Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért akarnak mindenáron...

Miért akarnak mindenáron elkényeztetni a szüleim és elhalmozni mindennel, amit nem is akarok?

Figyelt kérdés

Múltkor is elrángattak a boltba és vettek egy csomó ruhát,amire nincs is szükségem,mert nekem jó lett volna a régi.Elvittek cipőboltba és kaptam egy cipőt,persze nem is azt kaptam meg,ami nekem tetszett,hanem ami nekik.Igazából ők kényszerítik rám az akaratukat,ők akarják megmondani milyen ruhába járjak.

Meg most mentem egyetemre,szóval jól jött egy laptop.Nekem elég lett volna valami olcsó,használt leptop.De nem,a szüleim szerint nem jó a használt és mindenáron valami nagyon drága laptopot kell venni 180 felett.De minek??Én nem szoktam játszani rajt,kizárólag netezésre meg excel tábla töltögetésre használnám,ahhoz meg teljesen felesleges egy csúcstechnológiás vadiúj laptop.

Meg intéztek mobilnetet is a telefonomra,amire megint semmi szükségem.Amióta van,egyetlen egyszer nem használtam,mivel van ingyen wifi is.Ez is teljesen felesleges,csak a pénzt viszi.


Persze amire tényleg szükségem lenne,pl egy erőemelő térdgumira vagy 5 kiló fehérjeporra,azt viszont nem kapom meg.Szóval igazából nem is mondhatom,hogy elkényeztetnek,inkább rám erőltetik az akaratukat meg azt a látszatot akarják kelteni,hogy én valami menő gyerek lennék.Pedig amúgy egy prolinak tartom magam,engem nem érdekel a divat,én még mindig a 6 éves szakadt cipőmbe járok,meg általános iskola 6.osztály óta ugyan azt a hátizsákot hordom,már évek óta ugyan azokat a ruhákat hordom,olyat is ami lyukas vag kezd rongyosodni.

De ha már mindenáron pénzt akarnak költeni,akkor azt lehetne értelmesebb dolgokra is.

Pl.hogy jöjjek taxival amikor van bérletem.De akkor rakott krumpli a vacsora,amiben nincsen semmi tápanyag,kajára már sajnálják pénz,csak minden drága szar ruhákra nem



2019. szept. 13. 01:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom, nem tetszik nekik a jelenlegi eletviteled, es igy probalnak hatni rad. Gondoljak, h ha megveszik neked a ruhakat, akkor majd hordod is oket, es nem fogsz prolikent kinezni.


Lehet, h cikinek erzik, ahogy oltozkodsz. Lehet meg is szoltak oket mar miattad. Ki tudja.


Kerdezd meg toluk, h miert csinaljak :)

2019. szept. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

De nekem ez kellemetlen.Nem akarom,hogy mindent a seggem alá rakjanak.Elmúltam 18 éves.

És amit tényleg akarok,azt nem támogatják,pedig kéne egy olyan térdgumi.

Meg meglehetett volna venni azt a laptopot egy 100-assal olcsóbban is használtan és mobilnetre sincs semmi szükségem,egyszer nem használtam.És nem is kértem,hogy legyen.Mondtam szüntessék meg,mert nem használom,de 1 éves szerződés van rá,teljesen feleslegesen fizetni kell most 1 évig.

Meg azt a laptopot is kb 1-2x használtam azóta,ugyan úgy a 10 éves asztali gépet használom most is.Teljesen felesleges volt drága vadiúj laptopot venni.

2019. szept. 13. 01:36
 3/37 anonim ***** válasza:
82%
Mondtad mar nekik, hogy ez neked kellemetlen? Mit mondtak ra?
2019. szept. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Nem érdekli őket.

Meg az is idegesítő,hogy a boltban úgy erőszakolják rám a cipőket,mint valami 5 évesre.És nem is azt veszik meg,ami nekem tetszik,hanem ami nekik.

2019. szept. 13. 01:52
 5/37 anonim ***** válasza:
86%

Biztosan a joindulat vezerli oket, de kicsit azert szomoru, h ennyire nem akarjak elfogadni, h te mit szeretnel.


Gondolom, azt az elvet valljak, hogy az o penzuk, ezert majd ok eldontik, h mire koltik. Amit meg is ertenek, ha nem olyanokat vennenek, amiket nem is akarsz, m akkor ez igy penzkidobas. Inkabb akkor ne vegyenek semmit.


Az eroemeles nekik meg biztos nem fontos, csak vmi hobort talan, ezert nem is veszik komolyan, es nem vesznek neked ehhez felszerelest.


Beszelned kellene veluk, vagy egyszeruen visszaadni nekik, amik feleslegesek, es akkor meggondoljak legkozelebb, hogy megvegyek-e.


Vagy add el oket :))

2019. szept. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
89%

"Meg az is idegesítő,hogy a boltban úgy erőszakolják rám a cipőket,mint valami 5 évesre.És nem is azt veszik meg,ami nekem tetszik,hanem ami nekik."


Akkor ne a szüleiddel járj el vásárolni, hanem egyedül, és akkor olyan ruhát meg cipőt veszel majd, amilyen neked tetszik.

2019. szept. 13. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem latjak rajtad, hogy eleg igénytelenul oltozkodsz, es emiatt vesznek neked ruhat. Szerintem hordjad is ezeket, mert elarulom, hogy az igenytelenseg gáz.

Laptop: lehet, ok jobban ertenek hozza, es megvolt az elkepzelesuk, hogy mit tudjon egy laptop. Ennyibe kerult.

Feherje: ez passz, en megvennem a gyerekemnek amugy, meg ami kell hozza

2019. szept. 13. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%
Azért veszik meg ezeket mert úgy nézel ki valószínűleg mint egy csöves igénytelen vagy és ha már egyetemre mész akkor öltöz normálisan és ha egyetemre mész ott kelhet normális laptop,mobilnetel.fehérjepor ved meg magad az nem szükséges meg térdgumi ezek nem szükségesek az egyetemre .amit vétek az mind hasznos és kellhet egy valódi egyetemistának .
2019. szept. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
57%
Családsegítőben pszichológus ingyen meghallgat és segít. Sok egyetemen is van ilyen hallgatói tanácsadó iroda, keresd fel, nem ciki, azért van.
2019. szept. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
86%

HA téged EGYETEMISTAKÉNT a szüleid el tudnak vinni bevásárolni és NEKED venni olyan ruhákat, cipöket, amik nem tetszenek, akkor ott NEM CSAK a szülök ahibásak.

Egy elvileg felnött embert hogy lehet elráncigálni üzletekbe és rákényszeríteni, hogy felpróbáljon X számú ruhadarabot, ha nem akarja???

2019. szept. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!