Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki hany evesen engedne a...

Ki hany evesen engedne a gyerekenek, hogy igyon?

Figyelt kérdés
Nalunk falun mar 14 eves kortol kinalgatnak, 13 evesen barba jarnak , bar nem lehet latni reszeg kamaszokat az uton.14 eves kor korul mar vendegsegben is kerdezgetik , hogy neked toltsek e, adjak e egy sort.. vagy locsolaskor 14-15 evesen palinkat adnak. Velem is ez volt ennyi idosen. De kivancsi vagyok milyen velemebyek vannak errol

#alkohol #rövidital #kamasz #Mertekletes alkohol fogyasztas #Hosszu ital
2021. ápr. 3. 17:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem adnék, nem kínálnám, de felnőttnek sem tukmálom.

Minimum 16 szerintem, akkor már tuti a társasága is kipróbálja az alkoholt. Sajátomnak akkortól "engedném" vagyis ha inni akar inkább tudjak róla és ő tudja a mértéket.

2021. ápr. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
16 évesen rúgtam be úgy elsőnek igazán. Előtte nem ittam. Nem lettem ettől alkoholista.
2021. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Pitegamer válasza:
95%

Én 17 vagyok, vendégségben gyakran kínálnak,de nem fogadom el, pedig a szüleimet sem zavarná.

De van olyan osztálytársam, aki viszont megissza/meginná. Az ő szüleit sem zavarja. (ő is 17)

2021. ápr. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Miután felfogta, hogy milyen következményekkel jár/járhat ha nem tart mértéket, és tudnám, hogy nem ez lenne a mindennapi tevékenysége, megengednén neki.

Ez nem kortól függ.

2021. ápr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Otthon, felügyelettel szerintem 14 éves kortól. Tehát onnantól kaphat egy kevés finom likőrt vagy egy fél deci bort, ha szeretne. Hogy társaságban, amikor nem vagyok ott, mit csinál, az nem az én engedélyemtől függ.

Nálunk legalábbis így volt, otthon fokozatosan lett "legális" az alkohol 14-18 éves korom között, de a két évvel fiatalabb öcsém úgy volt vele, hogy ha nekem szabad, neki is, és ő már 16 évesen szívbaj nélkül megivott egy sört akkor is, ha a szüleink ott voltak.

A szüleink nélkül amúgy szerintem ebben az időszakban ittunk a legtöbbet, de mint írtam, ahhoz nem kértünk engedélyt. :)

2021. ápr. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
En peldaul mar 12 eves korom korul kaptam egy pohar pezsgot (fel deci se volt benne) az elott meg csak 1 kisebb korty pezsgot
2021. ápr. 3. 18:02
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én gyerek koromban sokszor belekortyoltam apukám sörébe és a fröccsébe. Sőt, amikor megkért rá akkor még cigit is gyújtottam neki. Egyáltalán nem vagyok az alkohol rabja és nem dohányoztam soha életemben. Rendesen inni -tehát úgy, hogy egy pohár/doboz sört vagy egy pohár fröccsöt- 18 éves korom körül kezdtem.
2021. ápr. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
8%

Kedves kérdező, az alkoholtartalmú (szeszes) italok rombolják az emberi szervezetet, tehát károsak az egészségre. Tudatmódosító és tudatkárosító hatásuk miatt rengeteg borzalmas bűncselekmény katalizátorai a szeszes italok.

A szülőknek tudniuk kell, felelősséggel tartoznak a Teremtő előtt azért, ahogyan gyermekeiket nevelik, ezért óvva intek minden kedves olvasót, nehogy akár a saját gyermekét (vagy akár a másét) alkoholfogyasztásra szoktassa.

Ajánlom továbbá olvasásra ezt a kiváló könyvet: [link] mindenkinek, akit érdekel a gyermeknevelés témaköre. A kötet a gyermekneveléssel kapcsolatos gyakorlati élet minden oldalával foglalkozik, olvassák ezért szülők, nagyszülők, nevelők.

2021. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Utolso szerintem tulreagalod az egeszet. Amilyen valaszt adtal az alapjan olyan mintha gyorfi pal s egy vallas fanatikus szerelem gyereke lennel.

A masik dolog meg a szohasznalat, miert rejtesz bele ilyen szuksegtelenuk idegen szavakat

2021. ápr. 3. 18:31
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Engem kb. 14 évesen kérdezett meg először apa, egy szilveszteri összejövetelen, hogy szeretném-e megkóstolni a pezsgőt. Nyilván azért, hogy ha ilyesmin gondolkozom, akkor inkább olyankor próbáljam ki, mikor a szüleim is ott vannak. Nyilván nem egy egész üvegnyire gondolt, csak egy fél pohárra. Igaz, hogy én nem akartam megkóstolni, mert rémesnek találom az alkohol szagát. Azóta se ittam, szerencsére rákényszeríteni nem akart senki.
2021. ápr. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!