Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » T.i hogy oldottatok meg a...

T.i hogy oldottatok meg a takarítást baba mellett? Takarítónőt aki fogadott az mennyiért vállalta és kb.mennyit takarított?

Figyelt kérdés

Nem akarom részletezi , nekem borzasztó nehéz. A babám nem alszik nappal csak pár perceket, sír stbstb.

A lényeg én ezt az időszakot takarítónő segítségével vészelném át. (Az első 6hónapot)

Hogyan találjak takarítónőt és mennyit fizessek stb. mire figyeljek?

Ha egy kicsit segit úgyis jó, kavezgatok vele stb nem akarom kihasznalni sem



2021. ápr. 14. 23:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nekem ferjem segitett be.
2021. ápr. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
31%

Kávézgatni van időd, takarítani meg nem? 🤔 Ha magányosnak érzed magad a babád mellett, akkor azt írd.


Mi úgy csináljuk egyébként, hogy amikor a férjem hazaér du/koraeste, akkor lepakol, pisil, eszik, stb. és átveszi a gyerekeket, addig én főzök, teregetek, hajtogatok, ilyesmi. Söpörni minden kaja után szoktunk, a nagyobb dolgokat (porszívó, felmosás, fürdőszvickolás) hétvégén csinálja egyikünk, míg a másik a gyerekekkel van. A kert ugyanígy, egyik felnőtt játszik, másik ültet/szüretel/locsol...

2021. ápr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
86%
Miért kávézgatnál vele? Ha azért megy oda, hogy takarítson, akkor csinálja azt, ne beszélgessen. Főleg mivel általában órabérben szoktak dolgozni. Mire figyelj? Hát arra, hogy olyan munkákat csináljon főleg, amit tényleg nem tudsz elvégezni, vagy mert baromira időigényes (pl vasalás, ablakpucolás), vagy nem igazán lehet/célszerű félbeszakítani (pl fürdőszoba). Ne a sarokban lévő 2 szobanövényt bögyörgesse, és legyen letisztázva, hogy ő takarítani megy oda, nem babázni. Nálunk ebből legalábbis voltak kellemetlenségek. Te se tartsd fel azzal, hogy beszélteted, vonulj el egy másik szobába addig.
2021. ápr. 15. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Hármas vagyok.

Egyébként az én babám sem alszik annyit, hogy nagy takarításokat lehessen végezni, 7 hetes, napközben sokszor csak 1 órára sikerül letenni, ha amúgy elszundizik, azt is csak ölben. Ott próbálok időt nyerni, hogy minden ilyen szundinál lerakom. Van, hogy azonnal megébred, de előfordul, hogy csak 5–10 perc után veszi észre, hogy valami történt: ezeket a potya perceket igyekszem nagyon kihasználni, persze prioritás a saját szükségleteim, tehát így is van, hogy délután 2-kor még csak ott tartok, hogy megmosakodtam, hajat mostam, meg voltam budin, de aztán gyorsan el is mosogatok, vagy legalább annyira felporszívózok, amerre a papok táncolnak, a semminél több. Így azért nap végére eljutok odáig, hogy nincs kosz és kupi se, de azért 2 hetente fog majd járni a takarítónő, mint előző válaszomban írtam, az időigényes dolgokat megcsinálni. Főzni 2x próbáltam, de sajnos az alvása olyan bizonytalan, mint a kutya vacsorája, mindkétszer pont megébredt annyira, hogy órákra úgy kellett hagynom a kaját, ami mondjuk egy tészta kifőzésénél elég kellemetlen, úgyhogy hagytam a fenébe, finom a menü a közeli étteremben.

2021. ápr. 15. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%

Én sokat hordoztam kendőben, illetve az ebédet rendeltem az első hat hétben kb, így nem kellett azzal foglalkoznom. Egy ilyen pici baba nagy kupit nem csinál, de felporszívózni es felmosni lehet mikor fent van. Általában szeretik a fehér zajt, szepen elalszanak ra(porszívó, elszívó, szelfuvas stb).

De most amúgy sem kell patyolat tisztának lenni. Őszintén, ki várja el?

Meg pihenj míg pici, hadd regenerálódjon a tested.

Házimunka ráér.

Covid van, úgysem jon senki, ha meg szüleid vagy párod szulei jonnek, akkor ha felajánlják ők is tudnak vasalni, esetleg míg elbabaznak el tudod végezni amit nagyon szeretnél.

De en az elso 3 hónapban nagyon nem erőltettem meg magam. Császáros is voltam, hasfájós volt a babánk is, felcserélte a nappalt az éjszakával, nem igazan érdekelt, hogy mit gondolnak mások.

2021. ápr. 15. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Anno én vállaltam takarítást. 2000/óra díjjal, illetve egy háznál nem oraberben voltam, hanem "átalányban", ott minden héten meg lett beszelve, mi lesz a feladat, ez alkalmanként 5000 volt.

Az egyutt kavezgatastol kb idegbajt kaptam volna és attól is, ha a munkaadóm követte volna minden lépésemet. Kezdéskor mindig megbeszéltük, mi az aznapi elvárás -pl ma nem kell fürdőszobat takarítani, ellenben a padlást rendbe kellene tenni, stb. Nekem fontos volt a visszajelzés, illetve az, hogy tudjam pontosan mi az elvárás: van, akinek a konyha takarítása azt is magába foglalta, hogy a szekrényeket is kipakolom, van akinek meg ez kifejezetten tiltolistas volt.

Tehát: világosan mondd el, mi a feladat, mi az elvárás, oraberben vagy adott összegben dolgozik, ha órabér, onnantól számít a következő óra. Facebook, védőnőnél érdeklődés, orvosi rendelőben kis hirdetocetli.

2021. ápr. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Az én fiam 7 hónapos. Amikor par hetes volt szinte mindig aludt és bármit lehetett tőle csinálni. Amikor már ébren volt 2-3 órákat már kicsit nehezebb volt. Vettem neki egy hintát bekapcsoltam neki és egy fél órát el volt benne simán.

5 hónapos kora óta fél hétkor kel. A nagy elmegy a férjemmel ez iskolába es tudom, hogy van 2 órám alvásig. Addig lerakom a szőnyegére a nappaliban én pedig elkezdek takarítani vagy éppen a főzésnek állok neki. Így is sok dolgot megtudok csinálni segítség nélkül.

Amikor hétvége van akkor meg nagytakarítás van mindig.

Ha a párod otthon van szerintem simán tud rá vigyázni annyi idejig, hogy kitakaríts. Én is felosztom rosszabb napokon a helyiségeket. Ablakot úgy pucoltam múlthéten, hogy kivittem magammal a gyereket a babakocsiban elvolt addig, nézelődött. Ha nagyon nem megy rakd a kocsiba és vidd magaddal oda ahol takarítani akarsz.

2021. ápr. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
83%
Szia! Teljesen megértelek. Én tudnék takarítani, 5 hónapos babám van, aki nagyrészt egyedül is elvan, meg alszik nappal is viszonylag sokat. Viszont én gyűlölök takarítani, én is komolyan elgondolkoztam egy takarítónőn. Úgy terveztem, hogy nem kell minden nap mindent megcsinálnia, csinálja meg egy nap a fürdőt, másik nap pucoljon ablakot stb.. 1-2 óránál többet ne töltsön ott, ami addig belefér 1-1 helység, azt csinálja meg. A többit legközelebb. Addig én elmennék itthonról a gyerekkel, nem lennék a seggébe végig. Az ár erősen függ attól, hogy hol laksz. Vidéken 2-3000 / óra reális szerintem. Pesten nem tudom, biztos drágább. Ahh de jó lenne, még nem szántam rá magam. :)
2021. ápr. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
83%
Szia, én hordozókendőt használtam. Ha nagyon sírt, akkor magamra tettem, és végeztem a dolgomat. Ő is megnyugodott, én pedig haladtam.
2021. ápr. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
77%

Ha máshogy épp nem megy akkor hordozóban van rajtam és úgy takarítok. (Már 1 éves, de így csináltam korábban is.) A fürdőszobát, wc-t értelemszerűen nem. Azt olyankor csinálom amikor a férjem nem dolgozik (nap vége vagy hétvége) és tud rá vigyázni.

Persze jó lenne ha lenne segítségem, később szeretnék is, de a vírus miatt mi ezt egyelőre hanyagoljuk és megoldjuk magunk.

2021. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!