Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt nagyobb változás az...

Mi volt nagyobb változás az életedben: mikor az első babád született vagy mikor a második?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen olyanok válaszát várom, akiknek legalább 2, eltérő korú gyermeke van.
2021. ápr. 23. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 8 év van a gyerekek között.

Az első gyereknél volt.

Hirtelen azt sem tudtam, hogy mit csináljak.

Megszűnt minden ami addig természetes volt.

Nem volt már társasági életünk.

Korán feküdtünk, korán keltünk.

A másodiknál már tudtam, hogy milyen lesz.

Azért ott is megváltozott minden. Most a nagyot viszem hozom. Kevesebb időm van.

2021. ápr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 8 év van a két gyerek között. Az első volt nagy változás, minden új volt még. A másodiknál már tudtam mire számítsak, na meg megvan a rutin, az nagyon sokat jelent. Sokkal lazább is vagyok, mint az első gyereknél.
2021. ápr. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 2., de nem azért, mert megszületett, hanem mert szívbeteg. Soha nem gondoltam volna, hogy tömnöm, gyógyszereznem kell a 3 hetes kisbabámat, sem arra, hogy a napi rutin részévé válik 3-4 pulzusmérés. Az elsőnél abszolút nem voltam paramami, a kisebbeknél sem, de a 2.-nál annak kellett lennem.
2021. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

2és fél év van köztük.

Fiam 3, lányom fél.

Fiammal volt nagyobb változás. Addig ha gondoltunk egyet, beültünk a kocsiba, mentünk amerre láttunk. Ha fodrászhoz/kozmetikushoz, vagy csak barátnőznibakartam, gondoltam egyet azt mentem. Most logisztika minden. Lányommal nem volt már olyan nagy változás, mert mar beleszoktam az anyaságba.

2021. ápr. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is az első gyereknél volt nagy változás. Főleg azért, mert nekem nem volt akkor még kisbabás ismerősöm, vagy ha volt is, max egy évben 1x találkoztunk. Minden új volt és szokatlan, mindenben tapasztalatlan voltam. Amikor először odaadták nekem, azt se tudtam, hogy hogyan kell megfogni. A pelenkázásról, fürdetésről, altatásról nem is beszélve. A másodiknál már rutinosabb voltam, tudtam mit hogy kell. Nyilván a második babánál is tanultam új dolgokat, és újra bele kellett szoknom, de azok nem voltak annyira nehezek.
2021. ápr. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Első
2021. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
65%

Valahogy úgy érzem, hogy mértékre majdnem ugyanolyan nehéz volt, csak máshogy. Az első csak abban volt nehezebb, hogy pokkkolian fájt a szoptatás, ez a második babánál már nem sokkolt annyira és közel sem tartott olyan sokáig.

Az első babánál ugye nehéz volt, hogy minden új, minden sírás depresszióba dönt és minden egyes mozdulatomat megkérdőjelezem. Utolsó idegszálig ragaszkodom a napirendhez és irreális (általában magamnak felállított) elvárásoknak próbálok megfelelni.

A másodiknál valamelyest segített a gyakorlat, hogy egy kicsit lazábban kezeljem, de ő meg olyan sírós volt, hogy eszméletlen. Még a karunkban is sírt, pedig készen álltam bármit megtenni annak érdekében, hogy az akkor 2.5 évesnek ne kelljen egész álló nap hallgatni a babasírást.

Az első fél év irdatlan nehéz volt emiatt, de aztán szépen beállt a rend.

2021. ápr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!