Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kerülhetne a gyerek a...

ZZM2 kérdése:

Hogy kerülhetne a gyerek a saját nevemre ? Szülés válást követő 300 napon belül , tényleges apukától nagy valószínüséggel nem számithatok apasági nyilatkozatra és nem is szeretném ha az ő nevére kerülne vagy bármi köze lenne a gyerekhez.

Figyelt kérdés

Volt már valaki hasonló helyzetben ? Mi az ügyintézés menete ?

Teljesen kikészültem a gondolattol, hogy egy olyan vezéteknevet kap majd a kicsi ami semilyen kapcsolatba nincs is vele.


Előre is köszönöm a hasznos válaszokat.



2021. ápr. 4. 22:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
gyorsan meg kell házasodnod.
2021. ápr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam nagy valószínűséggel apasági nyilatkozatra se számithatok ,nem , hogy házasságra, illetve azt se szeretném ha az apa nevén lenne , a saját nevemre szeretném venné a saját születendő gyermekem.
2021. ápr. 4. 22:49
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Ügyvédet lenne érdemes felkeresni.
2021. ápr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Mi anyakönyvi hivatalban voltunk,bár nálunk volt apasági nyilatkozat+ együtt is neveljük a gyermekünket de simán adhattam volna a saját csaladnevem is neki.Szoval szerintem számodra is ez lehet a járható út.Nezd meg a saját településed honlapján, hogy kit kell keresni.Adnak papírt amit vinni kell szüléshez és azt a nevet kapja amit szeretnél.
2021. ápr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Ja, vissza szívtam mert elkerülte a figyelmemet hogy válás után.Az szívás mert mindenhogy a nevére kerül.Jogilag is ez a bevett szokás, nem nagyon lehet kikerülni.
2021. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Pont most történt ismerőseimmel, higy a nő elvált, terhes lett az új párjától de kénytelenek voltak megházasodni mert a friss válás miatt az exférj nevét kapta volna a gyerek.
2021. ápr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
23%
De ha már ki van mondva a válás, akkor miért kapná a volt férj nevét? Szóval onnantól ők jogilag két külön ember, nem? Plusz ha nincs apasági, sehol senki nem ismeri el a gyereket sajátjaként, házasság sincs, akkor nem ugyanaz, mint egy sosem volt házas nőnél, hogy automatikusan az anya vezetékneve lesz az övé?
2021. ápr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Ha nincs apasági nyilatkozat a te nevedet fog kerülni a gyermek. Ugyan így voltam tavaly.
2021. ápr. 5. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
63%
8.vagyok . Nem fognak kitalálni neki egy nevet csak mert nincs apasági . Ne aggódj a te nevedet fogja kapni
2021. ápr. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

8

Akkor kerül a nevére, ha a válási anyakönyvi kivonat szerint eltelt bizonyos mennyiségű nap.(nem emlékszem hány nap lehet ez a 300 )Ha nem telt el annyi,automatikusan a volt férj nevére kerül.

2021. ápr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!