Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagynátok azt, hogy a gyerek...

Hagynátok azt, hogy a gyerek apja villogjon a gyereketekkel facebookon, amikor semmit nem tesz érte? Hagynátok az exeteknek, hogy játsza a nagy édesapát? Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés

A világ azon nőihez tartozok, akik idióták, és azt hittem, hogy majd egy gyerek miatt megváltozik, de tévedtem. Ezen már túl vagyunk.


Úgy volt, hogy eleinte örült a gyereknek, én el akartam vetetni. Megtartottuk. Amikor már nem lehetett elvetetni (15+4), akkor elhagyott és ahhoz a nőhöz költözött, akivel a hátam mögött csalt. Örökbe akartam adni a gyereket, nem akartam felnevelni, nem akartam egyedülálló anyuka maradni. De anyósom, a volt párom és a párom lány ikertesója meggyőzött arról, hogy tartsam meg, mert nem ciki az egyedülálló anyaság, meg majd segíteni fognak mindenben és ott lesznek velem (mivel anyámék meghaltak már). Ez így volt egy darabig, elkísértek uh-ra, vizsgálatokra, éppen aki tudott jönni, az jött velem. Aztán ez a kezdeti lelkesedés abba maradt és minden pénzügyi dolog rám hárult. Amikor mertem szólni, hogy jó lenne, ha ő is venne ezt-azt, le lettem f.széhes qvázva. A gyerek születése után behozta a nőjét hozzám és a gyerekhez a kórházba, pedig elmondtam neki, hogy nem hozhatja oda. Veszekedtünk, kiabáltunk, végül őket kiküldték.

Azóta az van, hogy apás hétvégén (mert csak hétvégén hajlandó elviselni a gyereket 2-3 óran keresztül) folyamatosan azzal a nővel és a gyerekünkkel tesz ki közös fotót, és engem becsmérlő írásokat tesz a képek alá, az ő ismerősei meg kommentben aláznak. De ha nem engem becsmérel, akkor meg kiteszi a nőjét meg a gyereket és egy anyás idézetet mindig odatesz a kép alá, pedig nem is ő a gyerek anyja. Próbáltam nem reagálni az ilyenekre több hónapig, de nem áll le. Az anyja is ír ki ilyeneket rólam, hogy nem vagyok jó anya, stb. Mondja ő, aki a gyerekeit putris házba szülte és verte a gyerekeit meg kivételezett velük.

Fizet havi 10 000 ft gyerektartást, amivel nagyon nem vagyok kisegítve, sehogy nem támogatja a gyereket. Csak is azért viszi el apás hétvégén, hogy tudjon vele villogni.


Már nem bírom lelkileg. Nem elég, hogy nem tudtam szoptatni a fiam, ki vagyok idegileg a nem alvástól, minden egyes forintot be kell osztanom, a gyerek nem fejlődik rendesen, még ők se hagynak békén, mert facebookon becsmérelnek folyamatosan, és az ismerősök is folyton kérdezősködnek, hogy igaz-e az, hogy rossz anya vagyok és van-e alapja annak, amiket írnak. Mit lehet tenni?


2021. ápr. 24. 10:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

A gyereknek is vannak személyiségi jogai, tiltsd meg nekik, hogy kirakják.

A gyerektartást bíróságon kell megállapíttatni, a 10ezer semmi.

Ha nyilvánosan becsmérelnek, az megintcsak bírósági ügy lehet.

2021. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Nme hiszem, hogy hallgatnának rá. Magyarországon semmi nem tiltja azt, hogy a gyerekről rakhass ki fotót, videót (lásd. Berki is rakhat ki fotót, pedig Pamela megtiltotta, aztán nem lett belőle semmi). Meg nem is hallgatnának a kérdezőre, az a cél, hogy kikészítsék idegileg.
2021. ápr. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Ez hülyeség, a gyerekéről mindenki rakhat ki fotót, videót. Viszont az, hogy téged becsmérelnek, megaláznak közösségi oldalakon, valótlanokat állítanak, az nem oké. Vidd bíróságra az ügyet, mert ez büntető jogi ügy.
2021. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
96%

Húha, hát igen, itt vannak bajok. Én is kvázi a "magam kárán" tanultam meg, hogy a beígért segítségek kimerülnek abban, hogy ha alszik a baba, akkor szívesen ölikéztetik, de valódi segítségre ne nagyon számítson az ember. Mondjuk engem nem zavar, nem is kalkuláltam ezekkel az ígéretekkel, de azért ez tanulság szerintem nem csak nekem/nekünk.

Gyerektartás miatt érdemes lenne bíróságra elmenni, hogy ők ítéljenek meg egy összeget, ami azt gondolom, bizonyosan több lesz ennél a 10ezer forintnál, ami hát persze lófsz, portio minor.


Amúgy nyilván nem engedném. Én eleve érzékeny vagyok arra, hogy a gyerekem bármilyen platformon megjelenjen, én magam sem raktam ki még egy kis lábacskás fotót sem, hogy megszületett. Akit érdekel, azzal úgy is rendszeres kapcsolatban állunk, akivel meg nem vagy csak ritkán találkozunk, vagy nincs élő kapcsolat, azt meg úgy sem érdekli, hogy gyerekem született.

Hát ez a pocskondiázás undorító, de erre nem tudok mit mondani, nem tudom mit lehetne ezzel csinálni. Tudom, nem vigasztal, de az igazán fontos emberek az életedben úgyis tudják, hogy mi az igazság, hogy egyedül neveled, hogy a kedves exed az egész pereputtyával csak kirakatot akar a gyermekkel. Hogy a volt osztálytárs ex barátjának a nővére mit gondol (ha gondol egyáltalán bármit egyébként), az ne számítson. Te gondold azt, hogy jól csinálod, amit csinálsz, lásd a gyermekeden, hogy kiegyensúlyozott, a többiek meg ki is nyalhatják a sgged. Sajnálom, hogy így alakult.

2021. ápr. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Akarod a gyereket?

Ha nem, akkor mondj le róla, aztán nevelje az apja!


Ha viszont akarod, akkor irány egy ügyvéd, és rendezd a helyzetet jogilag!

2021. ápr. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%

Hát ha én lennék ilyen helyzetben, biztos nem hagynám annyiban.

Ha én vagyok a gyerek gyámja, az én felelőségem a jogai tisztában tartása vagy tartatása.

Szóval nekem heti 3 órás apuka a 10ezrével ne villogjon a gyerekkel, aki alatt még egy pelust nem cserélt...

A gyerekről mindenki rakhat ki fotót, az hogy kirakja nem egyenlő azzal hogy megteheti , csak szerencsétlen gyerekek ilyen korban kénytelenek felnőni, hogy a szüleik velük gyűjtik a lájkokat... attól ez nem helyes.

Ahol meg Pamela is reklámoz a gyerekkel, milyen jogon tiltaná a Berkinek ugyanazt...


Hívj fel egy ügyvédet vagy jogi fórumon ingyen is segítenek.

2021. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

#6 Az elvált szülő is lehet gyám. Vannak jogai a gyerekkel kapcsolatban, hiába nálad helyezték el.


Ettől függetlenül felnőtt módjára kell megbeszélni, hogy mit osztunk meg a gyerekkel kapcsolatban. Megtiltani nem fogod tudni. Maximum minden képet jelentesz a facen.

2021. ápr. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Tiltsd le és szard le. Nagyon mást nem tehetsz.
2021. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj az ilyen mocsadék férfiakkal és az ő anyáikkal, hogy konkrétan nem tudsz ellenük semmit se tenni.

Ha válaszolsz rá, akkor is támadnak, ha ignorálod, akkor is támadnak.

Ha felveszed, akkor is pocskondiáznak, ha nem figyelsz rá, akkor is pocskondiáznak.


Ha megtiltanád, hogy a gyerekkel találkozzon, és hogy lájkszerzésre használja, akkor az lesz, hogy te vagy a szörnyeteg, mert nem engeded neki, hogy találkozzon a gyermekével. Ha pedig eltűröd, abba bele fogsz rokkanni lelkileg.


A bíróságon se csinálnának semmit, nagyon szépen le van írva a Ptk.-ban, hogy mi a becsületsértés, csak nem csinálnak vele semmit, mint ahogy a családon belüli erőszakkal és a nemi erőszakkal se. 20-25 ezernél többet meg nem fognak a gyerektartásnál megítélni, vagy lehet, hogy 10 500 ft-ot is sajnálna, és akkor kérvényezi, hogy többet legyen nála a gyerek.

2021. ápr. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Mennyi idős a gyerek?
2021. ápr. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!