Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orvosnőként mennyire gyakran...

Orvosnőként mennyire gyakran tudok majd a gyerekeimmel lenni?

Figyelt kérdés
Főleg olyan emberek válaszait várom, akik tapasztaltak ilyesmit. Mennyire összeegyeztethető az orvosi munka a gyerekekkel?

2021. máj. 3. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Semennyire. Kivéve ha magán praxist nyitsz!
2021. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen szakos orvos vagy ill. hol dolgozol. Más egy osztályos, ügyeletet adó vagy egy háziorvos.
2021. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem mind a két szülőm orvos. Általában 8-16 dolgoznak. Szerintem tudsz majd eleget lenni velük, ki véve, ha sebész vagy. Attól függően, hogy hány évesek és mennyit kell velük foglalkozni úgy menny dolgozni. Nekem a szüleim általában jól betudják osztani az időt, csak mostanában kicsit szabotálta az oltás a menetrendet.
2021. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Hát ha kórházi dolgozó,akkor ügyelni kell ,hétvége, ünnepnap. Járóbeteg szakrendelés kényelmes és most már jól is fizet 😄
2021. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit jelent az összeegyeztethetőség.


Valakinek egy háziorvosi praxis sok lenne, mások összeegyeztetik a kórházi munkával is.

2021. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Ismerek orvosnőket, akiknek van gyerekük.


Először is nagyon nem mindegy, milyen szakos leszel!

Ismerek olyan orvosnőt, aki azért váltott belgyógyászatról radiológiára, mert abban a kórházban a radiológusnak behívós ügyelete volt, tehát nem kellett mindig bent lennie, ill. legalább este ő altathatta el a kisgyerekét.

Ismerek olyat, aki belgyógyász rezidensként 5 éven át mindig ügyelt karácsonykor, aztán talált egy magán szakrendelőben állást, és soha többé nem kell ügyelnie.

Csöndesebb szakok az alábbiak: bőrgyógyászat, szájsebészet, fertőző osztály (nem a mostani covidos időkben), onkológia, urológia. Ezekben sokszor több osztálynak van összevont ügyelete, ami azt jelenti, hogy ritkábban kerül rád a sor.

A tökéletes megoldás a maszek fogorvos, ő soha nem ügyel. Csak persze egy rendelőt fölszerelni az egy ház ára.

Tudomásom szerint a patológusok sem ügyelnek. Sőt, az izotóplaborban dolgozók sem (nukleáris medicina szak). Habár, ha nagyon durva orvoshiány van, akkor lehet, hogy más osztályok ügyeletébe be kell segíteniük. Különösen a sürgősségi betegellátó osztályra gondolok. Egyébként a patológus és a nukl. medicina szakorvos abszolút hiányszakma, úgyhogy könnyen el is tudsz ezekkel helyezkedni.

Az üzemorvosok sem ügyelnek tudomásom szerint.

Dolgoznak orvosok a népegészségügyben is, ami szintén nem ügyelős terület. Igaz, az hivatalnoki munka, és az orvos általában véve gyógyítani akar.


Mindenképpen szükséges, hogy olyan férjed legyen, aki érdemben kiveszi a részét a gyereknevelésből és a házimunkából. Ezalatt azt értem, hogy olyan munkája legyen, amit ezt lehetővé is teszi. Önmagában az nem rossz, ha sokat vannak a gyerekek az apjukkal, mert normális fejlődésükhöz az apa-minta ugyanúgy kell, mint az anya-minta. Inkább az a torz családi élet, ahol apukát alig látják.

2021. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó,sajnos már tartanak ügyeletet a népegészségügyben is:) igaz telefonos. De kell az ügyfeleknek. Illetve covid óta hétvégén és ünnepnap is dolgoznak,ellenőriznek. :(
2021. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A reomatológia az általában nyugis szokott lenni
2021. máj. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 palfydanka ***** válasza:
74%
Nekem apukám orvos, anyukám is egészségügyi dolgozó. Anyukám a járványhelyzet előtt meghatározott időben dolgozott, 6-14. Kiskoromban emiatt sokszor mentem már nyitásra oviba, suliba. Apukám munkája miatt anyuéknak egy időre költözni is kellett /én még nem voltam/, meg nem tudom hány karácsony, szülinap, újévkor nem tudott együtt lenni a család. Ezen kívül apukám rendkívül okos ember, és nagyon felnézek rá
2021. máj. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!