Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mi ez a "nem érett meg...

Mégis mi ez a "nem érett meg rá" szöveg?

Figyelt kérdés

3 éves, a gyerek nem mondott még egy büdös szót se. A válasz: nem érett meg rá.

2 éves, a gyerek még nem jár. A válasz: nem érett meg rá.

4 éves, még szopik. A válasz: nem érett meg rá.

5 éves, még mindig a szülők között alszik. A válasz: nem érett meg rá.


Már semmit nem lehet elvárni a gyerektől? A válasz úgyis az, hogy nem érett meg rá. Nem azt mondom, hogy erőltetni kell, de ha 2 évesen még nem jár, 3 évesen nem mond semmit, akkor az miért nem baj?


Azt se lehet a gyerekkel már megcsinálni egyes szülők szerint, hogy az andalgó, minden követ, botot, levelet megnézegető gyereknek megfogod a kezét és nem engeded, hogy lehajoljon és azt mondod, hogy nem, mert az már ráncigálásnak, cibálásnak minősül, és rossz anya az, aki nem hagyja a gyerekét kibontakozni, hogy egy 5 perces sétát ne fél óra alatt tegyenek meg, ha az anyukának dolga van. Mert akkor az édes kis gyermek lelkivilága romokban lesz. És akkor csodálkozunk, hogy a gyerekek a szülők fejére nőnek. Mert arra már megérettek, de arra nem, hogy azt hallják, hogy nem.


Ezt is, mint minden kérdést a nagy magyar édesanyák jól ki fogják forgatni, mint a kavicsos-botos esetet, ott is már ráncigálást írtak, pedig csak azt írták, hogy fogja meg a kezét és ne engedjen minden követ megnézegetnie.



#nevelés #nevelés hiánya #Nem érett meg rá
2021. máj. 11. 14:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%

Konkrétan azt írta(d), hogy húzza a gyereket...


A kutyát sem húzom, nemhogy a gyereket.


“Megfogod a kiskezét és húzod egy lassú, de ütemes tempóban szünet nélkül. Ne hagyd, hogy a földről vegyen fel dolgokat (mondd neki, hogy a kutya lepisilte a követ es nem szabad). Aztán egyre gyorsabban húzod. Végül megtanulja, hogyha sétálunk, akkor nincs idő köveket meg botokat nézegetni, nézegessen köveket meg botokat a játszótéren”

2021. máj. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
62%

Ugye nincs gyereked? Szívből remélem, hogy nincs.

Tudod, ha időre kell menni, akkor nem gyalog visszük a 2-3 éves gyereket. Ha még sétálunk, nem kell rohanni.

Te se vagy még megérve az életre, az biztos

2021. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem érett rá az idegrendszere, járás, beszéd, szobatisztaság esetén ez így működik, valóban azért nem beszél egy gyerek, mert nem érett rá az idegrendszere, ha valaki fogyatékos és nem is tudja megtanulni ugyanez az oka, nem tud eljutni a beszéd szintjére. A szoptatás teljesen más. A többi felvetésedet meg nem értem.
2021. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
47%

En is olvastam a kerdest amin kibuktal. Es en is kibuktam a valaszokon, mint te. Es igen, van gyerekem.


En ezekkel nem foglalkozom, neha ilyen ostoba kommenteket felolvasok a ferjemnek is, es jot rohogunk rajta. :D


Az en gyerekem setal mellettem, es nem tort ossze a lelke, hogy parszor raszoltam, hogy nem szedunk fel minden koszt.


Az ovek majd jol osszeszed seta kozben a kis fertozest ha a kutyaszros viragokat nyammogjak, es majd leshetnek.

2021. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

4

Fertőzést összeszedhet a játszótéren lévő homokozóba is.A bölcsibe a társától vagy épp oviban.Nyilván meg kell tanítani, hogy nem szedi a szájába a dolgokat és a legtöbb 2 éves ezt már azért megtanulta, ahogy azt is meg kell tanítani egy gyereknek, hogy egyáltalán nem nyúlkál a szájába, ha kint van.Legalábbis én így tanítom.Vannak macskáink, megfogdozhat ezt-azt viszont nem nyúl a szájába,ha már koszos a keze és láss csodát, elmúlt 4 éves és még semmilyen fertőzése nem volt.

Az, hogy te a gyerekedet nem hagyod tapasztalni a te dolgod, nem leszel jobb vagy rosszabb, de ha valaki más szemlélettel nézi ezeket a dolgokat azt is el kell tudni viselni, mert ő se lesz ettől se jobb, se rosszabb.Bármennyire szeretnéd is azt gondolni, hogy igen:)

2021. máj. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem a fertozes a lenyeg okoska..
2021. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
39%
Mert egyszerűbb legyinteni, hogy nem érett meg rá, mint foglalkozni a problémával, legyen az bármi is 😃 És mielőtt én is megkapnám, hogy biztos nem láttam még közelről gyereket, de, van, kettő is.
2021. máj. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
67%

Mi februárban voltunk túrázni. Csúszós vizes köveken kellett átmennünk a kis patakon. A gyerekem szépen jött kézenfogva, majd a patak közepén látott egy követ és elkezdett lehajolni érte, miközben én egyensúlyoztam a kövön.

Azt látta volna néhány anyuka. 😂 Természetesen reflexből rántottam rajta egyet és megmondtam a magamét. Szép lett volna a jéghideg patakba esni.


Nem tört meg a lelki világa, azóta is szeret túrázni. De már előre figyelmeztetem, hogy ne merészeljen lehajolni, mert elengedem a kezét és egyedül fürdik a patakban. 😆



Szerintem is túl van tolva, hogy azt csinálhat a gyerek, amit akar.


Az szerintem nem ehhez tartozik, hogy mikor jár vagy beszél. Valaki húzott egy határt, hogy addig kell. De tudjuk, hogy senki sem egyforma.

2021. máj. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%

6


De, te ezt hoztad ki a legfontosabbnak.Ha valaki hagyja a gyerekét a saját tempójában haladni, taperni dolgokat, akkor :

,,Az ovek majd jol osszeszed seta kozben a kis fertozest ha a kutyaszros viragokat nyammogjak, es majd leshetnek" neked ez volt a lényeg, hogy valamit odabökj, mert nem értesz mással egyet.:) A merő rosszindulat csöpög belőled.


Az enyém 2.5 éves kora után kezdett beszélni.Volt vizsgálaton,ott az orvos saját maga is azt mondta még nem érett meg rá.Meg fog,minden rendben vele.És 2 hónappal később perfekt mondatokban kezdett beszélni.Mit kellett volna mondanom az orvosnak?Jajj, de nincs olyan hogy nem érett rá, mert nagykönyv szerint már minimum két szavas mondatokban kellene beszélnie? Igaz neki van diplomája,1000+ 1 hasonló gyereket látott, de meg kellett volna kérdőjelezzem?:D

Viccesek vagytok komolyan.

2021. máj. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
36%
Istenem 10es te szánalom :D
2021. máj. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!