Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha a gyerekeme...

Mit tegyek, hogyha a gyerekemet speciális iskolába akarják küldeni? Megtagadhatom vagy nincs beleszólásom a dologba?

Figyelt kérdés
2021. máj. 18. 18:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Bővebben?
2021. máj. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Ki? Az óvoda, vagy a szakszolgálat? Tényleg kicsit több infó kellene.
2021. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Nincs beleszólásod, csak abba, hogy a lehetséges kijelöltek közül melyiket preferálod.
2021. máj. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Miért akarod megtagadni? Ott legalább rendes fejlesztést kap.
2021. máj. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szakértői bizottság döntése ellen a szakértői vélemény kézhez vételétől számított 15 napon belül fellebbezhetsz, de alá kell támasztani érvekkel. Mi a probléma egyébként? Mikor volt a vizsgálat?
2021. máj. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%

Igazság szerint, amíg nincs papír, addig tudsz bármit tenni. Illetve a szakértői véleményt megfellebbezheted 15 napig.


Én nagyon meggondolnám a speciális iskolát!! Csak akkor adnám oda a gyereket, ha nagyon nagy baja lenne!


Engem nem akartak normál iskolába engedni-magyar könyvtár szakos tanár lettem.


Unokatestvéremet szintén nem akarták engedni-most 3 nyelven anyanyelvi szinten van, a MÁV-nál dolgozik vezető pozícióban, egy héten minimum 3 napot külföldön tárgyal.


Erről ennyit.


Rólam azt mondta a gyógypedagógus annak idején, hogy születéskor megsérült az agyam (?). Utána vittük neki a kitűnő bizonyítványomat :)


Természetesen nekem annak idején anyukám elintézte, hogy semmilyen papírt ne írjanak rólam.


Az a legfontosabb. Mert ha már megvan a szakértői vélemény, nem sokat tudsz tenni!


Speciális iskolából normál iskolába kerülni pedig majdnem lehetetlen manapság!!!


Nagyon gondold meg..


Esetleg félmegoldás lehet, amit rokon csinált. Az ő fia sem kezdhetett normál, erős iskolában. Beadta egy hitgyülis iskolába, kifizeti a havi 6500Ft díjat, de kis létszámú osztályok vannak. És nem lesz a gyerek bizonyítványában benne, hogy kisegítő iskolába járt.


Mert az kb lehetetlenné tenné a továbbtanulását!

2021. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%
6os vagyok. Néhány infót, kérdező, azért megoszthatnál... Könnyebb lenne segíteni.
2021. máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
98%
Mi a gond a gyerekkel? Rengeteg integráló normális suli van. Nekem is szóltak be, hogy spec. iskola kéne a gyerekemnek. Osztályelső normális suliban, most harmadikos.
2021. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
55%

Tippelgethetünk reggelig :)

Egyébként nálunk, mikor az ovi kijelöléséről meg a BNO kódról volt szó, átment kicsit privát beszélgetésbe a dolog, semmire nem kényszerítettek. Megbeszéltük, hogy én mit gondolok, ő mit javasol, tök normálisan.

Egyébként, a szülő nem is köteles aláírni a szakszolgálat véleményét..

2021. máj. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Biztos nem ok nélkül akarják
2021. máj. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!