Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható vagy eldobható pelenka?

Mosható vagy eldobható pelenka?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 17:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
55%
Mosi. Több mint egy éve használjuk. Kevesebb kiadás, kevesebb szemét, nincs irritált popó
2021. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
63%

Eldobható..


Napi 10-14 kakát nem tudnék mosival kezelni

( mindkét gyerekem 3 hónapig ennyit tojt)


A màr szobatiszta gyerekem is 4-5-t.


Nem beszélve a mosás környezetterhelésével, ha pariba akarjuk állítani.


Plusz csak akkor, ha szárítógép van, egyébként mindig mindenhol pelus lóg, és tök nedves lesz a lakás...


Úgyh fájó pont, de eldobhatós

2021. máj. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
71%

Mosi & lebomló eldobhatós. Vannak szituációk amikor nem mosiznék mert borzasztó körülményes, mondom ezt úgy, hogy mosiztunk, nemrég szobatisztult. A kistesóval aki remélhetően hamarosan érzekezik nem mosiznék pl nagyon újszülöttként, útközben és úgy ha már csak éjszakára kell napi 1 db illetve még egyszer szárítógép nélkül sem, de egyébként igen, és szerettem is.

A pénz része nem érdekel, anno sem a spórolás volt a célom, a gyereknek pedig voltak bőrproblémái nyáron mosiban és eldobhatóban is, úgyhogy ez a része sem releváns igazából, kizárólag környezettudatos megfontolásból használtuk Kolorky pelenkával váltásban.

2021. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%
Még egy szavazat a moshatóra, kevesebb szemét, kisebb ár (különösen több gyerek esetén) és a mosás sem nagyobb környezetterhelés ha azzal vetjük össze mennyi víz kell az eldobós pelusok előállításához. De nyilván vannak helyzetek, amikor az eldobós a jó megoldás, egy hasmenéses fertőzés alkalmával jobb pl azt használni. Illetve én éjszakára is sokáig azt adtam, míg meg nem találtam a tökéletes mosható kombinációt éjjelre, mert többet bírt, nem kellett félnem, hogy átázik.
2021. máj. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Ha van időd és energiád foglalkozni vele, akkor mosi. Nekem nem ment
2021. máj. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
77%

Is-is. Otthonra, rövidebb kiruccanásokra nekünk tökéletes volt a mosipelus. Éjszakára is jó volt, amíg kelt a baba enni és ha már felkelt, tisztába is tettem.

Amikor már átaludta az éjszakát, akkor éjszakára jobb volt az eldobható. Hosszabb utakra is inkább eldobhatót használtam.

2021. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez abszolút ember függő. Mosipelusosnak “születni” kell. Vannak nők akik úgy vannak összerakva hogy nem teher nekik. En nem tudom elképzelni hogy koszos pelusokat aztatgassak amíg ki nem mosom vagy nem is tudom hogy néz ez ki pontosan. De alapból amúgy szimpi az elképzelés. De nem nekem való.
2021. máj. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%
#7 Ez hatalmas tévedés. Senki sem születik mosipelusosnak. A legtöbben bejárják az utat az "én aztán tuti nem fogok szaros pelenkákat mosni a 21.században" kijelentéstől a "csakis ezt" megállapításig. A két pont között van pár állomás.
2021. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
37%
Csakis eldobható, kényelmes, praktikus
2021. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%

Mi is-is használjuk. Éjszakára eldobóst, meg amikor elmaradtam a mosással és már nincs tiszta mosi, akkor is, egyébként napközbenre moshatózunk. Őszintén szólva nekem ez anyagilag is jobban megéri és még így is, hogy azért rendesen használok eldobósat is, irgalmatlan mennyiségű szemetet spórolok meg.

Viszont ha lesz tesó, akkor vele nem kezdem el a mosizást a hozzátáplálásig. A lányommal 2 hónapos kora óta mosizunk, hát hallod, az anyatejes kaksi olyan kimoshatatlan foltokat hagyott mindenen, itthonra persze jó, de pl továbbadni ezeken a pelusokon már biztosan nem fogok tudni.

2021. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!