Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy én is ilyen...

Lehetséges, hogy én is ilyen jó génekkel rendelkezek?

Figyelt kérdés

A nagyapámék 21-en voltak testvérek. Sokuk meghalt csecsemőkorban vagy tífuszban, de 13-an megérték a felnőttkort.

Kíváncsi lennék, mennyi esélye van, hogy én is ilyen termékeny leszek, vagy hogy én is ilyen könnyen teherbe esek majd (nem, nem akarok ennyi gyermeket, csak elméletileg foglalkoztat a kérdés).



2021. márc. 18. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell védekezni, és kész...

Nem olyan nagy dolog ez. A gyereket nem megcsinálni a nehéz, hanem felnevelni.

2021. márc. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
85%
Így van, ha a férjeddel mindennap kétszer együtt vagytok, akkor tuti gyorsan összejön a gyerek, ha minden oké mindkettőtöknél. Nagyon durva szám ez a 21... Meg a 13 is... Én egy 3at szeretnék kb (+-1 a feleségem vágyaitól függően), de még nekem ez odébb van, 20 éves vagyok. Ja, még annyi, hogy nagyapád anyukája hány évesen kezdte a szülést? :)
2021. márc. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
19 évesen szült először és ha jól tudom, 44-45 évesen utoljára.
2021. márc. 18. 22:44
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha az a 21 úgy jött össze, hogy sok volt az iker (szóval sokszor fordult elő hogy egy terhesség után több gyerek született), akkor igen, azt örökölhetted.


De annak hogy valaki kb 15 évig terhes egy élet alatt, a genetikához semmi köze sincs. Inkább kitartásnak (ha mindegyiket akarták) vagy tudatlanságnak (ha csak nem tudtak védekezni) mondanám.

2021. márc. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

4

Nem hinném hogy mindegyiket akarták, így jöttek :) de mindegyiket tisztességgel felnevelték. Ha jól tudom 2 ikerpár volt csak.

2021. márc. 18. 22:55
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Na szaporodni bele a világba nem igényel semmilyen jó gént...
2021. márc. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%
Én sem értem igazán a kérdést. Széttenni a lábad, gyereket csinálni és bele szülni a nagyvilágba a semmire nem gén függő.
2021. márc. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%
Szegény nő, ez már embertelenség, egy szuszanásnyi ideje se lehetett.
2021. márc. 19. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

Régen sok gyermeket szültek az asszonyok, pontosan amiatt mert sok gyerek nem élte meg a felnőttkort. Persze gondolom én a genetikátol is függ,hogy egy nő mennyi gyermekáldás rá képes. Ugye szülés után is teherbe lehet esni pár hónappal. Attól, hogy esetleg még szoptatja meg lehet terhes. Van ilyen az ismeretségi körömben. A nőgyógyászok szerint egy évet kell várni a következő babaig. Az én családomban is sok volt régen a gyerek bár nem 21 de az 5-8 megvolt. Én az első gyerekkel akkor estem teherbe amikor eldöntöttük hogy legyen. A másodikra kíváncsi leszek.

Sajnos a mai világban rengeteg a meddő. Szerintem ez azért lehet mert esszük ezt a sok szenny bolti kaját stb....az életmód miatt...szerintem

2021. márc. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A termékenység nem öröklődő tulajdonság amúgy sem, teljesen egyéni. Egypetéjű ikerlányoknál is előfordulhat simán, h3ogy az egyikük meddő, a másik meg egy férfi bicikli látványától ie teherbe esik. Ergo a te termékenységedet semennyiben nem befolyásolja a felmenőid teljesítménye.

Vannak bizonyos genetikailag öröklődő hajlamok (esetenként szervi elváltotzások), de sokkal inkább a meddőség viszonylatában, a termékenység nem ilyen.

Ez a rengeteg gyerek meg inkább a korszkaknak és a védekezés hiányának tudható be, ha valaki a fogamzásgátlás semmilyen formájával nem él aktív házasélet mellett és teszem azt menstruál 4 évtizedig, elkerülhetetlenül szül egy fészekalja gyereket, ha egészséges.

2021. márc. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!