Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindenkinek te is spórolós...

Mindenkinek te is spórolós tanácsot adsz?

Figyelt kérdés

Első babánkat várjuk és megfigyeltem,hogy az emberek nagy része, mindenből az olcsóbbat, használtat javasolja.

Néha nekem ez furcsa. Nem élünk luxus színvonalon, de a babára van pénz. Nem is akarok újat venni mindenből, de többször volt már,hogy az egyik ismerősnek hiába mondtam,hogy ebből meg ebből újat szeretnénk, csak erősködött,hogy jó lesz ott az olcsóbb, használt is!

Én pl. olyan vagyok,hogy megkérdezem, hogy mennyit szánnak rá, ill. ha ismerem az anyagi helyzetüket nagyjából,akkor nem erőltetem a legolcsóbbat!

Te hogy adsz tippet?


2011. szept. 22. 16:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Erőltetni? Nem szoktam. Annak nincs értelme, meg amúgy sem vagyok egy erőszakoskodó.

Max. annyi, hogy ha tapasztalatból tudom, hogy valamiből felesleges újat venni, akkor azt elmondom. Ja, és akkor ha kérdezik. Csak úgy "erősködni" nem szoktam.

Amúgy meg ne akadj fent ezen, mert terhesen és majd ha megszületik a babád, még megannyi hülyeséggel fognak traktálni. Mert mindenki jobban tudja. :)

De kezdem megszokni, ez velejár, és sok esetben nincs is ebben rosszindulat, csak ilyenek az emberek.

2011. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én akkor adok tanácsot vagy tippet, ha kérdeznek. De én sem szoktam erőltetni semmit, igazából nem nagyon érdekel ki, mennyit költ és mire.

A sógornőméknek úgy adtam spórolós tippet, hogy szinte az össze babacuccunkat megkapták, mert 1 év van a babáink között, így a lányunk már szinte mindent kinőtt, mire az ő babájuk megérkezett. Ruhákat, pihenőszéket, babakocsit...és ő sokszor hívott fel, hogy amúgy miből, mit érdemes megvenni. Olyankor elmondtam mi mit vettünk, de aztán hogy hogy dönt, az már nem az én dolgom. Ha van arra keret, hogy drágábbat vegyen vagy újat, akkor hajrá, ez engem nem köt le.


Különben az nem egy nagy baj, ha valaki spórolós tanácsot ad, ez még nem olyan furcsa és rosszindulatú dolog, mint amik még várhatnak rád...

2011. szept. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem, ha van amiből tapasztalatom van, hogy megéri rá költeni akkor nem. DE!!!!!

Szinte mindenki (én is sajnos) úgy áll hozzá, hogy inkább spórol ezen-azon, de a gyereken na ott nem. Erre kell pénznek lennie. És csak a tapasztalat után jössz rá, hogy milyen hülyeség volt ezt, meg azt megvenni ennyi pénzért, inkább a legolcsóbbat vettem volna meg és a különbözetből még inkább vásároltam volna neki pl: könyvet. Ezért én is sokszor mondom, hogy abból hidd el nem kell megvenni azt, jó a legolcsóbb is..... És van, hogy ha nagyon közeli az ismerős akkor azon veszem észre magam, hogy erősködöm. (azért finoman, és észre is veszem). De ez azért van csak, mert jót akarok. És bizony volt, már hogy visszamondták, de igazad volt. Pl.: egy három gyerekes anyuka mondta egyszer, hogy milyen hülye voltam, mennyi pénzt dobtam ki erre, meg arra. Ahelyett hogy inkább xxxx vettem volna. De jól csináltad te. Pedig én is látom, hogy sok hülyeségre költök.

2011. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%

Mindenki magából indul ki. Gondolja, ha neki muszáj spórolni biztos neked is. Meg úgy veszem észre, hogy manapság büszkék az anyukák arra, ha valamit nagyon kedvező áron, használtan be tudtak szerezni. Amolyan dicsekedés. Eszükbe sem jut, hogy más másképp gondolkodik.

Én már a második babámat fogom szülni 2 hét múlva, aki lány lesz, az első 2 éves fiú. De majdnem mindent újra megvettem újonnan és minőségi áruból a picinek, mert nem akarom a fiús dolgokat ráadni, még rácsvédőt, plédet, lepedőt, törülközőt, stb. is. Mindenből lányosat.

Én nem adok senkinek spórolós tanácsot. Ha kérdezik ezt vagy azt hol vettem és mennyiért, akkor elmondom. De tanácsot egyáltalán nem szokásom adni, mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja és ameddig a pénztárcájuk engedik.

2011. szept. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na az is igaz, hogy az ember a gyerekén nem akar spórolni, pedig nem bunkóságból mondom, de igenis lehet, leginkább azért mert a gyerekcuccok közül nagyon sok tök felesleges és nagyon rövid ideig használják. Egyes babaholmikra azt hisszük szükség van, meg is vesszük méregdrágán, a gyerek meg tojik rá magasról. :)


Szerintem ne vedd rossz néven, ha spórolós tanácsot adnak neked. Ez még szerintem sem a "bunkóság, rosszat akarok" kategória.

2011. szept. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ja, nem is gondoltam,hogy bárki bántásból mondaná. Meg tényleg én sem veszek mindenből újat. Sőt!

Viszont vannak dolgok,amiből igen. És mindig jön ez az ismerős,hogy minek abból új, mi is használtan vettük és tök jó stb.

2011. szept. 22. 16:21
 7/12 anonim ***** válasza:
hát, ha több babát terveztek, akk érdemes megvenni az újat, és akk elhasználják a kicsik pl a kocsit... de amúgy... drága újonan és egy baba nem strapálja le a csodababakocsikat...
2011. szept. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezzel én is így vagyok. Van, amiből megvettem a használtat, pl. kisruhák, de van, amiből csak újat: kiságy, szivacs, mellszívó, légzésfigyelő. De mindenki máshogy gondolja. Aztán legfeljebb a saját kárán tanul.
2011. szept. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én úgy adok tippet, ahogy a kérdező kéri.

Ha nem mond semmit, akkor úgy,ahogy én csináltam/csinálnám.


Sajnos általánosságban az emberek rá vannak kényszerülve a spórolásra, ahol lehet...ezért kvázi megszokás,hogy így tanácsolnak egymásnak.


Én speciel konkrétan az első dolgokból amiből tehettem újat vettem, több okból. Egyrészt mert megtehettem, másrészt a higiénia miatt, harmadrészt mert sokmindent úgy szántam hogy több gyereknek kell majd.


Most,hoyg már 2,5 éves a lányom, simán adom a spórolós tanácsokat pl ruhavásárlás terén, mert látom,hoyg kinő mindent egy hónap alatt, ráadásul napi 4-5 koszolódik programtól függően... Hááát, megveszem a használt ruhákat sokszor, és ami döbbenet, hogy a túrkálóban szebbet-jobbat kapok!


Így adok én tanácsot. :-)

2011. szept. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj, annyira gáz, amikor jobban tudják, hogy mi a jó Neked/Nektek... amúgy nem szoktam spórolós tanácsokat adni, mi tipikusan a "minden sz@rt megvesz a gyerekének" szülők vagyunk, vagyis voltunk. Viszont nem szeretem, amikor rákérdeznek valaminek az árára, megmondom, és aztán jön, hogy minek, meg miért ennyiért....
2011. szept. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!