Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik csak egy gyereket tervezn...

Akik csak egy gyereket terveznek, mivel indokolják a családnak, mikor olyanokkal jönnek, hogy "de rossz lesz neki testvér nélkül vagy nem lesz kivel játszania"?

Figyelt kérdés
2019. máj. 2. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell indokolni. Egyet akartunk és kész.
2019. máj. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Semmivel, nincs közük hozzá, ki hány gyereket tud vállalni.

Vagy azt is lehet mondani, hogy akkor szálljanak be a további gyerekek nevelési/tartási költségeibe, ha ennyire nagy szájuk van.


(Nekem ugyan 3 gyerekem van, de tuti nekiugrottam volna annak, aki a gyerekeim számába akart volna beleugatni)

2019. máj. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ti ugy érzitek hogy egy gyereket tudtok tisztességesen felnevelni, neki meg tudtok mindent adni igy. De amúgy nem kell magyarázkodni, ez a döntésetek es kesz!


Nálunk 3 van, itt meg jott a kérdés, hogy uuuur isten 3??? Jól meg gondoltátok ?! 🤷🏻‍♀️

2019. máj. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is ezt mondják mindig úgy,hogy most vagyok várandós 32 évesen első gyerekkel és mikor kérdezik lesz e tesó,egyből rávágom ,hogy tuti nem.

Vannak unokatesói nem nagy korkülönbséggel,nem lesz egyedüli gyerkőc a családban. De valóban a te szíved joga eldönteni lesz e még vagy sem.Én tudom magamról,hogy többet nem tudnék már vállalni de nem érdekel mások mit mondanak :)

2019. máj. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk senkinek semmi köze hozzá. Aki kevesli szüljön magának.
2019. máj. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért csinálok még egy gyereket, hogy legyen kistestvére. Azért, mert szeretnénk. És most nem szeretnénk.


Általában befogják a szájukat :)

2019. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk több olyan testvérpár is van a rokonságban, akik egy kanál vízben meg tudnák fojtani egymást. Ők elég jó érv, hogy két (vagy több) gyerek se garancia, hogy egymással fognak játszani, vagy egyáltalán elviselik egymást.
2019. máj. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is most fél éves a kislányunk, sokan jönnek a tesó témával. Mindig elmondom, hogy messze lakunk a családtól, semmi segítségünk sincs, max a szomszédra tudnám bízni a gyereket. A terhességem alatt 8 héten át úgy hánytam, hogy kórházba kényszerültem, nem tudnám meg nem is akarnám másra bízni a lányomat. Nem lesz tesója? Majd lesznek barátai, azt legalább ő válogathatja meg. Anyagilag is így vagyunk pont jól. Senki nem szólhat bele.
2019. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem lesz kivel jatszania? Jo esetben lesznek barátai, es a szulei is jatszanak azzal a gyerekkel.

Nekunk ugyan 2 van, de mar jonnek azzal, hogy szulhetnék 1 kislanyt a 2 fiu melle... jelzem 3 hos a pici. Ilyenkor azt mondom, utalsz havi 100ezret az ellatasara? Del is kell nevelni. En tiszteletben tartom, ha valaki 1et vallal es azt is ha valaki 4et. Az mindenkinek a magan ugye hany gyereket szeretnenek.

2019. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarunk tobbet. Pont. Nem tartozom senkinek magyarazattal.
2019. máj. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!