Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Válás után jó az a gyereknek...

Válás után jó az a gyereknek ha hetente a másik szülőnél lakik?

Figyelt kérdés

#válás #Oszottgondoskodás #1 hét itt 1 hét ott
2021. máj. 8. 13:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem tartom jónak, de nincs személyes tapasztalatom, csak tudom, hogy sok nyugati országban ez a standard megoldás.

Az én szüleim válás nélkül éltek külön, és igazából fel sem merült, hogy bármikor is Apukámnál aludjunk. Nemhogy rendszeresen, soha. Találkozni is ad-hoc módon találkoztunk. Szerintem csak akkor jó, ha az apukájával is van a gyerek, ha ezt az apa is igazán akarja, és a gyerek is.

2021. máj. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem nem. Ezt még az ügyvéd is elmondta. Fel sem merült egyébként, csak exem kérdezte kíváncsiságból mikor írtuk a közös megegyezést.

Az összes gyerekem nálam van elhelyezve, mindenki így tartotta jónak, de nem okoz gondot, akkor viszik őket amikor akarják, csak szóljanak előtte😅 Nagyon ritkán van olyan, hogy valami halaszthatatlan program van. De nagyon jó kapcsolatot ápolnak az apjukkal és az apai nagyszülőkkel is.

De az én válásaim ritka intelligensen alakultak, jóban maradtunk :)

2021. máj. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
12%

#12: válásaid?! Még válásbol is több volt???

Egyszer se szeretnék válni, nemhogy többször is.

2021. szept. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
7%
Igen, ez a legjobb, legigazságosabb megoldás. De még ennél is jobb ha nem válnak el a szülők.
2021. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem jó. Zaklatott lesz az élete, semmi biztos pont. Mégha ő azt is mondja, hogy jó neki, akkor se tesz jót.
2021. dec. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Mennyi idos? Ha nagyon pici 0-3,5 eves akkor rossz hatassal lehet ra. Hiszen a gyermekeknek a rendszeresen valtakozo kozeg ijeszto lehet. Fontos a gyermekek szamara a napirend, mert attol erzik magukat biztonsagban. Ugy tudjak hogy mi utan mi kovetkezik, ha megszokottan mindig ugyanazok a folyamatok ismetlodnek. Egyaltalan nincs jo hatassal, ha egyszer itt van, egyszer pedig ott.

Noverem a kisfiat 1 eves kortol rendszeresen hordta a mamihoz. Ugy hogy magara hagyta. Hiaba papoltam neki arrol, hogy ez egyaltalan nem helyes, a fejlodesere rossz hatassal van hogy folyton nelkule van, magara hagyja napokra, de nem foglalkozott vele.

4 eves a gyermeke, nem beszel es nem eszik. orvosok allitasa szerint, az az oka hogy kiskoraban magara volt hagyva.

Persze a ketto nem ugyanaz. A te eseted mas, minden esetre, en azt tudom tanácsolni, hogy ha nagyobb a gyerek akkor nyugodtan ott hagyhatod. De ha meg pici akkor lehetoleg hetekre ne hagyd magara. Delutanokra esetleg. De ennek is egy folyamatnak kene lennie ha kisebb a gyermek. Hogy eloszor te ott vagy vele, es fokozatosan valtok el egymastol.

2021. dec. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó, mit akar nálad jelenteni ez a magára hagymás? Ha nem az anyjával van egy gyerek, az MAGÁRA van hagyva? A nővéred gyereke nem a mamára volt hagyva egész véletlenül? A felvaltva gondozott gyereket meg végképp nem magára hagyja az anyja, hanem hol egyik, hol másik szülővel van. Vagy szerinted ha az anyjával van éppen, akkor meg az apja hagyta magára?
2021. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
35%

Olvass a sorok kozott. Ezt is kifejtettem. Ha egy gyereknek megvan az allando gondozoja, aki mindig vigyaz ra, es ott van mellette,es egyszer csak hirtelen mashol kapja magat, akkor " magara hagyja " sajnalom hogy itt mindent ki kell fejteni.

Minden esetben rossz a gyerekre nezve az, ha egyszer itt van, egyszer pedig ott. Egy kisgyermek nem valami targy, amit dobalni kell.

2021. dec. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Nem csak a kisgyerekre káros!!!
2021. dec. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
90%

De minden bizonnyal a gyerekre karosabb, mint a felnottre.

Plane ha olyan korban van, mikor meg alakul, formalodik a szemelyisege. Kesobb nagy hatassal lehet ra lelkileg. En vagy az apukat kernem meg, hogy jojjon at, es legyen a gyerekkel, vagy pedig par orara hagynam ra apara a gyereket. Persze ezt is ugy, hogy fokozatosan, nem pedig egyik naprol a masikra most itt leszel apanal, én pedig megyek el. Hiaba apa, akkor is..ha a gyermek anyaval van a legtobbet, nehez lehet szamara hogy egyik pillanatrol a masikra nincs ott, eltunik es nem tudja hol van anya.

Ez egy piciket olyan amit sajnos sok szulo szokott csinalni, ovis vagy bolcsis beszoktatasnal hogy ' jol van, el van a gyerek most, jatszik...gyorsan elmegyek amig nem vesz eszre, hogy ne sirjon' de, sirni fog. Zaklatott lesz, hogy ott hagyta az anyukaja. Ilyet nem szabad csinalni, de ez egy teljesen mas tema.

2021. dec. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!