Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha lejár a gyedem, és kérem,...

Andika82 kérdése:

Ha lejár a gyedem, és kérem, hogy adják ki a szabadságaimat, akkor a munkáltató köteles kiadni, vagy megtagadhatja?

Figyelt kérdés
És ha a szabadság után nem akarok munkába állni, köteles visszaengedni fizetetlen szabira a gyermekem 3 éves koráig, vagy ő dönti el, hogy megengedi-e vagy sem?
2011. jan. 6. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát bármikor megszakíthatod a fizetésnélküli szabadságodat, tehát köteles kiadni a szabidat és a törvény szerint a gyermek születése miatt köteles elengedni a fizetésnélküli szabadságra. Hogy a megszakítás után is él e ez a jog, azt nem tudom. Kérdezz meg egy munkajogászt a biztonság kedvéért.
2011. jan. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A munkáltató kiadhatja a szabadságodat, de dönthet úgy is, hogy egy összegben kifizeti. Elég sokféle lehetőség van, beszélned kell egy személyügyessel.
2011. jan. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakértő, de nálam úgy volt, hogy a gyed lejárta után nem vettek vissza, mert létszámstop volt és amíg jár a gyes, addig nem is kötelesek.

A szabit pedig akkortól adhatnák ki, amikor újra visszavesznek állományba.

Tehát nekem azt mondták, hogy amíg jár a gyes, addig a szabimat sem tudják kiadni és dolgozni sem tudok.

Remélem tudtam segíteni!

De hátha jön valami szakértő, aki pontosan tudja a választ!

2011. jan. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, azért, ha valaki tud még segíteni, kérem írjon.

Ma beszéltem a személyüggyel, és a területi vezetőmön múlik minden, vele kell megbeszélnem, akit nem ismerek, mert mióta eljöttem kb a harmadik, és csak szeretnék tisztában lenni a jogaimmal.

2011. jan. 6. 15:03
 5/12 anonim ***** válasza:
Hencsi, téged jól átvert a munkáltatód, köteles visszavenni, részéről ez nem kívánságműsor.
2011. jan. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 20.46!

Amíg jár a gyes, vagyis a gyermek 3 éves koráig, nem kötelező visszavennie!

Viszont máshová elmehetek dolgozni hivatalosan is és ha lejár a gyes, akkor kötelező visszavennie és kiadnia vagy kifizetnie a szabikat.

2011. jan. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul tudod, vagy rosszul mondták neked. Köteles visszavenni, illetve foglalkoztatni (mert ugye a munkaviszonyod megmaradt). Ha nem tud, mert mondjuk teljesen átszervezték a céget, akkor otthon maradsz és fizetheti neked a fizetést (az állásidőt) a semmiért, végül is így sem jársz rosszul. :-) Ez a gyerek 3 éves koráig van így.

Erre hivatkoztak, hogy jár a gyes??? Elképesztő!

Nem vitatkozni akarok veled, de jogász vagyok, és ennek a témának alaposan utánajártam, mivel én is most megyek vissza dolgozni.

Az tény, hogy sokszor megpróbálják átverni az anyukákat, mert nincs mindenki tisztában azzal, hogy mi jár vagy mi nem.

2011. jan. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
GYES mellett nem köteles foglalkoztatni, lejárta után viszont igen. Hiába vagy jogász, kedves hozzászóló, ezt most nem jól tudod.
2011. jan. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7:30-as!

Nekem is tudnál segíteni a kérdésemmel kapcsolatban?

Előre is köszönöm!

2011. jan. 7. 10:27
 10/12 anonim ***** válasza:

Megint a jogász vagyok: a gyermek 3 éves koráig nem mondhat fel a munkáltatód. A Munka Törvénykönyve alapján a munkáltató egyik fő kötelezettsége a munkavállalót foglalkoztatni, ha munkaviszonyban van.

Ehhez a gyes-nek az égvilágon semmi köze!! Vissza kell vennie, ha nincs szükség a munkádra akkor a gyerek 3 éves koráig fizeti a fizetésedet "csak úgy".


Kérdezőnek: ha visszamész dolgozni, a munkáltató köteles kiadni a szabadságodat, ezzel kezded a munkába állást, ettől eltérni nem lehet. Nem fizetheti ki, kivéve ha felmondasz és máshová mész dolgozni.

Fizetés nélküli szabi: a gyerek 3 éves koráig kérheted újra (ha újra gyes-re mennél), de igazából a munkáltatóval ezt engedélyeztetni kell, tehát megtagadhatja...

2011. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!