Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két vezetéknév vagy két...

Két vezetéknév vagy két keresztnév, esetleg mindkettő?

Figyelt kérdés

Amióta eszemet tudom, mindig is két keresztnevet szerettem volna a gyerekemnek, nincs kifejezett oka, nem hagyomány a családban. (Ha lehet mellőzzük, hogy két keresztnevet adni értelmetlen, minden érvelés nélkül, nem ez a kérdés lényege.)

Házasságkötésnél meg kell adnunk a majdani gyermekek vezetéknevét, és szóba került, hogy kötőjellel megkapná az én nevemet is, mivel ritka és jól is hangzik együtt. Viszont párom szerint két keresztnévvel nagyon hosszú lenne a gyerek neve ebben az esetben, amiben igaza van. Bár nekem tetszenek a hosszú nevek is, de nem akarnék kiszúrni a leendő gyerekkel/gyerekekkel.

A vezetéknév 6 szótagos lenne (2-4), ha csak az ő nevét kapná, akkor 4 szótagos lenne. Nevekből a fiúknál a 2-4 szótagosok tetszenek nekünk, lányoknál pedig a 2-3 szótagosak jellemzően; de nyilván nem választanánk két kifejezetten hosszú nevet, inkább két rövidebbet, vagy 1 hosszabbat és 1 rövidet.

Ti melyiket tartanátok fontosabbnak: hogy továbbvigye a ti neveteket is, vagy azt, hogy két keresztnevet adjatok neki, mint ahogy mindig is szerettétek volna?



2021. ápr. 19. 15:26
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

"Ti melyiket tartanátok fontosabbnak: hogy továbbvigye a ti neveteket is, vagy azt, hogy két keresztnevet adjatok neki, mint ahogy mindig is szerettétek volna?"

Igazából mindkettőt fölöslegesnek tartom. Pedig nekem sincs bajom a hosszú nevekkel, az enyém is az. De az a tapasztalatom, hogy a 2 keresztnevet szinte senki nem használja, aztán ügyintézésnél csak a baj van vele. Hivatalban dolgozom, mondja a nevét, hogy Fehérvári János. Nem találom... Aztán kiderül, hogy jah, amúgy Fehérvári János István. Meg a papírjai egyik felén csak János, a másik felén meg János István, össze-vissza...

Ott tartom még valahol érthetőnek a két keresztnevet, ha Kovács János, és azért kap második nevet, hogy hívják úgy, mint 300 másik embert. Vagy ha valaki családtag emlékére adja mondjuk az elhunyt papa nevét is.


A vezetéknév kötőjelezése meg egyszerűen nem tetszik a házassági neveknél sem, szóval biztosan nem adnám mindkettőnk nevét a gyereknek. Teljesen megszokott, hogy az apja vezetéknevét kapja, nem csak Magyarországon, hanem a legtöbb helyen a világon.


"lesz belőle Kovacs-Bodrogkövi Elemer Kálmánné Szabo-Fehervari Emília Karola"

Mint régen az arisztokratáknál, csak nekik volt mire így használni a nevüket... :D

2021. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
77%

21!


Hollandiában élek és itt mindennaposak az ilyen több kilométeres nevek, főleg mivel itt az alap változat a házasságkötésnel a kötőjeles változat.

2021. ápr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!