Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkinek beleszól mindenbe...

Mindenkinek beleszól mindenbe az anyja?

Figyelt kérdés
Fiatal anyuka vagyok, 9 hónapos a kisfiam. Kezdettől fogva következetes vagyok, a férjemmel szinte mindenben egyetértünk és úgy nevelgetjük a fiunkat, foglalkozunk vele, ahogy mi jónak és helyesnek érezzük. Szerintem gondos anya vagyok, nem nevelem burokban a fiam, de mindent megteszek érte, még sose volt beteg, kiegyensúlyozott, boldog, nyugodt gyerek. Anyukám mégis mindenben talél valami kivetnivalót, egyszerűen mindig csak arra hívja fel a figyelmet, amit szerinte rosszul csinálok, kérdés nélkül mondja a véleményét, pedig amúgy is tudja, hogy ha vmit nem tudok, hozzá fordulok és tőle kérdezem. Már többször szóltam, hogy ezt ne csinálja, mert rosszul esik, hülyének érzem magam, előre félek, mikor hozzájuk megyünk, mibe fog belekötni, ugyanakkor nem lhetek vele durva, mert az édesanyám és szeretem. Hogy értessem meg vele végre a dolgokat?
2008. dec. 6. 11:21
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg töle hogy amikor ö szült téged és nevelgetett akkor neki is beleszolt valaki adolgaiba,akkor az hogy esett neki?!Talán megérti hogy az amit ö joszándékulag csinál neked mennyire rosszul esik,vagy esetleg probálj valami hasonlo példával rávilágitani hogy a jotékony kritika is tud bánto lenni.Például ha a munkahelyén a fönöke állandoan csak azt hajtogatná hogy mi az amit nemjol csinál,mi az amit másképp kée és nem látná meg hogy mit csinál jol az neki milyen érzés lenne és ehez még tegye hozzá azt hogy te egy olyan embertöl kapod ezt akitöl még rosszabul esik hisz szereted és szertenéd ha büszke lenne rád hogy milyen ügyes és talpraesett anyuka vagy.Remélem tudtam segiteni.
2008. dec. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ez jólesett, köszi :) megpróbálom..
2008. dec. 6. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!