Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nektek hogy esne, ha...

Anyukák, nektek hogy esne, ha két különböző férfitől született gyerekeitek sorsa teljesen máshogy alakulna?

Figyelt kérdés

(igen, egy másik kategóriában lévő kérdésről jutott eszembe)


Tehát ha "A" apuka támogatná a gyerekét bőkezűen, később kap onnan a gyerek/fiatal felnőtt lakást is, akár autót, fizetve van neki minden.

"B" apuka ezzel szemben ezt nem tudja megtenni, marad az ő gyerekének a kollégium és diákhitel és ti sem vagytok olyan helyzetben, hogy mellényzsebből kipengessétek egy pesti lakás árát.


Ilyenkor elvárnátok, hogy az "A" apuka gyereke később támogassa a féltestvért? Akár lakhatással, akár anyagilag, bárhogy.



#pénz #mozaikcsalád #szülői kötelességek #segíteni a másikat
2021. máj. 15. 15:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Azért gondolkoztam el ezen, mert a másik kérdésnél már olyanokat írnak, hogy az "A" apa vegyen a "B" gyerekének is lakást, ha telik rá, meg hogy pár évet még kibírhatnak így, mindenki a kérdezőnek ment neki, hogy mégis mit képzel magáról, ócsárolják oldalakon át. Én nem akartam belemenni ott a vitába, de szerintem nem lehet ilyet elvárni senkitől, még akkor sem, ha testvérek és együtt nőttek fel. Mert itt nem hetekről, vagy hónapokról van szó, hanem évekről.
2021. máj. 15. 19:42
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Itt a gyk-n a válaszolók többsége imád feszültséget kelteni és beleállni a kérdezőkbe. Én már sokszor nem merek kérdést kiírni, mert szét szednének.

Most képzeld el, ha a másik testvér írja ki a kérdést, hogy 1,5 év után ki kell költöznie és milyen már a testvére, hogy “kirakja”, hát azonnal neki mennének, hogy örüljön, hogy eddig ott lakhatott, meg ingyenélő, meg húzzon el dolgozni stb.

Mikor a 16 éveseknek is azt írják, hogy ha nem tetszik valami otthon, akkor el lehet menni dolgozni és 2 év múlva el lehet költözni.

Itt ezeknek mindegy mi a sztori, csak lehessen valakivel vitatkozni.

2021. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Derjaderja ***** válasza:
55%

7. Nem tudom, ezen én is gondolkoztam. Valószínűleg nem, hanem a szegényebbikét félretenném az ő gyerekének.

De mivel ma már inkább a szükség szerint ítélik meg a gyerektartást, így vsz irreálisan nagy különbség nem lenne.

2021. máj. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
11%
Légyszi linkeld ve azt a kérdést.
2021. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
2021. máj. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyen nagyon eltérő sorsokat.

Az első házasságnál még nagyon fiatal volt az anya, tapasztalatlan, gyorsan kirepültek a gyerekek a fészekből, még érettségijük sincs, pedig eszesek.

A második fészekalj már egyetemre ment, gyűjtögettek neki, tudatosan építgették a jövőjét.

Kívülről nézve óriási a szakadék, persze nem tudni ki hogyan érzi magát és hogyan boldogul.

2021. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!