Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azok a nők, akik szülés után...

Azok a nők, akik szülés után 3 évig otthon maradnak, vagy még tovább, azok mégis mit tanítanak a gyereküknek, pláne ha lányuk van? "Tanulj kislányom, hogy majd te is tudj segíteni a gyerekeidnek a házi feladatban."?

Figyelt kérdés
Nem provokálni akarok.
2021. ápr. 1. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/139 anonim ***** válasza:
91%
Kedves nem provokáló kérdező. 2 diplomám és 3 nyelvvizsgám van, gyerekvállalás előtt 5 évet dolgoztam, majd a gyerekem 3 éves koráig itthon voltam, aztán megszületett a második gyerek és szintén 3 éves koráig nem mentem vissza dolgozni. Mi tanítottam neki ez idő alatt? Pl, hogy szép tisztaságban élünk, finom süteményeket sütünk együtt, sokat vagyunk kint, jól érezzük magunkat együtt. Majd a gyerek elment oviba, én meg vissza dolgozni. Mi a problémád?
2021. ápr. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/139 anonim ***** válasza:
85%

Én már 4 éve vagyok vele itthon, óvoda helyett jött a covid, nem érdekli különösebben, neki így természetes.

Te egyébként emlékszel a 3 éves korod előtt történtekre?

2021. ápr. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/139 anonim ***** válasza:
91%
Melik három évesnek kell segíteni a házi feladatában?
2021. ápr. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/139 anonim ***** válasza:
94%

Ha nő vagy, akkor különösen szánalmas a kérdés.

Ha férfi, akkor csak annyit kérdeznék, hogy azok a férfiak akik sosincsenek otthon, nem segítenek a gyerek és ház körül, fáj nekik minőségi időt tölteni a gyerekükkel, mert azt se tudjákmi az, azok mit tanítanak a gyereküknek: "Tanulj kisfiam, hogy majd neked is legyen családod, akikkel nem kell foglalkoznod"??

2021. ápr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/139 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem azt, hogy a család a legfontosabb. De ha van egy rendes képzettség a fiókban, azt is, hogy "tanulj, mert az egy lehetőség, és sosem tudhatod, mit hoz a jövő". Van olyan ismerősöm, aki azután ment vissza dolgozni, hogy fiatalon, 2 gyerekkel megözvegyült. Addig simán megéltek a férje fizetéséből, de képezte magát, igen, nehéz volt, igen, érződött, hogy kiesett a munkából, de belejött. Ha nem tanult volna sosem, nem lett volna piacképes végzettsége, sokkal nehezebb lett volna.
2021. ápr. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/139 anonim ***** válasza:
86%

Nekem csak 1 diplomám van és 2 nyelvvizsgám, valamint 10 év munkaviszony után mentem el "babázni" és 2*3 év után vissza. Valami gondod van vele? :)

Nem is tudom, biztos azt gondolod hogy csak az marad otthon 3 évre, akiknek se képzettsége, se végzettsége, se munkahelye. Az igazság viszont az, hogy pont azért tehettem meg, hogy annyit legyek a gyerekekkel amennyit szeretnék, mert eleget tanultam előtte, normális munkahelyem volt rendes fizetéssel és nem kellett attól félnem, hogy ha meg is szűnik, még oda vagyok, ne tudnék újat találni a tapasztalatommal...

És igen, erre tanítom őket, hogy tanuljanak, majd dolgozzanak, hogy megvalósíthassák azt, amit akarnak.

2021. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/139 anonim ***** válasza:
79%

6 ève nincs fizetett munkàm. Itthon vagyok egy otthontanuló gyerekkel meg egy àgyban fekvő időssel.

Karriertanàcsadò nem leszek, de több haszna van annak amit csinàlok, mint mikor profitot termeltem.

Azt megtanulhatja a gyerek, hogy nem mindig a legmegbecsültebb elfoglaltsàg a legjobb, meg a rossz pèldàmon azt, hogy a rossz helyzetekből ki kell lèpni. Nekem ez nem megy.

2021. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/139 anonim ***** válasza:
88%

Az elsőt beadtam a bölcsibe,mert muszaj volt, a másodikkal azt mondtam ha törik ha szakad is oviig itthon maradok. Orvos ismerősöm is és jogász barátnőm is otthon volt 3 évig.

Szerintem aki ezt bírja,és élvezi,az csak jó sok szempontból,de nincs olyan,hogy akié bölcsis az rossz vagy fordítva. Egyéni élethelyzetek vannak.Nagyanyáink idejében sokan nem dolgoztak egyáltalán és nem csak parasztokat neveltek ki...

Egyébkent attol,hogy oda írtad,attól ez még full provokació,de egy inteligens ember nem fog felülni ennek (és egy inteligens ember nem kérdezne ilyet)

2021. ápr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/139 anonim ***** válasza:
30%

Azzal, ha valaki 3 évig otthon marad a gyerekkel, szerintem nincs gond. Ha neki így jó, akkor így jó.


De azokat én sem értem, akik miután szültek, egyáltalán nem mennek vissza dolgozni. Nem mennék abba bele, hogy mi lesz akkor, ha elválnak a férjével, vagy meghal a férje, mert nem ez volt a kérdés.

Hogy mit tanít ezzel a gyereknek? Attól függ, mit vesz ki belőle a gyerek. Lehet azt veszi ki és úgy értelmezi, hogy egy nő szülés után már nem lehet nő, csak anya és háziasszony, vagy a nőnek onnantól kezdve, hogy gyereke születik, csak a házimunka-gyerek-férj szentháromságban vergődhet, kiszolgáltva ezzel a férfinek. Ráadásul rosszul veszi ki, amikor anyuka egy mosás és egy mosogatás között azzal érvel a gyereknek hogy tanuljon, hogy ő is tanult ember. Igen, tanult, de azt is kellene nézni, hogy hova jutott és most mit csinál, a bevételei egyenlőek a nullával.

Vagy lehet az is, hogy pont ennek a szöges ellentéte lesz: nem akar majd családot, helyette karriert választja.

2021. ápr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/139 anonim ***** válasza:
28%

Férfinél lenézendő, ha nem foglalkozik a gyerekével, nem tölt vele minőségi időt. Nőnél lenézendő, ha csak a gyerekével, háztartással foglalkozik és nem megy dolgozni.


Ezért van az, hogy nem vesznek most már fel szinte semmilyen korú nőt, nem látnak szívesen senkit, mert vannak olyan "nők", akik szülés után nem akarnak semmit se dolgozni. Igen, munka a házimunka, a gyereknevelés, de mégsem egyenértékű egy fizető állással.

2021. ápr. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!