Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hol az elkényeztetés határa,...

Hol az elkényeztetés határa, hogyan boldogulnak az ilyen gyerekből lett felnőttek?

Figyelt kérdés
Az egyértelmű, amikor valaki bőg egy hétig, mert iPhone 17 (nem tudom hánynál tartunk) helyett 16ot kapott. Mi számít szerintetek határesetnek? Ha valaki úgy nő föl, hogy elkényeztetik, akkor milyen gondjai lesznek, és mit tancsáltok, hogyan küzdjön meg ezekkel?

2021. máj. 8. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Miért lenne gond? Materialista, mindenből a legjobb kell, ahhoz pedig pénz. Majd elvégez valami fasza egyetemet emiatt és dolgozik ezerrel. Én sok emberen látom ezt, őket legalább motivált valami. Engem nem, sokra mentem a nagy realista neveléssel. Persze nem kell mindent erre fogni.
2021. máj. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
64%
Az elkényeztetett gyerekekből is két fajta van. Van aki végig a szüleire fog támaszkodni, őket fogja mindenre megkérni, hogy például vegyen ezt-azt. Van még az aki le fog szakadni képletesen a szüleiről és a saját talpára áll, de ez kisebb arányban van. Én azt tanácsolnám, hogy próbálj meg fokozatosan leválni és így egy idő után már nem lesz szükséged a szüleid segítségére.
2021. máj. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ebből tényleg 2 fajta van. Mind a 2-höz volt tapasztalatom. Ismerek olyat, aki most 26-27 éves és a mai napi a szüleinek hisztizik új laptopért meg stb. És ismerek egy olyan személyt is. Aki, motivált volt végig. Voltak céljai és ő maga érte el őket, tini korában ő is hisztizet telefonért, de aztán lettek tervei és ezt ő maga akarta elérni. Na szóval arra akarok ki lyukadni, hogy ma már 25 évesen van egy nagyon jól működő saját kis vállalkozása.

A lényeg, hogy legyen terved a jövődre nézve és kezd el meg valósítani saját magad. Kezdetnek az is elég lesz, hogy ha ki nézel magadnak valamit, akkor legalább a felére vagy a teljes árára megkeresed a pénzt, szép lassan, fokozatosan kell kezdeni.

2021. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém késői gyerek volt, ráadásul végre fiú a két lány után. Nagyon durván el volt kényeztetve, megkapott mindent, és anyukám még 18 éves korában is ágyba vitte neki a reggelit. Egyetemen is mindent fizettek neki. Szerzett egy mérnökinfó diplomát, majd munka mellett egy gazdaságit is. Kényelmes munkája van, otthonról dolgozik, pofátlanul sokat keres, szeret sütni, főzni, utazni, túrázni. Szóval irigylésre méltó az élete.
2021. máj. 9. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha most a saját ismerőseimből indulok ki, akkor azt kell mondjam a nevelés nem sokat nyomott a latban. Ismerek olyan testvéreket, ahol 4en vannak, erős anyagi hátszéllel, a legidősebb és a legfiatalabb gyerek (már felnőtt) sikeres, talpraesett, jól boldogul, a másik kettő meg már drogozik, mert nem tud magával mit kezdeni. Tök ugyanazok a körülménynek pedig.


És minden ismerősöm ilyen. Vagy már kicsinek is kitartó és céltudatos volt, ebben az esetben az extrém mértékű segítség is csak a javára vált és jól használta ki, vagy egy lusta disznó volt, és ha nem kapott semmit büntetésként, akkor sem lett szorgalmasabb. Olyat is ismerek, akit a szülei kidobtak, hogy végre komolyodjon meg, mert semmi nem használt a nevelésében (20 éves kora után), és ahelyett hogy összeszedte volna magát, csak alkoholista lett és kereste ezt a fajta társaságot.


Tehát bár szeretnénk hinni, hogy a nevelésünk miatt lesz a gyerek az a sikeres ember, aki, valójában én azt látom, hogy nem nagyon van beleszólás. Ilyen szempontból meg mindegy, hogy elkényezteted vagy sem.

2021. máj. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 9. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj, a mai világban? Ha kinőtt a családi fészekből, fog magának egy jó házastársat, és kb. ennyi. Hogy ne unja magát, valamiben még a tehetségét is megleli.
2021. máj. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!