Ezt megtennétek?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó hogy a családpolitika egyenlően kezelné az apákat is,mivel a jelenlegi családpolitika feminizálodott.


[link]


2021. máj. 8. 22:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
63%

1 pont miatt nem írom alá


6 hónap amit a gyermek 0,5-3 éves kor közt csak az apa vehet igénybe



És


Ha egy apa nem akarja, vagy alkalmatlannak gondolja rá magát?

2021. máj. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%

A kettes pont szerintem is hülyeség. A férjem körzeti orvos, én grafikus vagyok. Szép is lenne, ha fél évet ki kellene hagynia a kötelező apagyed miatt, cserben hagyva a betegeit, amíg én logókat tervezek. Itt nem kérdés melyikünk munkája hasznosabb a társadalomnak. Amúgy is röhelyes, felnőtt emberek vagyunk, gyereket vállaltunk, el tudjuk dönteni ki maradjon otthon a gyerekkel és meddig. Semmilyen kormány, se civil szervezet ne akarjon beleugatni ebbe, közük nincs hozzá.

A többi ponttal egyetértek, de a kettes miatt nem írnám alá.

2021. máj. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ez a 6 hónap teljesen jogos. Pont azért lenne így, hogy az apa is kivegye a részét a gyereknevelésből. Olyan ne legyen már, hogy nem akarja. Ha meg alkalmatlannak gondolja magát, akkor nem kellett volna gyereket vállalni. Oké, szoptatni nem tud, de egy pelenkacseréhez nem kell akadémiai tagnak lenni.
2021. máj. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy itt nem arról van szó, hogy az apának igénybe kell vennie ezt a támogatást. De ha nem veszi igénybe, akkor nem száll át az anyára.
2021. máj. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%
Nem írnám alá. A kettes pont szerintem is teljesen felesleges. Ugyanígy érzek azzal kapcsolatban, hogy az okmányokra kerüljön oda az apa neve. Miért? Plusz egy felesleges infó, ami még csak nem is feltétlen állandó, másrészt akinél nem ismert bármilyen ok miatt, azzal mi legyen. Pl. - tudom, nem szép példa lesz - de valakit megerőszakolnak. Akkor addig, amíg valaki a nevére nem veszi a gyereket, egy ilyen rejtett jelölést kapjon?
2021. máj. 9. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez úgy baromság ahogy van :D


Amíg az anya klasszisokkal kevesebbet keres (bele lehet kötni, de Magyaro-n még mindig elég eltérő a nemek közti fizetés aránya) addig kötelezzük az apát, az otthonmaradásra, akkor is ha csődbe megy a család?!

Egyébként most is van lehetősége az apának gyedre menni...



Személyibe apja neve?! Jóhogynemmár a családfát is felsoroljuk rá...

2021. máj. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
79%
Azért van az anya neve az okmányban, mert az anya EGYÉRTELMŰEN AZONOSÍTHATÓ. Nem azért, mert anyuci szereti a gyereket legjobban az egész világon és nem apuci. Te valamit súlyosan nem értesz a mai magyar nő-férfi helyzetben. Ha most elkezdenék "kommunikálni", hogy nem a férfi az elsődleges kereső, attól még Magyarországon a férfiaknak magasabb a fizetése. Nem kommunikációval kell kezdeni, hanem ezen változtatni. Szerintem az apagyed pont jó ötlet, senkinek se lenne kötelező igénybe venni.
2021. máj. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
57%

Idiotizmus.


Az apák 90%-a nem akarna otthon maradni a gyerekkel, ahigy az anyák 90%-a ugyanúgy nem akarná ezt engedni. Jelenleg is otthon lehet az apa, ha akar amúgy.

Az okmányokban az anyja neve is baromság. Hollandiában pl sehol se szerepel. A kutyát nem érdekli mi a neve anyádnak vagy apadnak. Van BSN azonosítod, ami Magyawrorsazgon a TAJ szám, semmi szükség másra.

2021. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem ez teljesen rendben van, a fél év apa-gyed sem kötelező elemként van feltuntetve, de más nem veheti ki. Több országban létezik ilyen, és ott az apák döntő többsége él is vele, mert nekik is fontos, hogy kivegyek a részüket a baba ellátásából. Amelyik apa nem bír fél évet erre szánni, miközben az anyák általában minimum két évet otthon vannak, hát az a pasi tényleg nem tudom, miért vállalt gyereket. De ha annyira nem bírja ki, hát nem kötelező, de akkor két és fél év a max, amit ellátással otthon lehet az anya. Nagy kaland...

Az apa neve meg asszem bőven elfér a személyi igazolvanyon, nem is értem, miért olyan abszurd ott egyeseknek, hogy mindkét szülő neve szerepel rajta.

2021. máj. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

9!


Nekem az az abszurd, hogy egyáltalán szerepel a személyin a szülő neve. Minek?

2021. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!