. A tamponcserével az a bajom, hogy ha meglátják, hát marhára nem szeretném, ha kipróbálnák. Egy kisgyerek szeret utánozni, nem igaz?

A nagy megkérdezte még régebben, mi az, én mondtam, hogy tampon, anyának néha kell, majd ha nagyobb lesz, megbeszéljük, mire való. Neki ennyi elég volt.


2014. okt. 16. 14:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon ráérsz még. Nem kell ezt látniuk, ugyan már, miért kéne!és biztos hogy utánoznák. Majd ha 11 éves lesz elmondod, még alacsony IQ-val is azonnal megértik, miről van szó. Addig is az helyes, ha amit kérdeznek egyszerűen, röviden felelsz.
2014. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyem7volt,mikor megmutattam neki a betetet,es hogy mit kell vele csinalni-persze nem eles helyzetben.Engem Sem hagyott beken.Magyarazd el nekik az ö nyelvükön,hogy megertsek.
2014. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Tamponcsere? Szerintem ha ilyen céllal mész a vécébe, akkor kulcsra kell zárni. Ez nem prűdség, csak magánszféra :) Ha nagydologra mész, akkor se legyeskednek ott melletted, mikor a fenekedet törlöd, teszem föl. Nálunk is így van, bár nem zárom kulcsra az ajtót, a lányom tudja, hogy ha beteszem, akkor nem illik rám szabni.

A felvilágosítást viszont szerintem megteheted a nagylánynál, már csak azért is, mert ha majd már olvasni is tud, és kezébe kerül a tamponos doboz, akkor nehogy a tájékoztatóból világosodjon fel :). Ha pedig aggódsz, nehogy kipróbálják, vajon mire való, akkor tedd valami magasabb polcra, ahol nem érik el.

2014. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Érdekes, én sem láttam soha anyámat, ahogyan intézte ezeket a dolgait, de mégis tudtam miről van szó.

Nem kell bemutatót tartani ekkora gyerekeknek meg pláne nem. És majd boldogan újságolja az óvodában mit látott?

2014. okt. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
"nehogy kipróbálják" -ja, nem azzal próbálnák, hanem radírral, építőjátékkal, ceruzával, vagy ki tudja mit találnak. Szerintem sem kell a szülők v^lagába látni a gyereknek, hogy időben megtanulja, sőt káros is az ilyen erőltetett tájékoztatás.
2014. okt. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
9 éves a lányom, most nemrég a drogériában látott tampontartó dobozt ami nagyon szép csicsás volt, kérdezte mire való, kénytelen voltam elmondani :). Szerintem megértette a dolgot mert kicsit elkedvtelenedett...
2014. okt. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem is van 2 lányom, 11 és 14 évesek. A kisebb még nem, a nagy viszont 3 éve menstruál. Soha nem láttak engem sem betétet és tampont cserélni! Ez számomra is intim, a magánügyem! Amúgy pedig van legalább 3 könyvük, amit néha átlapoznak:


Pl.:


[link]

2014. okt. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mar nem azert, de epeszu ember bezarja a wc ajtot, ha dolga van, hogy latna meg a gyerek????
2014. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
S hogyan zarjam magamra az ajtót?panellakásban lakunk,nem zárható az ajtó.
2014. okt. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Becsukod, utolso es ha latod, hogy mozdulna a kilincs, megfogod. Nem olyan bonyolult....De fel lehet rakni tolozarat, akarsztot....
2014. okt. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!