Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nincsenek barátnőim, a férjem...

Nincsenek barátnőim, a férjem és a gyerekeim a mindenem, de rajtuk kívül szinte semmilyen szociális kapcsolatom nincsen, megszenvedhetik ezt a gyerkőcök? Boldognak látom őket, de lehet így boldog gyermekkoruk, ha az anyjuk ilyen introvertált?

Figyelt kérdés
A munkám is úgymond "magányos tevékenység", így kollégáim sincsenek, de sosem voltam társasági lény. A gyerekeknek van pár barátja, de az ő szüleikkel is felületes a kapcsolatom, főleg mivel legtöbbjük teljesen más mint én. Kicsit beszélgetünk és ennyi. Ennyit tudok tenni, annak érdekében, hogy a gyerekek ne szenvedjék meg nagyon hogy az anyjuk ilyen zárkózott, viszont nincs nálunk az, ami sok más családdal, hogy összejárnak a szülők, mindent együtt ünnepelnek, napi szinten játszótereznek együtt. A férjem barátkozóbb, nyitottabb, de sokat dolgozik, és mellőle meg elkoptak a barátok. Van ezzel így még valaki, anyuka, itt? Úgy érzem rengeteg szeretetet adok nekik, de mindig arra gondolok, lehetne sokkal jobb is az életük ha nem ilyen lennénk. Az biztos hogy ők is kicsit zárkózottabbak lesznek felnőtt korukra, de vajon ennél több hátrány nem éri őket?
2020. ápr. 29. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem tiltod (fogod tiltani) őket a kortárs kapcsolatoktól, akkor nem.

Persze erőltetni sem szabad, hogy "ha már ti nem, akkor ő menjen társaságba", ha akar, ha nem.

2020. ápr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mekkorák a gyerekek?

Ha már legalább óvodások, akkor bátorítani kell őket, hogy barátkozzanak másokkal. Ha hívják őket a barátaik magukhoz, akkor vidd el, ez alkalom a szülőkkel való beszélgetésre is. Ha gyereked kéri, hogy kis barátja eljöhessen, engedd neki. Születésnapot rendezhetsz neki, amire biztasd, hogy hívja meg óvodából azt, akivel jóban van.


A másik: rokonok nincsenek? Mi rokonokkal járunk össze, velük ünnepeljük közösen a névnapokat, születésnapokat. A gyereknek ez is példa. Ha vannak hasonló korú unokatesók, és nem valami nagyon elferdült nevelést kaptak, akkor ők is jó játszópajtások lehetnek. És adott esetben természetesen nem kell alkalom ahhoz sem, hogy a gyerekek egymással találkozzanak.


Tehát a lényeg, hogy a gyerekedet engedd másoknál lenni, ha szeretné; ill. engedd nálatok lenni mások gyerekét, ha a tiéd kéri.

2020. ápr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint a házasságnak, életnek lehetnek olyan szakaszai, ahol nem árt, ha valaki máshoz is tudsz fordulni, kívülről látni magatok a házastársadon kívül. És nem biztos, hogy jó, ha csak valamelyikőtök anyósa az :)

Ha a férjed nyitottabb, most simán szenvedhet attól, ha az életébe épp nem fér bele fenntartani a kapcsolatait. De van ilyen, ez később változhat, amikor újra belefér.

A gyerekeknél meg hát attól függ, milyen személyiségek. Engedd őket azok lenni, akik. Ha ők se szeretnek annyira haverkodni, ne erőltesd azért, hogy nehogy úgy járjanak, mint te. De ne tiltsd őket, ha ők meg extrovertáltak lennének - pl. ha szeretnének ők is (vírus után) házibulit, akkor ne arra gondolj, hogy te utálni fogod, hogy bazsalyogni kell majd a szülőkkel. Szóval csak ismerd őket és ebben próbálj a kedvükre tenni.

2020. ápr. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok. Még kicsi a gyermekem, de igyekszem majd többet nyitni én is, ha majd Ő is közösségbe kerül, majd próbálok résztvenni mindenben, amiben lehet; és vinni Őt mindenfelé. Nem szeretném, ha olyan lenne, mint én.
2020. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló vagyok. Ne aggódj. Nekik lehessenek kortárs kapcsolataik. Nyilván a szülőkről veszik a példát, de nagyon sok introvertált nőnek van extrovertált gyereke.

Én amúgy arra készülök, hogy egy kicsit megerőltetem majd magam. Terhes vagyok, de igyekszem nyitni kisgyerekes kolleganők felé.

2020. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az eddigieket! Persze, elengedem őket bárhová ha hívják, zsúr, ilyesmi. 7 és 10 évesek. Mindkettőnek van egy-egy jó barátja akivel nyáron is néha találkozót beszéltünk meg. A testvéreim külföldön vannak, így az unokatesókkal nagyon ritkán találkozunk sajnos. igen, én is próbálok nyitni, keresni bizalmast magamnak, de mindenkit olyan másnak érzek mint én, és nem is biztos ők akarnának szorosabban barátkozni velem. Meg akikkel ugye néha beszélek anyukák, megvan a kis baráti körük, társasági életük, és meg még inkább frusztrál mint hogy nyissak, sajnos...
2020. ápr. 29. 11:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Abban teljesen megértelek, hogy mindenkit másabbnak érzel magadhoz képest, és emiatt nincs igazán közös hullámhossz. Ezt én is teljesen így érzem. Nálam igazából úgy működik a dolog valahogy, hogy témákban, szituációkban tudok közös nevezőt találni másokkal, így ha jó barátaim nem is, de jó ismerőseim azért vannak.
2020. ápr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is inkább jó ismerőseim vannak. Igazából jól tudok beszélgetni emberekkel, csak közel engedni nem. Vagyis nehezen. Vannak jó barátaim, de velük pont nem tudok napi szinten találkozni, csak 1-2 havonta.

Szerintem önmagadat add és vállald. A gyerekeknek ez a legjobb.

2020. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én így nőttem fel. A szüleim utálták a nagy családi összejöveteleket, barátaik nem voltak. Mindig irigyeltem az alattunk lakó lányt, náluk mindig mozgalmas összejövetelek voltak, rokonok, barátok stb.

Én nagyon extrovertált lettem, imádtam pörögni, most meg szeretek kert partykat tartani, vagy csak úgy áthívni a barátaimat. A mai napig nem értenek meg a szüleim. Apám konkrétan este 10kor lelépett az esküvőnkről, mert 9kor kezdődött a tánc és neki az már sok volt meg a zene is hangos. Nem sértődtem meg, mert ismerem, de tény hogy fura. Meg régen mindig azt mondogatta, hogy felesleges annyi energiát a barátokra szánni. Szóval nagyon más világ vagyunk ők meg én...

2020. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem sok ismerősöm van, illetve most így 10 év utàn mondhatom hogy van pár jó barátom akibe megbízhatók.
2020. ápr. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!