Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy gyereket...

Miért mondják, hogy gyereket tervezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem kötekedésből, de ez a szó kicsit fura meg irritáló. Az új kocsikat meg és hadműveleteket, nyaralásokat szokták tervezni, miért használják mégis a gyerekekkel kapcsolatban? Tervezik, hogy milyen színű haja, szeme stb legyen?


2021. ápr. 3. 15:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert örök életre a gyermeked marad, s általában megteremtik az anyagi jólétet a gyerek születésére, légyen ház,autó,esetleg házasság stb. Ez az egész tervezés része, s legvege a varva vart gyermek.
2021. ápr. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly kérdés?

Nem azt tervezem, hogy hogyan nézzen ki, hanem hogy mikor vállaljuk...

2021. ápr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2021. ápr. 3. 15:14
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb olyasmi mint a kirandulast eltervezni

Tudom, hogy 5 ev mulva leszek ott anyagilag, hogy lesz hazam, kocsim, fix anyagi hatterem (felretett penz), ekkor kezdem el megvasarolni a babaholmikat es innentol probalkozok. Ha ennyi eves lesz akkor addigra ezt es ezt szeretnem, hogy legyen neki, kozepiskolas korara tervezek zsebpenzt adni, ha szeretne fosulira/egyetemre menni akkor ennyit kell felretennem, tehat ezt is be kell tervezni.

Ameg kicsi meg tudom-e oldani az ellatasat, boltba menest, ha beteg mit teszek stb stb


A neveleset is eltervezi az ember, aztan alakul tovabb a gyakorlatban :D


Legalabbis en valahogy igy ertelmezem a tervezest 😅

2021. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A "tervezem, hogy hétvégén lenyírom a füvet" sem azt jelenti, hogy méretarányosan lerajzolom az udvart és mérnöki tervez készítek, hanem hogy ha minden úgy alakul, hétvégén fűnyírás lesz. Mikor gyereket tervezünk, akkor is szeretnénk, ha teherbe esnék, aztán majd meglátjuk, sikerül-e.
2021. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem a gyerek minőségéről, tulajdonságairól van itt szó, hanem a puszta létéről. Az a kifejezés, hogy "tervezünk gyereket" eredetileg úgy hangzott, hogy "úgy tervezzük, hogy lesz gyerekünk", csak mivel rendkívül gyakran használt kifejezés, ezért lerövidült.
2021. ápr. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, nekem egyáltalán nem ez jut eszembe. A tudatos tervezés számomra a gyermekvállalásban azt jelenti, hogy ELŐRE felkészülök a várandósságra. Pl. ha van valami ismert betegségem, azzal elmegyek az orvoshoz, beállítom, olyan gyógyszerre váltok, ami a terhesség alatt szedhető, egészségesen táplálkozom, elkezdek folsavat szedni stb.

És nekem pont az a szívfájdalmam, hogy az efféle tudatos tervezés Magyarországon marha ritka, a legtöbb terhesség nem tervezett, csak éppen besikerült és akkor már maradjon kategória...


Ezért találkozom a szakrendelésen olyan terhesekkel, akik magzatkárosító gyógyszert szednek, mert eszükbe nem jut, hogy esetleg gyerekvállalás előtt elmenjenek a kezelőorvosukhoz és megkérdezzék, hogy az adott betegséggel, gyógyszerszedéssel javasolt-e egyáltalán a terhesség, ha igen, van-e valami teendő, kell-e gyógyszert váltani stb.

2021. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi sohasem terveztük a nyaralást, minden évben tudjuk, hogy megyünk valahova, de általában előtte pár nappal találjuk ki hova.A gyerekeket meg terveztük.Tudtuk, hogy gyerek után már nem olyan lesz az életünk amit előtte megszoktunk, amit akartunk előtte megtettük, utána már nem sírt a szánk azon, hogy jajj mert ezt meg azt már úgy nem tudjuk megvalósítani és nem tesszük félre sem a gyerekeket, mert épp eszünkbe jutott, hogy önmegvalósítunk stb...stb.Terveztük őket, mert az életünk sokat változott mióta vannak és erre a másfajta életre is készülni kellett.Legalábbis nekünk.

Nekünk nem volt ugyan betegségünk, de amúgy hiába lett lepontozva a 7-es az is fontos, hogy magára a terhességre is készüljön az ember, nőként az anyaságra,férfiként az apaságra legyenek készen a szülők.

2021. ápr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én mindenkit csak felpontoztam, köszönöm a válaszokat, így már értem, csak furán hangzott :)
2021. ápr. 3. 16:19
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért mondják, mert akinek kettőnél több agysejtje van, az nem a fizikai megcsinálásban meríti ki a tudatos családalapítást. Hanem részletes terve van arra, hogyan fogja finanszírozni, gondozni, ellátni stb azt a gyereket
2021. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!