Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » A barátommal összeköltöznénk,...

A barátommal összeköltöznénk, hogy mondjam meg a tesómnak, hogy költözzön el?

Figyelt kérdés

Féltestvérek vagyunk, én kicsit nagyobb előnnyel tudtam indulni az életben az apám által. A lakást is ő vette nekem, az enyém. Viszont nem éreztem fairnek, hogy én itt lakok egyedül egy 2 hálószobás lakásban, közben a tesóm meg koliba költözne a halál f.szán. 1,5 éve költözött be. Nekem nyáron lett egy párkapcsolatom, és időszerűnek tartjuk, hogy ne az legyen, hogy hol nálam, hol a páromnál alszunk, hanem legyen egy közös otthonunk. Ő költözne hozzám.

Már április óta szó van róla, többször megjegyeztem a testvérem előtt is, hátha megkérdezi, hogy a továbbiakban mi hogyan képzeljük ezt el, de semmi... A barátom szerint úgy van vele, hogy úgyis két hálószoba van, elférünk hárman. És hogy ezt a beszélgetést nekem kell majd kezdeményezni... Viszont én ebben annyira béna vagyok, mindig kerülöm a kínos szituációkat, beszélgetéseket. Nem akarom megbántani, nem is mondanám azt, hogy akkor hétvégén pakoljon és hétfőtől nem lakhat itt, mert július-augusztus környékén kéne csak elköltöznie.


Egyetemisták vagyunk, de nem tudom, hogy most a covid miatt szeptembertől mehet a kollégiumba?


2021. máj. 15. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/305 anonim ***** válasza:
34%
A barátod azt mondta elfértek hárman egy házban. Miért akarod még így is kirakni? Nem stimmel a kérdés :D
2021. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/305 anonim ***** válasza:
42%
Szólj neki holnap (vagy még ma), hogy érdeklődje meg a kollégiumi hely igénylésének menetét, mert a következő tanévben már nincs hol laknia. Amúgy szerintem lesz koli jövőre, de ha nem, akkor is mehet vissza haza anyuhoz. Ha jelenléti oktatás van, akkor van koli is.
2021. máj. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/305 A kérdező kommentje:

Nem, nem ezt mondta. Hanem hogy szerinte a TESTVÉREM gondolja azt, hogy elférünk.


Azért, mert ketten szeretnénk élni, nem úgy, mint egy buliházban.

Így is szinte egész héten a barátomnál vagyunk, mert a tesómhoz feljönnek a barátnői, aztán ott alszanak, vagy ott ragadnak 2-3-4 napokat. Ezt még elsőéves egyetemistaként én is élveztem, már inkább zavar, hogy nem tudok kimenni a saját konyhámba csinálni egy kávét, mert a nappali televan alvó, másnapos/félrészeg lányokkal, a fürdőszoba úszik a szemfestékben, alapozóban, csillámporban.

Néha jó velük összeülni, bulizni, de örülök, hogy az alkalmak nagyobb részéről leléphetek a barátomhoz inkább. Ráadásul a párom sokat dolgozik otthonról (covidtól függetlenül). Kell neki egy dolgozószoba, amit a tesóm szobájából oldanánk meg.

2021. máj. 15. 13:48
 4/305 anonim ***** válasza:
91%
A közös szülőtökkel beszélj először szerintem, hiszen a lakhatás költsége őt fogja terhelni, a tesódnak "csak" költözni kell. Ki tudják fizetni az albérletet? Hány év van hátra még tesódnak?
2021. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/305 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy a 2. írja. Ne egyik napról a másikra dobd ki.
2021. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/305 anonim ***** válasza:
68%

Az se mindegy, hogy bejutna-e koliba. Tavaly sokan meg se kapták a kolit.

Ha úgy van akkor keresni kell albérletet neki. De akkor meg megint olyan hülye helyzet, hogy neked ott a lakás, de ő meg vegyen ki albérletet.

Tavaly egyik haverom pót igényléssel (vagy mivel) jutott be a legrosszabb kolik egyikébe, másik haverom még úgy sem került be 1 koliba sem, szóval ő bejárós lett, hajnal 4kor indult otthonról és busz, vonat, bicikli, kombinációkkal jutott el az egyetemre, majd haza.

Szóval ez így tényleg nem a szokványos "úgy is van koli" helyzet, mert nem biztos, hogy felvennèk, vagy meg tudnà azt csinálni, mint haverom.

2021. máj. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/305 anonim ***** válasza:
80%
Micsoda jó kis életre szóló haragszomrád lesz ebből! :)
2021. máj. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/305 A kérdező kommentje:
Nyilván rossz, de muszáj a saját életemet, terveimet előtérbe helyeznem.
2021. máj. 15. 13:55
 9/305 anonim ***** válasza:
82%
Anno, amikor beköltözött hogy állapodtatok meg? Ha azt mondtad neki, ott lakhat, amíg nem végez, nagy szemétség ám kirakni
2021. máj. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/305 A kérdező kommentje:

És akkor még évekig éljünk úgy, hogy hol itt alszunk a párommal, hol ott és reménykedünk, hogy amikor felkelünk, nem egy csapat részeg lány lesz a nappaliban? Hogy nincs egy közös, biztos otthonunk?


Nem állapodtunk meg semmiben.

2021. máj. 15. 13:59
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!