Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két vezetéknév vagy két...

Két vezetéknév vagy két keresztnév, esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés

Amióta eszemet tudom, mindig is két keresztnevet szerettem volna a gyerekemnek, nincs kifejezett oka, nem hagyomány a családban. (Ha lehet mellőzzük, hogy két keresztnevet adni értelmetlen, minden érvelés nélkül, nem ez a kérdés lényege.)

Házasságkötésnél meg kell adnunk a majdani gyermekek vezetéknevét, és szóba került, hogy kötőjellel megkapná az én nevemet is, mivel ritka és jól is hangzik együtt. Viszont párom szerint két keresztnévvel nagyon hosszú lenne a gyerek neve ebben az esetben, amiben igaza van. Bár nekem tetszenek a hosszú nevek is, de nem akarnék kiszúrni a leendő gyerekkel/gyerekekkel.

A vezetéknév 6 szótagos lenne (2-4), ha csak az ő nevét kapná, akkor 4 szótagos lenne. Nevekből a fiúknál a 2-4 szótagosok tetszenek nekünk, lányoknál pedig a 2-3 szótagosak jellemzően; de nyilván nem választanánk két kifejezetten hosszú nevet, inkább két rövidebbet, vagy 1 hosszabbat és 1 rövidet.

Ti melyiket tartanátok fontosabbnak: hogy továbbvigye a ti neveteket is, vagy azt, hogy két keresztnevet adjatok neki, mint ahogy mindig is szerettétek volna?



2021. ápr. 19. 15:26
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem házasságkötés után így lett, pl Tóth-Szabolcsi Alexandra Ibolya.

Már intézem a névváltoztatást, hogy leadjam a 2. keresztnevem.

2021. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is tetszik a kötőjeles vezetéknév és a két keresztnév is .


Viszont együtt nem jó megoldás, pontosan a késöbbi házasságkötés miatt. Én emiatt egy vezetéknév+2 keresztnevet adnék.


Pl.Kovács-Szabó Anna Kata férjezetten Nagyné Kovács-Szabó Anna Kata lenne ami tényleg hosszú. De egy Nagyné Szabó Anna Kata szerintem még vállalható.

2021. ápr. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
9 nevetni fogsz de pont ma jött szembe velem egy ilyesmi név : barath-szabo Iván Lászlóné Dr szabó Emma. Már tényleg csak egy második keresztnév hiányzott... Először azt hittem két különböző ember, olyan hosszan nézett ki, és valahol már úgy érzem direkt az ügyintézőként szivatjak ezekkel a nevekkel...
2021. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
69%

Ha két keresztnevet szerettem volna mindig is, akkor azt tartanám fontosabbnak.

Mondom ezt úgy, hogy nálunk dupla a családnév is meg a keresztnév is, de a szótagok így vannak, hogy aszondja 1-2 2 2 Ennyi még nekem belefér. A vezetékneveink tucatok.

2021. ápr. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
12%
Fiamnak kötőjeles vezetékneve van és két kereszt neve. Nincs semmi gond vele.
2021. ápr. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :)

Nekem elég hosszú nevem van, 2-4-3 (1 vezetéknév, 2 keresztnév), de nem érzem kiszúrásnak. Egyedül akkor szerettem volna Kis Éva lenni, amikor tanú voltam rendőrségen, vagy ügyvédnél szerződést kellett írni, de ezek szerencsére nem mindennaposak. :D

Nekünk mondjuk mindkettőnk neve különlegesebb, plusz a nekünk tetsző keresztnevek sem tucatok, szóval lehet, hogy az 1 vezetéknév lenne a logikusabb.

2021. ápr. 19. 18:08
 17/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudhatod milyen munkája lesz. Ha adminisztratív akkor lehet egy nap százszor le kell írja. Na csessz ki szegénnyel.

15 persze hogy neked nincs vele bajod. Neki lehet lesz

2021. ápr. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére ilyen esetben a gyerek meg tudja változtatni a nevét, és az, hogy a szülei így kiszúrtak vele, böven elég indoknak.
2021. ápr. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Két vezetéknevük van és egy keresztnevük a gyerekeknek. 2-2 szótagos mindkét vezetéknév. Én nem akartam ezek mellé két keresztnevet adni, de rengeteg helyen az sem okozna meglepetést.
2021. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem. Egy vezetéknév és egy keresztnév.

Nekem minden ismerősöm gyűlölte, ha bármelyikből kettő volt neki.

2021. ápr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!