Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig lesz még kifogás a...

Meddig lesz még kifogás a pénz a baba ellen?

Figyelt kérdés

Párommal három éve vagyunk házasok, ő 33 én pedig 29éves vagyok. Mindig is terveztünk gyereket, de mivel nem kifejezetten előnyös anyagi helyzettel indultunk, így vártunk vele. Azóta mindketten sokat tanultunk és dolgoztunk, és már szerintem elértük azt a minimális egzisztenciát amivel bátran vállalható egy gyerek.

Igaz, hogy albérletben élünk, de így is ketten havi 300ezret tudunk megtakarítani. Mindkettőnknek van saját autója, a férjemnek motorja is, ha ezeket lecserélnénk egyetlen közös családira, és picit jobban spórolnánk, akkor talán a havi 400 is meglenne. Igaz, szülés előtt és után nekem már alig lenne bevételem, de szerinten akkor is mindez bőven fedezné egy gyerek igényeit. A párom velem ellentétben örökké azt mondja, hogy ilyen körülmények között nem lehet biztosítani egy gyerek ellátását, és várjunk még vele.



2021. ápr. 24. 18:54
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Nemzetközi teherautósofőr, és azt szokta mondani, hogy megtörténhet, hogy egyszer majd nem jön haza. Emiatt akar már a gyerek születése előtt biztosítani számára mindent. Éngem megőrjít az ilyen morbid hozzáállással, ráádásul a számitásai szerint én már közel 40 leszek mire szülnöm kellene, mert autót, egyetemet, mindent előre akar összegyűjteni.
2021. ápr. 24. 19:17
 12/24 anonim ***** válasza:
97%
Kössetek akkor kockázati életbiztosítást. 25 millióra biztos lehet kötni, talán 50-re is. Abból azért föl lehet nevelni egy gyereket. Én amúgy nem arra tippelnék, hogy szándékosan átver és igazából nem akar gyereket, hanem hogy tudat alatt szorong miatta, fél tőle. De ez ugye nem tudatosul benne, hogy igazából ezért halasztaná, így más indokot mond. Nem szándékosan, ő azt hiszi, hogy tényleg ez az igazi oka a döntésének.
2021. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
11%
Mondj le a gyerekről.
2021. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
35%

Bocsi de az utolsó kommented alapján igaza van.


Oké, most nettó 300 a megtakarítás, de tényleg mi lesz, ha egyedül maradsz?


Te miért kapsz keveset majd?


Csed 100%,gyed max 175 ezer Ft jelenleg.


Nálunk én kerestem jobban és anyagiak miatt lett az, hogy később lett baba,mert mi is 300 ezret raktunk el, de aztán kellett is időnként hozzanyulni.

2021. ápr. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

40 éves korodban meg majd nem fogsz teherbe esni, ő meg rájön, hogy neki fontos a gyerek és keres egy 30 éves, akinek még lehet.

Ahigy írták: életbiztosítás.

De szerintem is az a baj, higy a férjed csak mondja, de igazából a háta közepére se akar gyereket.

Ülj le vele őszintén beszélni, mondd megneki, hogy adsz 6 hónapot mondjuk, hogy elhatarozza magát, ha nem sikerül, akkor ennek az egésznek semmi értelme nincs.

2021. ápr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
#14 papíron csupán minimálbért keresek, mint oly sokan ebben az országban.
2021. ápr. 24. 19:35
 17/24 anonim válasza:
98%

A foglalkozásából adódóan nem az lehet inkább a gond, hogy sokat van távol, és emiatt úgy érzi, hogy nem lenne elég időt a gyerekkel, nem alakulna ki érzrelmi kötelék, stb.?


Csak ugye nem érzelgősködik, materiális dolgokra fogja. Közben meg lehet, hogy ettől tart...

2021. ápr. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%

Tehát ő sofőr, aki bár sokat keres, nincs otthon, te félig meddig feketén dolgozol, albérletben laktok, és még a pasi hülye, hogy nem koppint fel ilyen helyzetben?

Inkább ő gondolkozik ésszerűen. Azt aláírom, hogy túlzás az egyetemi tandíjat is szülés előtt összespórolni, de ha neki beüt valami, te meg otthon ülsz a gyerekkel, akkor gyorsan koppannátok.

2021. ápr. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nemzetközi teherautósofőr, és azt szokta mondani, hogy megtörténhet, hogy egyszer majd nem jön haza."

Édesapám meg 50 km-t buszozik egy nap oda és vissza. Vele is megtörténhet, hogy egyszer nem jön haza. Nekem 5 percre van a munkahelyem, de velem is megtörténhet, hogy egyszer nem jövök haza.


"papíron csupán minimálbért keresek, mint oly sokan ebben az országban."

Sofőr, alig van otthon, a gyereknek konkrétan nem is lenne apja, csak jelképesen, te pedig feketén dolgozol, és még a férjed a hülye?

300 000 ft-ot tudtok félretenni havonta, de albérletbe laktok?



Nincs mit szépíteni: a férjed nem akar gyereket. Ennyi. Ha ez nem esett volna le eddig. Mindig lesz valami kifogása. Most ház kell, most új kocsi kell, most ez, most az. Meddig tudja ezt csinálni? Ameddig hagyod neki és még teherbeeshetsz. Addig. Nem tovább.

2021. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de nem akar gyereket.se most se később.
2021. ápr. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!