Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vonaton mit kellettvolna...

Vonaton mit kellettvolna tennem vagy ti mit tennnetek ha megijedne a gyereketek?

Figyelt kérdés
Ti mit tettetek vagy tennetek hasonlo helyzetben? Az akkor.ket es feleves kisfiammal utaztunk ketten a vonattal anyukamekhoz amikor felszallt egy no egy harom.eves gyerekkel. Rettenetesen koszos budos es hangos volt a gyerek. Eleinte a kisfiam orult mert.imadja a gyerekeket. Odajottek hozzank ...a gyereknek vastagon volt retkes a mindene csorgott az osszes taknya kohogott a kepunkbe. Az anyja szinten nagyon koszos volt es budos. A fiam eleinte jol turte aztan a gyerek maszott ra... a nyalas.kezevel fogdosta az anyja is....szoltam hogy nincs hozzaszokva a gyerek...ne taperoljak. Akkor.leultek veluk.szembe pedig sok szabad.hely volt. Gyerek.szortyogott kehelt...majd.elkezdett artikulalatlanul kiabalni sikongatni.a gyerekem.kepebe amitol.megijedt es kozbe tapsolt es a taknyos.kezevel nyulkalt a gyerekem.jatekahoz. a kisfiam bujt hozzam majdnem.sirt. majd az anyukaja.kioktatott hogy a fiammal.az.oviba.baj.lesz mert fel az emberektol. Aztan kisfiam kozolte hogy bleee es befogta az orrat. Anyuka megkerdezte mi baja? ?mondtam budos van...aztan.halistennek.leszalltunk. kozben azert a kisfiu minden ablakonkiakart nezni mindenkin atgazolva a kezitaskakat taposva terdelve...stb. szoval ti.mit reagalnatok ebbuen az esetben? Szolni komolyabban nem.mertem sok hasonlo.ember.utazott a.vonaton nem.akartam konfliktust...(romak voltak csapatosan) azon gondolkozom mit tudok.tenni.legkozelebb ...ne ertsetek.felre szeretjuk a gyerekeket a fiam is.imadja.oket de azt nem.szeretem ha retkes kezzel taknyosan nyalasan taperoljak ijesztgetik...

2018. júl. 24. 09:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Semmiképpen nem engedném, hogy egy ilyen koszos gyerek hozzányúljon az enyémhez, ölembe kaptam volna és arrébb megyünk.
2018. júl. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
En el szoktam vinni onnan, ha barmilyen olyan eset van, ami nekem, vagy a gyereknek kellemetlen. Felalltam volna, elkoszonok normalis, kedves hangon, hogy tivabbi jo utat, es atmentem volna par kocsival odebb. Ha mondjuk olyan a helyzet, hogy nem lehet atulni, csak a kozelbe menni, akkor megmondtam volna, hogy ne haragudjon, de nem szeretnem, ha a gyerekem elkapna tole a nathat/nem szereti a gyerek, ha tul kozel jonnek hozza, ezert mi most atulunk/odebb megyunk (ha latszik, hogy nem veszi a lapot magatol). Nem kell bunkonak lenni, lehet ezt kedvesen, de hatarozottan is. Az meg, hogy a gyerek hogy birja majd az ovit, abszolut nem tartozik ra, az ilyen megjegyzeseket en ugy szoktam leszerelni, hogy megkeresem az igazsagtartalmukat, es egyetertek veluk, pl. ,,igen, biztosan lesz majd szamara is olyan helyzet ott, ami nem lesz neki konnyu". Erre nem tudnak altalaban mit mondani, foleg, ha kotekedesbol mondja, nem tud mit kezdeni az egyeterteseddel. Hasonlo helyzetben meg akar olyat is mondtam volna, ha ertetlenkedik, hogy miert mentek odebb, hogy ,,elkepesztoen kenyes a gyerekem is meg en is, mi ilyenek vagyunk", az okoskodokat a hasonlo mondatok le szoktak allitani, meg ha nincs szellemileg a toppon, akkor is jol mukodik ez, hiszen ugyis valami hasonlot gondol rolad magaban.
2018. júl. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Felálltam volna és átülök, nem érdekelne senki véleménye ha tudom megfertőzik a gyerekem, ijedtség itt még a legkisebb gond.
2018. júl. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

Simán arrébb ültem volna gyerekestül, úgy hogy semmit nem szólok. Ha még ezt is szóvá tették volna, akkor meg kb. azt, hogy: “nem akarjuk magukat tovább zavarni”, ha köti az ebed a karróhoz, akkor meg “a gyerekemnek akarok adni egy csokit, nem akarom hogy a maga gyerekének rosszul essen, hogy a gyerekem elötte eszi”.


Egyébként tényleg legyen nálad ilyenkor csoki.

2018. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyan sok üres hely volt még, akkor miért nem ültetek át máshova?

Én tuti már az elején sem engedtem volna, hogy koszosan, büdösen, taknyosan ölelgesse valaki a gyerekem.

2018. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az jo lett volna ha odebbulhetunk de rettenetsok pakkal mentunk indulasnal is parom pakolta fel leszallasnal is.segiteni kellett. Az meg hogy otthagyom mellettuk kizart. A gyerek igyis a taskam cipzarjat matatta.mikor meg nem.ultek le.szembe velunk konkretan ugy kellett szolni hogy hagyja.beken a csomagjainkat. Az anyuka egyaltalan nem erezte.kinosnak hogy a gyereke idegenek.holmijat akarja ramolni ra se szolt semmi. De egyebkent nem.hiszem el hogy nem.erzik.a.sajat szagukat mocskukat...legalabb ha ennyire rossz higienes korulmenyeik vannak ne.menjenek be a kocsiba hanem alljanak.meg elol az ajto mellett...vagy nemtudom. Nagyon kivoltam akadva szolni.szoltam is.tobbszor de egyszeruen semmi...a kalauz tobbszor mondta hogy ultesse le a.gyereket ne rohangaljon ne masszon ataz embereken de semmi...amikor szoltam hogy kisfiam fel a kiabalo nyaladzo budos.gyereketol annyi volt a reakcioja hogy"saaanyikaaa neeem baaaant teegedet ...szereeeeet" ezt is jo hangosan. Lehet az en.ingerkuszobom alacsony??? Tok lefagytam mit csinaljak...a csalad tobbi.tagja.meg kint gengelt elol voltak vagy negyen. :/ rosszul erzem magam mert nem voltam erelyesebb:(
2018. júl. 24. 10:15
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Oké nem ültél arrébb, ez a te választásod volt. Leírtuk mi mit tennénk, hasonló helyzetben.
2018. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
45%

"leultek veluk.szembe pedig sok szabad.hely volt"

Miért nem ültetek ti át máshova? -én ezt tettem volna.

2018. júl. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen...maskor enis azt teszem majd es azse erdekel ha otthagyom az osszes csomagomat. Sajnos.most nem tudtam volna atcipelni meg a szembelevo uleshez sem de legkozelebb tuti.nem.fog erdekelni ha ottmarad...az.ember mar utazni.se.tud nyugodtan :(
2018. júl. 24. 10:37
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Hat en egyenkent odebbpakoltam volna inkabb a cuccainkat par sorral odebb.
2018. júl. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!