Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ekkora divat lett ősi magyar...

Ekkora divat lett ősi magyar nevet adni a gyereknek, vagy mindenkiben hirtelen felszínre tört a magyarságtudat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 21. 00:53
1 2
 1/14 Prímás Lancelot ***** válasza:
78%
nyeh, majd elmúlik. miért, talán zavar?
2010. aug. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Mindenki olyan nevet ad a saját gyerekének, ami neki tetszik. Ha az a név héber eredetű, hát olyat, ha épp germán, olyat, ha meg régi magyar nevet, az sincs tiltva. Nem értem, egyeseket miért zavar más szülők identitása, névadási szokása...

Bár az én gyerekeim közül csak kettő kapott magyar vagy hun eredetű nevet (nem volt szempont) - egyikük Balázs, másikuk Réka -, engem nem zavarnak ezek a nevek... sőt, ha megengeded, még sok újonnan feltűnő magyar név tetszik is. Nem mondom, hogy mindegyik de gyönyörű, de soknak igenis nagyon szép hangzása van.

2010. aug. 21. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Sztem meg egyszerűen megunták az emberek, h kb 5 minden második ember Józsi, Attila, Sanyi meg Pista ill. Mária, Anna, Aranka, Erzsi, ugyanis még nemrég kb. ennyi volt a szokványos névválaszték, ezért kezdték egyesek fölfedezni a régebbi neveket....nah meg mások ilyen-olyan sorozatokból szedett neveket.Amúgy meg sztem sokkal normálisabb a régi Magyar nevek adás Magyarországon, mint az ilyen szintén divatos Dzsenifer, Dzsásztin, Zsaklin, Lúszeszítá, Hoszé-Ármándó stb stb.
2010. aug. 21. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%

Dehogy divat!

Üdv: Nyilas Hunor

2010. aug. 21. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem a magyar / ősmagyar nevekkel van gond hanem egy két név már már a hihetetlenség határát súrolja! A Hunor szép névaz oké. Na de van egy kettő amire aztán csak pislogok!!

pl:Öcsény Öcsöb Öcsöd Ögyek Öllő Öned Ösbő Üdved Üllő Ütös


Éne Őszike Őzike Öllőke Örsi Örzse Örömes Üdvöske Ünőke


na Én ezektől vagyok ki.

2010. aug. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

Nekem nagyon tetszik a Nimrod es a Bendeguz...de muszaj olyan nevet adnunk a Kicsinknek ami mindenhol kiejtheto es ismert. Mi nemet nevet valasztottunk - amit soha az eletben nem gondoltam volna! Frederick lesz...a masodik neve pedig Laszlo.

Ennyit a magyarsagomrol...

2010. aug. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk mindegyik gyerek régi magyar nevet kapott,több okból.Tetszenek,mert szépek és ritkák;igen,buzog bennem a magyarságtudat,bármennyire borzalmas is ez manapság;mindegyik névhez kapcsolódik valami,ami miatt kapták.Cseke,mert egy hasonló névvel találkoztam Gárdonyi Láthatatlan emberében,és nagyon megtetszett;Csoma,hogy nagy utazó legyen mint Kőrösi Csoma Sándor:));Édua,mert gyerekkoromban olvastam egy könyvet Kun (IV.)László királyunkról,akinek a szeretőjét így hívták,és amikor megtudtam,h azt jelent:a Hold felkelt,egyszerűen beleszerettem;Rege,mert nagyon megtetszett amikor először találkoztam egy lánnyal,akinek ez volt a neve.

És nem,nem divatból adtuk ezeket a neveket,de nem bánom,h egyre többen adnak ilyen nevet,miért ne éleszthetnénk fel a saját régi hagyományos neveinket,ha már átvettünk minden külföldi nevet.Talán ennek is adhatunk egy esélyt,ez legalább a miénk.

Egyébként akinek borsózik a háta ezektől a nevektől,az még mindig nevezheti Benettnek,Kventinnek,Zsaklinnak,Rubennek,Szixtinnek vagy hasonlónak a gyerekét.(NEM leszóltam a neveket,csak próbáltam a másik végletet megmutatni.)

2010. aug. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Divat? Én inkább úgy mondanám, hogy divat lett nem hagyományos nevet választani.

Én 5 csoportra szoktam osztani az anyakönyvezhető neveket, valahogy így:

1. sorozatnevek, hihetetlenül magyarosított külföldi nevek

Pl. Dzsennifer, Dzsesszika; Nikolasz, Dallasz, Antonió...

2. magyarosított, külföldről átvett, nemzetközinek tekinthető nevek

Pl. Léna, Nina, Berill; Martin, Noel, Patrik, Benjámin

3. hagyományos magyar nevek /külföldi eredet (sokszor latin), de a szemnek-fülnek már megszokott/

Zsanett, Beatrix, Andrea, Gabriella; Róbert, Richárd, Viktor, Olivér

Ennek alcsoportja nálam a "régi, magyar(osított) nevek

Mária, Terézia, Katalin, Erzsébet; József, Sándor, János

4. szépen hangzó, nem erőltetett magyar eredetű nevek

Csilla, Emese, Gyöngyi; Szabolcs, Zsolt, Attila, Árpád, Zsombor

5. erőltetetten ősmagyar nevek (általában hangzástól, kinézettől függetlenül adják)

Géda, Enéh, Csobánka; Csekő, Dejtár, Regő


Nekem igazából nincs bajom egyikkel sem, mert nem igazán érdekel, hogy kinek hogy hívják a gyerekét. Tulajdonképpen mindenki azt ad, amit akar.

Számomra viszont a két szélső kategória (1. és 5.) valóban túl "szélsőséges". Erőltetettnek tartom mindkettőt.

Nagyon szép egy Benedikta vagy egy Dominik, de a Renátó nekem túlzás.

Vagy nagyon tetszik a Levente és a Csaba, de egy Kurszánt már nehezen vesz be a gyomrom.


Ízlések és pofonok, én azt mondom! Mindenki nevezze csak úgy a gyerekét, ahogy akarja! Max egy jót mosolygok magamban. :)


Amúgy a Ruben bibliai, héber név. (ez nem kötekedés, csak szólok)

2010. aug. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
90%
Na, az utolsó jól fogalmazott, már gondolkodtam pár perce, a szépen hangzó, nem erőltetett magyar nevek tetszenek nekem is. (Boróka a lányom.) Amúgy meg, ha külföldön akar boldogulni, én úgy vagyok vele, tanulják csak meg valahogy kimondani a nevét. Ha mi találkozunk egy külföldivel, akinek számunkra nehezen kimondható neve van, ő is elvárja, hogy jól-rosszul kiejtsük, nem?
2010. aug. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Hat Kedves elottem szolo, nem igy van.

En pl. Eniko vagyok. Egy amerikai nem tudja kimondani a nevemet es nem azert mert hulye es nem akarja, egyszeruen azert mert bizonyos hangzok nem szerepelnek az angol vagy eppen a meg altala beszelt nyelvekben.

Ez olyan, mikor anno Albert Gyorgyi probalta elmagyarazni a magyaroknak, hogy egyes vilagsztarok neveit nem ugy kell ejteni, ahogy ok szoktak...a magyarok gyomra es fule nem vette be azt ahogy ejteni kellene...en mar nem is idegelem magam ilyeneken. Csak sajnaltam ot akkor, de nagyon mert persze azt gondoltak, Gyorgyi nagyzol. Pedig nem! Csak normalisan beszelt angolul.

2010. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!