Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan anyuka akinek 2...

Van olyan anyuka akinek 2 évesen nem érte el a gyermeke a 12 kg-ot minimum?

Figyelt kérdés
A kislányom, koraszülött, 32 hétre született 1600 grammal és 43 cm-el. Tudom kicsi súllyal született, de most 2 éves múlt és még csak 10 kg. A védőnő azt mondja minimum 3 kg-al kellene többnek lennie vagy kettővel. A gyerekorvos megnyugtatott, hogy ilyen alkat, de azt mondta ha az megnyugtat akkor vigyem el egy endokrinológushoz. Eszik rendesen, mindent megesz, de egyszerűen alig hízik. A Pic osztályon ennél kissebb születési súllyal, már bőven meghaladták a 10 kg-ot. Van okom aggódni, és érdemes elvinnem endokrinológiára?

2021. máj. 12. 16:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A fiam 3650g és 54 centivel született, a 2 éves státuszon 89cm és 10,65kg volt.

A lányom 3320g és 52cm, ő nála alacsonyabb és kisebb súlyú volt mindig (a pontos adatot nem tudom, a védőnő lenyúlta a kiskönyvet iskolakezdéskor...)

Soha senki nem aggódott a számaikon!

2021. máj. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
3 évesen a fiam 11,3 kiló volt. 3400-al született időre. Gizda alkat én és a férjem is azok voltunk. Magasságra átlagos.
2021. máj. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Egyik gyermekünk sem volt 12 kg 2 évesen. Sem az időre született nagytesó, sem a koraszülött kistestvérei. Kislányunk 2 évesen 10 kg volt. Aztán belehúzott és 3 évesen 14 kg már. Másik fiunk 3 évesen 12 kg. Ilyen alkat. Étvágya jó, energiája van, emésztési problémái nincsenek, így nem aggódunk rajta.
2021. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Alkati kérdés. Kislányom időre született majdnem 4kgval. 1 évesen 8 kg volt, 1,5 évesen majdnem 9kg, tuti nem lesz 2 évesen 10kg felett. Okos, egészséges, mozgékony. A védőnő és a doki szerint is rendben van.
2021. máj. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
51%
Az én lányom 3940gr született időre. Nos a hizasa 2eveden 8kg majd 2evesen 9kg. A védőnő majd szörnyethalt mikor meglatta. Doki meg mondta csináljunk vérvétel. Baromi jó lett minden eredménye. Aztán elkönyvelte ő ilyen alkat. Pedig semmi husfelet nem evett. Nem miattunk, egyszerűen ha adtam neki kihanyta.Igy nem adtam.Most 14eves 38kg.makk egészséges igaz húst azóta sem eszi meg. De ez az Ő 3gyeni döntése. Kisebb vékonyabb az osztálytársainal. De vannak ilyen gyerekek. Nem kell aggódnod. Ha valami nem lesz jó a gyerkőcödnek úgy is jelzi. 2evesen már el tudják mondani vagy mutatni ha valamire szükségük van még.
2021. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Most nagyon megnyugodtam. Azt hittem bennem van a hiba, hogy nem viszem további vizsgálatra. Nálunk úgy van hogy én alacsony típus vagyok, a férjem magas és vékony. Hízik a lányunk folyamatosan kicsiket, sokat mozog az is igaz, 96 cm magas egyébként. Én is mindig azt mondtam hohy biztos genetika és ilyen az alkata, de azért a védőnő is nagyon el tud bizonytalanítani. Amúgy koraszülöttsége ellenére életében 3 megfázása volt eddig amit 1 hét alatt kihevert, 1 láza egy oltás miatt ami egy óra alatt le is ment és 1 hőemelkedése. Ezen kívül minden rendben vele! Köszönöm nagyon mindenkinek aki válaszolt és támogatott, és azt hogy leírtátok a saját kis történeteteket, nagyon hálás vagyok érte.
2021. máj. 13. 09:58
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

Hát, azért 96 centihez kicsit más. Lehet a védőnőnek van igaza. Nagyon is.

Átlagos két éves 90 körül van. Ahhoz nem gond, ha nincs 12.

De 96 centihez 0-hoz konvergál a percentilis 10 kilónál, holott már 3 % alatt alultáplált.

2021. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%
Mondd, hogy elírtad és 86 cm. 🙈
2021. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
A 12 kiló nem minimum egy 2 évesnek, hanem átlagsúly. Viszont a 96 centi nem átlagos, hanem átlag feletti egy 2 évesnek, így már azért tényleg rosszul hangzik hogy csak 10 kg.
2021. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nagyon gyorsan írtam, nem 96😆 86 centi magas így van. Annyira izgultam közben, hogy megháláljam mindenkinek a sok támogatást hogy elég durván elírtam. Köszi hogy írtatok azért, lehet észre sem vettem volna.
2021. máj. 15. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!