Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1,5 éves kisgyereknek milyen...

1,5 éves kisgyereknek milyen kismotort/ futóbiciklit érdemes venni?

Figyelt kérdés

Most 15 hónapos, május végén gyereknapra tervezek venni neki egy kismotort vagy futóbiciklit, de bizonytalan vagyok hogy egy addigra 17 hónaposnak mi való. Most ügyesen totyog, főleg két lábon jár, gondolom addigra még ügyesebb lesz. Szívem szerint futóbiciklit vennék, de még nem túl korai?


Nektek mi vált be?


2021. ápr. 17. 21:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 éves lesz lassan a fiam,a motor és a futóbicikli egyelőre porosodik. Nem nagyon tud/akar velük ügyes lenni. Viszont láttam már nála kissebbeket repeszteni
2021. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 18 hónaposan kisméretű futóbiciklit kapott (örököltük). Imádta :) pedig 14 hónapos volt, amikor elindult. De elvileg inkább 2-2.5 évesen éreznek rá a gyerekek, szóval lehet ez ritka eset. Vagy mert kicsi méretű volt és simán leért a lába...
2021. ápr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%
A futóbicikli nem jó. Stabilan tartja a felsőtestét mert kapaszkodik, agy kimarad a természetes rotációs komponens járás-futás közben. A léb előre hátra lengése ebben a helyzetben természetellenes. Én gyógytornászként nem ajánlom a futóbiciklit. Tanuljon meg rendesen járni, futkosni, fordulni, megállni, egyensólyozn két lábon. 2,5-3 évesenn vehetsz neki pótkerekes bicajt vagy triciklit.
2021. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3# ne legyél ilyen. Nem futóbiciklivel alszik a gyerek. Ha napi pár perceket,fél órát ráül ,semmi baja nem lesz tőle.
2021. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 A kismotor nem ugyan ezt tudja?
2021. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
2 évesen futóbiciklizett, 3 évesen már rendes pedálos biciklivel járt, egyből ráérzett. Én nagyon ajánlom, jót tesz az egyensúlynak. Lehet másfél évesen ráérez, de ha eddig nem motorozott, akkor inkább motort vegyél. Az enyém is motorral kezdte.
2021. ápr. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, azt mondják jót tesz az egyensúlynak. Még nem motorozott, ajánlanátok valamilyet, ami bevált?
2021. ápr. 17. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Fogod a gyereket, elmentek egy boltba, ráülteted egy műanyag kismotorra és amelyikről normálisan ér le a lába az lesz a nyerő.
2021. ápr. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!