Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért akadékoskodnak a rokonok...

Miért akadékoskodnak a rokonok? Anyósom azt mondja, hogy felnyom a gyamugynek amiért így nevelem a gyerekeim.

Figyelt kérdés

Először is, külföldön éltünk férjemmel 5 évig. Átmenetileg haza költöztünk (2 hónapja vagyunk otthon) van 2 gyerekünk. A lányunk 3 éves és a fiúnk 8 hónapos. Nem hagyományosan neveljük a gyerekeket, én montesszori módszerrel nevelem őket. A gyerek -szoba is teljesen eltér a megszokottól. A 8 hónapos szobája ami leginkább kiverte anyósomnál a biztosítékot. Már mászik a fiam, és aki ismeri a montesszori módszert, az tudja, hogy a baba szoba úgy van berendezve hogy minden baba biztos és nincs kiságy. Szóval a fiam egy matracon alszik a földön, az összes bútor rögzítve van, konnektorok bedugaszolva, minden játék amihez hozzá fér azzal egyedül is játszhat. Az elv az, hogy a kicsi akkor jön megy a szobába amikor akor éjjel is. A nappali és a konyha is gyerek barát. A lányomnak a hűtő alsó része van kinevezve, magának tud ételt kivenni vagy vizet ha szomjas vagy éhes, segít főzni nekem és takarítani is.


Az anyósom nálunk volt "besegíteni " miután lejárt a 10 nap karantén, és azóta csak azt hallom, hogy félre nevelem a gyerekeket.


A legnagyobb probléma ugye a fiam miatt volt, mert elvileg nem vigyázok rá és felelotlen vagyok mert meg 10kor játszott a gyerek mikor aludni kellett volna és reggel is szétdobálta a szobát fel 7re.

Legelőször is, a fiam végig szokta aludni az éjszakákat, miután lefektetjük néha még játszik, de vissza kúszik a matracra és alszik. Reggel is játszással kezdi a napot, de edig semmi probléma nem volt. (Van Bébi kameránk bent, így tudom hogy mikor mit csinál)


A lányom teljesen önállóan ellátja magát, egyedül eltudja készíteni a reggelijét (pl müzli tejjel vagy szendvics) a kisszekrenyebe tányér és pohár meg gyerek evőeszköz.

A következő probléma az volt, hogy miért hagyom a 3 évest hogy késsel "rohangaljon" (ami egyébként is műanyag. (hozza teszem, a lányom óvatos és megtanítottam neki hogyan közlekedünk ollóval vagy késsel vagy barmilyen mas éles dologgal.

Aztan a következő probléma az volt hogy hagyom a lányomat takarítani ha valamit kiönt vagy szétszór. Ilyenkor szar anya vagyok hogy nem segítek neki és szegény gyerek egyedül dolgozik (A lányom büszke magára mikor egyedül meg tud csinálni dolgokat, és tudja hogy ha segítség kell neki, akkor nekem szólhat) de igen, hagyom a lányomat hogy egyedül törölje fel a kiontott tejet/vizet vagy felsöpörje a müzlit.


Szóval anyósom azt mondta, hogy szólni fog a gyamugynek meg a védőnőnek és akkor elvehetik tőlem a gyerekeket mert nem gondoskodom róluk megfelelően.

A gyerekeim boldogak és kiegyensúlyozottak, de nem ismerem a magyar szabalyokat ilyen téren.

Tényleg lehet bajom ahogyan nevelem őket?

Bocsi a hosszú kiírásért.


2020. nov. 10. 15:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

🤣🤣🤣 Te is pontosan tudod, hogy az ég világon semmi nem fog történni. Nem fogják elvenni a gyerekeket ugyan is nincsenek elhanyagolva sem testileg sem lelkileg. Nincsenek mocsokban. Nincsenek bántalmazva, terrorba tartva,szexuális abuzus is kilőve. Mentálisan ép vagy, nem iszol nem drogozol.

Ma (sajnos) Mo-n vérnek kell folynia rendszeresen ahhoz, hogy kiemeljenek egy gyereket a családból. Nagyon súlyos elhanyagoltságnak kell fenállnia.

Anyóst innetről be se engedném, előtte viszont megmutatnám neki merre hány méter!

2020. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem megszokott, de nem veszik el ezért a gyerekeket.
2020. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Leginkább a fiam miatt aggódok, mert se babaágy se pelenkázó semmi.. amihez hozzáfér az biztonságos, a többi el van zárva vagy nem éri fél. De tudom, hogy nem tipikus a babaszoba, és felek hogy esetleg ez hanyagságnak minősül.
2020. nov. 10. 15:48
 4/17 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesz bajod ebből.

Ellenben anyóst küld a p.ba ha a férjed nem hajlandó leállítani.

2020. nov. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
72%
Ez tök jól hangzik. Mekkora a matrac magassága? Az én babám szintén 8 és fél hónapos de még a tíz centis matracról is nagyot tud esni fejjel... És nincs hideg a padlón? Csak érdeklődöm. Amúgy én is egyedül tudom hagyni a szobában a babámat, a kiságy az, amit megesz, és a forgácsot rágja szóval az a legveszélyesebb... 🤦‍♀️
2020. nov. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
10cm a matrac. Szőnyeg van alatta, így nincs hideg (padló szőnyeg a szobájában) nem gurul le, csináltam ilyen biztonsági keretet uszorudbol ami a matrac ala megy. (Csak egy kicsit emeli meg a matrac szélét, így nem tud legurulni este róla, de ha le akar mászni, akkor letud)
2020. nov. 10. 16:44
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Off: bocsánat erről amiből a keretet csináltad, tudnál mutatni fotót? Nálunk is matracon alszik a pont 8 hónaposunk, egyelőre a mi ágyunk és a komód között épp elfér. De szeretnénk átköltöztetni a saját szobájába és akkor körbe kéne raknom valamivel a matracot.
2020. nov. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
2020. nov. 10. 17:01
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
A legrosszabb, ami történhet, hogy kimennek a gyámügytől egy környezettanulmányra. Esetleg szólnak, hogy vegyél babaágyat meg pelenkázót. (Na bumm, veszel egyet használtan, "dísznek".) Amúgy meg szuper, hogy a gyerek ilyen önálló. Azért a gyereket csak nagyon alapos indokkal emelik ki a családból. Pl.bántalmazod, éhezteted, nincs fűtés, nincs ruhája a gyereknek. Még ha katasztrofálisak is a körülmények, akkor sem a gyerek kiemelése az első lépés, hanem kapsz a gyámügytől egy listát, az alapján rendezned kell a körülményeidet. Ha ez a lista nem teljesül, akkor veszik állami gondozásba a gyereket. Ilyenkor is az az elsődleges cél, hogy "visszadolgozzák" a gyereket a családba. Amíg a szülők nem mondanak le a gyerekekről, addig nem is örökbefogadhatók.
2020. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A férjed miért nem állítja le a jóanyját? Egyébként a gyámügy kiröhögi, ha ilyenekért hívja rád őket. Viszont az biztos, hogy onnantól a házam küszöbét át nem lépné a vén banya, ha nekiállna ok nélkül jelentgetni. Komolyan, normális az ilyen?
2020. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!