Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kértétek fel a keresztszü...

Hogy kértétek fel a keresztszülőket? Volt már akit visszautasítottak?

Figyelt kérdés

Csak egy barátnőm jöhet számításba, de az jutott az eszembe, hogy mi van, ha ők nem szeretnék.

Keresztelő volt, névadó, vagy anélkül lettek keresztszülők?


2010. aug. 21. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk mind a 4 gyerek meg van keresztelve (mielőtt valaki azt gondolná, előre bocsátom, nem divatból, hanem igazi hit van mögötte). A keresztszülők az öcsém ( a két kicsinek ő a keresztapja) és a nagyoké 1-1 unokahúgom lett (akkor ők még nem voltak férjnél). Simán megkérdeztem tőlük, hogy szeretnénk a babát megkeresztelni, vállalja-e, hogy ő lesz a keresztapa/keresztanya. Az első két babánál is öcsémet szerettem volna rábírni, de ő akkor nem vállalta, mert magától a szertartástól félt. Nem volt még gyereke, így félt, hogy mi lesz, ha a templomban sírni fog, stb... Én nem sértődtem meg emiatt, megértettem valahol... Mindegyik gyerekemnek nagyon jó keresztszülőt sikerült találnunk, nem bánom, hogy így alakult.
2010. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ki lesz a keresztanya, már akkor tudtam, amikor még szóba sem került, hogy gyerekem lesz :) Már 18 évesen mondtam a legjobb barátnőmnek, hogy ha nekem egyszer lesz gyerekem, akkor ő lesz a keresztanyja. Aztán amikor tényleg lett, akkor megkérdeztem, hogy emlékszik-e még, mit beszéltünk meg :) És nagyon örült neki. A keresztapa a testvérem lett, ez meg azért lett így, mert a mi családunkban így szokás, nekem is a szüleim testvérei a keresztszüleim. Szóval itt nem is volt kérdéses, hogy más valaki legyen.
2010. aug. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is most lesz keresztelő és az öcsém lesz a keresztapa. Én is már akkor így terveztem,mikor terhes voltam.

Szerintem nem fognak visszautasítani. Ez egy megtisztelő, szép "feladat". Legalább is én így gondolom.

2010. aug. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is az öcsém a keresztapa, egészen egyszerűen megkérdeztük, hogy lennének-e a keresztszülők, ők pedig boldogan igent mondtak.
2010. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem pont erre válaszolnék, de ehhez kapcsolódót írnék le.

Én nekem egyszer az volt a bajom, hogy én törődtem a sógórnőm lányával nagyon sokat, később lett megkeresztelve nem babaként, és ruhákat is vettem neki, meg sokat énekeltem , játszottam, foglalkoztam vele. Ezzel szemben az apuka oldaláról keveset látogató leányzó lett a keresztanyja a kicsinek. Először nagyon rosszul esett a dolog, de aztán idővel meghúztam a vállam és azt mondtam, hogy nem ezen fog múlni. Azóta is sokat foglalkozok vele, játszunk, veszek neki ruhát ha úgy van, szóval már elfogadtam.

De aztán mit hoz a sors, nemrégiben egy másik rokon fiú bérmálkozott és azt hittem én leszek a bérmakeresztanyja, erre legnagyobb megdöbbenésemre más lett, de ezt így mind utólagosan tudtam meg. Állítólag mivel én nem tudtam hazamenni akkor ezért lett így. De ha mondták volna, vagy megkérdezték volna, lehet valami megoldást találtam volna, de sajna nem így volt. Bár hallottam olyat verziót is hogy egyik öreg a családban azt a másik nő családtagot szerette volna bérmakeresztanyának speciálisan nem engem. Ez nekem nagyon rosszul esett. Mivel én kicsiként nagyon sokat foglalkoztam a sráccal, mintha kicsit az enyém is lett volna. Míg a másik egy évben egyszer ha találkozott vele. De hát mindegy, nem érdemeltem meg biztos. Majd valahogy elmúlik az a rosszérzés idővel remélem.

Én még ezt a srácot akartam a gyerekem keresztapjának, de így már nem hiszem. Bár a kislányom keresztelője sem biztos hogy most lesz, illetve össze fog jönni. Pedig már elég nagy.

Lehet majd felnőttként megkeresztelkedik ha akar és amelyik egyház felé akar. Majd meglátom, illetve meglátja.

2010. aug. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!