Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkinek "kettétöri a...

Mindenkinek "kettétöri a karrierjét" a babája születése?

Figyelt kérdés

32 évesen szültem a kislányomat, életem eddigi legjobb döntése volt, imádom, el se tudom képzelni az életemet nélküle, vagy máshogy :)


De.. előtte olyan jól ment minden a munkában.. Mostmár ovis.. egyszerűen nem találom meg magam a munkában, vagy nem a megfelelő helyekre "pottyanok", a régi munkáltatómnál bevált az utódom, uhogy oda nem kellettem vissza. Olyan elkeserítő ez. Meghallják, h ovodás a gyerekem, és az addig sikeresnek tűnő állásinterjú máris sikertelen. Persze nem panaszkodhatok, mert ez eddigi életem legnagyobb "csapása" ami eddig ért, szóval nehéz ezen túllendülnöm.


2011. szept. 8. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Én középvezetőként dolgoztam előtte. Most megyek vissza 1,5 év után, és visszavárnak nagyon, egyenlőre úgy tűnik nem törte ketté a karrierem, de a gyakorlat majd csak most jön, milyen is kisgyerekes anyukaként dolgozni. Mivel visszavárnak remélem egyhamar nem is kell másik állást keresnem és interjúkra járnom. Mivel van a cégnél más az utóbbi években szült kolléganő, látom, hogy egész családbarát a munkahelyem, legalábbis az átlaghoz képest.
2011. szept. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem torte kette a karrierem. 31 evesen szultem a kisfiam es 1 eves volt amikor visszajottem dolgozni. A kulombseg csak annyi, hogy a gyerek elott tobb mindent bevallaltam, elutaztam barhova, vilagot lattam. Imadtam. Most mar inkabb mas utazik mert nem akarom a 19 honapos fiamat magammal cipelni es mellette nem is tudnek annyira a munkara koncentralni. A ferjemmel meg azert megsem hagyom itt honapokig. :O De joooo is volt hotelben lenni par honapig, koktelokat inni a tengerparton melo utan, hetvegen napozni, a kolegakkal okorkodni. :) Kicsit hianyzik ez az elet de a fiam karpotol erte. Mondjuk nekem a ferjem is rengeteget utzik a munkajaval kapcsolatban, tehat ez sosem okozott gondot. Mi egy ilyen utazo csalad vagyunk/voltunk. Majd ha kicsit nagyobb lesz a fiam akkor ismet bevallalok utazasokat, igy legalabb o is vilagot lat de egyelore nem. Kicsit emiatt mas iranyba haladt a karrierem, uj dolgokat kellett betanulnom amikor visszajottem de nem banom mert ugy erzem fejlodtem, mas teren is megallom a helyem, es a fizetes is jobb. Ugyan azokkal a kolegakkal dolgozom mint elotte, jo kis csapat vagyunk es a fonokom is ugyanaz. Engem mar nagyon vartak vissza. Igaz mi kulfoldon elunk de velem meg nem ereztettek, hogy gond a gyerek. Sot mondtak, hogy ugy erzem utaznek szolljak nyugodtan. Rugalmas munkaidot kaptam, hogy tudjam a gyerek teendoit is intezni. Sajnallom, hogy igy alakult nallad de fel a fejjel. Mutasd meg, hogy gyerek mellett is tudsz bizonyitani.
2011. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát mit is mondjak... 18 hónapos lányom van, 1 éves volt, amikor közölték a munkahelyemen, hogy megszűnik az álláshelyem... Azt sem tudták még, hogy mikor akarok visszamenni, és nem-e megy el szülni addigra a másik kolléganő... Bár ő csak akkor, ha a főnök teherbe ejti... Szóval, értitek, hogy miért ő marad...:S Pedig én helybeli vagyok, neki meg 35 km-es bérletet fizetnek... Nem mondanám, hogy felhőtlenül tudok azóta babázni... Sokszor eszembe jut, hogy vajon találok-e másik helyet... 2 éves kora után szándékoztam visszamenni, vagyis már szóltam, hogy számítsanak rám, mert utánanéztem, hogy kötelesek visszavenni. De hát, a hátam közepére kívánom, hogy betegyem a lábam közéjük... Röviden ennyi...:)
2011. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Rákérdeztek, hogy van-e gyereked? Hát ez hátrányos megkülönböztetés!

Én letagadnám. De csak akkor, ha betegség esetén is valaki megbízhatóan ellátná. Ha te mész betegácsiba, akkor muszáj. Egyébként meg mi közük hozzá? Ne add fel, biztos nem lesz könnyű, de csak találsz normális munkáltatót.

Ezeknek meg semmi se jó. Legyél fiatal, de legyen tapasztalatod. Ne legyen gyereked, és ne is akarj soha (vesszen a magyar), aztán öreg se légy, akkor azért nem kellesz. Nem normálisak. Hát akkor ki fog dolgozni ebben az országban?

2011. szept. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Örülök, ha azért van olyan is, akinek jó.. :)) Na mindegy, majdcsak lesz valahogy. A gyerek tényleg százszor fontosabb, mint a munka.. :) De azért sajnos ez sem mellékes, de nem vagyok pesszimista, csak most vagyok ebben a xar helyzetben épp.
2011. szept. 8. 14:12
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, rákérdeztek eddig mindenhol a családi körülményeinkre. Rámondtam, h rendezett családi háttér. Visszakérdeztek, h "bővebben?" Hát ... lehet le kellett volna tagadnom a gyereket.. :( Pedig nagymama van, közel lakik és mozgósítható, fiatalos... :)
2011. szept. 8. 14:16
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, szomorúan olvasom, miket tapasztaltál...

Elkeserítő, hogy egy anyának "le kell tagadnia" a gyereke létezését ahhoz, hogy érvényesülni tudjon, állást kapjon és ezáltal pénzt kereshessen.


Nekem szerencsém van, azt hiszem, legalábbis elviekben.

Szülés előtt tanítottam, a szerződésen határozatlan időre szól. Már kérdezte az igazgató, hogy jövő tanévtől visszamegyek-e, vagy vállalok-e kistestvért.

Még én sem tudom, hogyan alakul majd, de a munkahelyemet illetően egyenlőre nyugodt lehetek...

2011. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!


Én írtam, hogy nem megszűnik az álláshelyem. Én is tanítok, és rögtön határozatlan időre vettek fel, de látod, sajnos mégis ez van. Tényleg szerencséd van, hogy ilyen szeretettel várnak vissza.:) Tőlem is kérdezték, hogy nem-e akarok szülni, de csak azért, mert akkor tolódna még ez a helyzet... Hát mondom, szuper lenne kettővel utcára kerülni...

2011. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Javítok: megszűnik az álláshelyem, nem akarnak visszavenni
2011. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én magam fogom kettétörni a karrierem úgymond. most hogy érkezik a másodikom őszintén szólva el se tudom képzelni hogy visszatérjek a mókuskerékbe. A két gyerek között 5 év van így 2 évet dolgoztam a két gyerek között, visszavettek a régi helyemre, de már nem érdekelt az egész. Nem bírtam elviselni hogy a stressz a család rovására menjen. Nem akarok háziasszonnyá válni de ha megtehetem, akkor valami kevésbé stresszes és inkább részmunkaidős dolgot csinálnék. Igaz szerencsém van mert a férjem is jól keres.

De azért elmondom pl hogy mikor készültem a gyesre az én főnököm keresett mást addig a helyemre meg amúgy is kellett bővíteni. megkért hogy én is nézzem át az önéletrajzokat, és kiemelte, hogy inkább családos többgyerekes anyákat szeretne alkalmazni. És egy 3 gyerekes egyedülálló anya lett a befutó aki ráadásul még gyesen is volt. Azt mondta azért, mert az ilyen nők már felelősségteljesebbek, megbízhatóbbak a munkában és nem ugrálnak munkahelyről munkahelyre.Szóval ilyen is van. Azóta még vett fel pár embert és mind családos anya.

2011. szept. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!