Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Párkapcsolatok » Rosszul döntöttem? Mégis mit...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul döntöttem? Mégis mit tehetnék ilyen helyzetben? /HOSSZÚ szöveg/

Figyelt kérdés

17 évesen összejöttem a jelenlegi barátnőmmel, aki akkor 23 volt. Csinos, kedves, gondoskodó, igényes, kiszolgáló, szeret főzni, feleség típus, önbizalomhiányos, kishitű, megvan a magához való esze, de komolyabb témákhoz egyszerűen buta.


Komolyabb témák alatt politikát, ideológia-történetet, pszichológiát, filozófiát, történelmet és néhány klasszikus művészetet értek. Engem ezek érdekelnek elsősorban. Illetve szórakozás céljából fantasy-irodalom, szerepjátékok, íjászat, kicsit komolyabb szinten erőemelés és súlyemelés (nyilván nem várom el egy nőtől, hogy erőemelő legyen, bár vannak rá példák).


Vele most lassan 3 éve vagyunk együtt, egy kisebb megszakítással. Volt idő, mikor egyszerűen nem bírtam, hogy SEMMIRŐL nem tudok vele beszélni. Mármint semmiről, ami érdekel; persze, meg tudjuk beszélni, hogy milyen finom amit főzött, milyen jó volt a szex, ki mit csinált, stb., de ez számomra felesleges, érdektelen és feleslegesen terhelő.

Neki pedig pld. a történelmi és/vagy politikai témákra az első számú reakciója, hogy "és? mit tudsz csinálni?", amitől kedvem támad becsületsértést elkövetni (sosem történt meg).


Az "egy kisebb megszakítás" alatt - mikor elegem lett ebből -, megismerkedtem egy korombeli, egyetemista lánnyal, aki a tökéletes ellentéte. A probléma az volt, hogy mindenben a tökéletes ellentéte - tehát nem csak iszonyatosan, sziporkázóan okos és érti minden gondolatom legkisebb részletét is, és érdemben válaszol rá, és imádtam vele beszélgetni, de emellett ellentéte a mostani barátnőmnek abban is, hogy - őszinte leszek, felesleges lenne az eufemizmus - egyszerűen csúnya, kicsit igénytelen, szexuálisan frusztrált lány.


7 hetet "voltunk együtt". Szellemileg egész életem legjobb 5 hete volt, de véget vetettem neki, mikor elkezdtem azt érezni, hogy nem igazán akarom már azt sem, hogy hozzám érjen, mert nem csak hogy vonzónak nem találom, de néha... egyenesen visszataszítónak. És ezzel nem tudtam mit kezdeni, bármennyire próbáltam rábeszélni magam.


Ez után újra összejöttünk a régi barátnőmmel. Rájött néhány hibájára (ami nem csak a közös témák és érdeklődés hiánya volt, egyébként), és azóta azok nincsenek jelen. Összehasonlíthatatlanul jobb a kapcsolatunk, mint előtte, és szeretem őt - ennek ellenére a közös érdeklődés problémája még mindig fenn áll, és mivel úgy érzem ez az érdeklődés fogja meghatározni a későbbiekben az egész életem, ezért itt még komoly súrlódások lehetnek.


Főleg most, hogy egyetemre megyek, ami "biztos tele van olyan nőkkel, akik olyanok mint akiket szeretnék". Szóval kezd brutálisan féltékeny lenni egy ilyen hülyeség miatt.



Rengeteg dolgot elrontottam, és bár alapvetően becsületesnek tartom magam, úgy érzem ezen a ponton ezzel a két lánnyal szemben nem vagyok/voltam az. Mit gondoltok?



2015. júl. 27. 01:09
 1/10 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/watch?v=JnbNStmNVUU :'D


Nem hagyhattam ki, ne haragudjatok.

2015. júl. 27. 01:11
 2/10 anonim ***** válasza:
Próbáltatok már közös hobbit találni,amiről beszélgethettek?
2015. júl. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Szóval "szellemileg életem legjobb 7 hete volt"*, typo.
2015. júl. 27. 01:14
 4/10 A kérdező kommentje:

Az edzés lenne a közös hobbi, de az ahhoz kapcsolható dolgokban sem hallgat rám a kisebbrendűségi komplexusai miatt. Illetve, nem is együtt edzünk, mivel ez jelenleg nem megoldható.


Egyébként ha ennyire eltérnek az érdeklődési körök, nem könnyű olyan közös hobbit találni, ami egyikőnknek sem kompromisszumot jelent, hanem mindketten élvezzük.

2015. júl. 27. 01:19
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Minden tiszteletem a tied, hogy 17 évesen felszettél egy 23 éves csajt. Komolyan mondom! *pacsi*
2015. júl. 27. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Zola18 válasza:
100%

Őszintén szólva ahogy olvastam ezt a kis szöveget. Elkezdtem mindkettő lányt sajnálni.


Lesarkítva a dolgot: van egy gondoskodó barátnőd akit butának tartasz. Szakítottatok ezért. Összejöttél egy olyan lánnyal aki okos de mivel az csúnya volt dobtad és visszamentél a az exedhez.


De amúgy engem tudod mit érdekelne? Hogy te próbáltál hozzá alkalmazkodni? A kedvébe tettél? Lehet hogy ha te is nyitottabb lennél lenne közös témátok ha nem csak magadra gondolnál. Nem ítélkezem én de ez az egész olyan szinten gerinctelen tőled. Nem arról szol a kapcsolat hogy együtt vagyok ezzel a lánnyal mert ő jobb mint x és y, hanem mert szereted őt.


Azon meg ne csodálkozz hogy féltékeny, hiszen otthagytad és utána már egyből elkezdtél ismerkedni. Te nem lennél féltékeny?


Egy szó mint száz, igen ezt nem így kellett volna csinálni. Tudom utólag okosabb az ember és én nem éltem meg ezt a dolgot, de mint külső szemlélő szerintem nem kéne hülyítened ha nem gondolod vele komolyan. Döntened kell hogy neked melyik a fontosabb az hogy egy olyan nővel legyél aki gondoskodó vagy olyannal aki veled együtt D&D -zik.


Jobbat találhatsz de tökéleteset nem. /Nem is várhatod el mivel te sem vagy az./

2015. júl. 27. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy féltékeny! Ezt nagyon nagyon hosszú idő lesz újra helyreállítani... Persze, hogy fél attól, hogy ott találsz majd jobbat nála és ugyanúgy eldobod, mint a "kisebb megszakításkor", amikor azonnal összejöttél egy másik lánnyal.

Azt tudod tenni, hogy megerősíted sokszor abban, hogy vele akarsz lenni. Ha féltékenykedik, akkor elmondod mennyire szereted, stb. De döntsd el azért, hogy a hiányos közös érdeklődés ellenére vele akarsz-e maradni, mert annak nincs értelme, hogy még évekig húzzátok a dolgot úgy, hogy te sosem vagy biztos a kapcsolatban.

2015. júl. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Már nem azért, de az nem a lány hibája, hogy te olyan hülyeségekről akarsz beszélni, mint a politika... :D
2015. júl. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Noren1989 ***** válasza:
100%

NA fiam, minden tiszteletem a tiéd lenne, ha:

-ha tudnál tisztességesen bánni emberekkel,

-ha rájönnél, hogy tökéletes nő nem létezik,

-ha tudnád, hogy simán tudnod kell kompenzálni.

Amúgy jó szórakozást egy harmadik csajjal.

25/F

2015. júl. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem a barátnőd félelmeit, azok alapján amit itt írtál, nekem az jött le, hogy tényleg gondolkodás nélkül el fogod hagyni.


Egyébként én intelligensnek tartom magam, viszont a politikáról mégis utálok beszélni. (1:csak felhúzza az embert, 2:nem tudok semmit tenni, még szavazati jogom sincs ~17 vagyok)

A pszichológiáról egy kis ideig tudok beszélni, aztán elkezd untatni.

A történelmet kifejezetten utálom.


Ellenben:

A fizikáról, matekról nagyon szeretek beszélni, magyarázni, ha valaki nem érti.

A klasszikus zenéről órákig el tudok beszélgetni. Akár a zeneszerzőről, akár egy darab elemzéséről.

Aztán az egyik kedvenc témám a biomechanika, hihetetlenül érdekel a téma, szeretek egyre többet megtudni róla.

Aztán szerintem az egyik legérdekesebb téma ami létezik, az a kvantumfizika.


Értelmes vagyok, mégsem tudnánk sokáig beszélgetni...

2017. márc. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!