Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban fellehet kapatni...

Valóban fellehet kapatni (kézhez lehet szoktatni) egy csecsemőt?

Figyelt kérdés
2021. máj. 26. 22:44
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
54 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem nem és nem. Ajánlom a gyermek pszichologus blogot. Nincs ilyen. A gyerekeknek törődésre van szükségük és a biztonságra. Pont ha sokat vagy vele és mellette akkor fogja tudni később is hogy anyához mindig mehet így alakul ki a biztos pont számára.

Csak gondolj arra hogy az állat világban is folyamatlsan ott csüng az utód az emlősön és nem lesznek "elkapatva".

2021. máj. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
18%
Igen, 1-es, de pl a nagymacskák elmennek vadászni és addig egyedül hagyják a kölyköket pár napos koruktól...
2021. máj. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Derjaderja ***** válasza:
85%
3. Ja de mi a főemlősökből lettünk illetve velük vagyunk rokon. Ld Moro reflex...
2021. máj. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Neeem. Három unokaöcsém van, vagány tizenévesek ma már, pedig az anyjukon csüngtek sokáig, kb mindig kézben voltak, sokat babusgatták őket, sokáig is szoptatta őket az anyjuk. Aztán már nem volt rá igényük. Nincsenek elkapatva, teljesen normális kamaszok.
2021. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
2-es, ezeket vizsgálták tudományosan is pl. a különféle állatok tejének összetételét, ami szintén pont megfelelően van összerakva az életmódhoz. Azok a fajok, amik hosszú időre magukra hagyják az utódaikat olyan tejjel táplálják őket, aminek pl. a zsír aránya éppen erre van kitalálva, hogy ha megtölti a pocakját, utána hosszan emésszen és kussoljon a kölyök a rejtekhelyen. A főemlősök nem ilyenek, mi sem vagyunk ilyenek. A főemlősön rajta lóg a kicsi, ami amúgy ki is hűlne és az emlőkhöz is folyamatosan hozzáfér. Az ember gyerek nem úgy születik, hogy ja 2021-et írunk a rácsvédős tuti bölcső full biztonságos, nincs mitől félni. Neki az ösztöne az, hogy ha leteszik, gyakorlatilag halott. Nem felkapatod, így születik. Olyan mint az édes íz. Az anyatej édes, mint a méz, komolyan, és erre vagyunk kódolva, hogy szeressük, az édeset előnybe részesítsük, mindegy, hogy hónapok múlva majd először krumplit adnak vagy gyümölcsöt, pedig van aki azt hiszi, hogy jaj először nem szabad gyümölcsöt, mert akkor majd édeset akar. Ahogy kipottyant azt akart, szal mindegy mit erőlködik az ember…
2021. máj. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:


Erről tudnék valahol olvasni, nagyon érdekes.

2021. máj. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%
Hát ha én elképzelem a Szavannán az ősasszonyt, elég nagy butaságnak tűnik, hogy leteszi és hagyja sírni, másodpercek alatt elviszi a hiéna vagy az oroszlán.
2021. máj. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A tigrises példa marhaság volt, nyilván nem lehet sem a tigrisekheg, sem a békákhoz, sem a gólyákhoz hasonlítani minket érdemben..


Egyébként az 5ösnek több felpontozás kellene!

2021. máj. 27. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Derjaderja ***** válasza:
87%

Amúgy én csak azt tudom mondani, hogy én a lányom kapcsán tanultam ezt az egész kötődő nevelős cuccot, mert a hozott elképzeléseim full kudarcba fulladtak (szerencsére hamar).

A kisfiam megszületett szerda délután, aludt csüt reggelig, aztán kinyitotta a szemét, és többet nem lehetett letenni. De tényleg. Semennyit. Itthon ha összebújva elaludtunk, ki tudtam óvakodni. De ébren ahogy a háta megérintett vmit, már sírt. Szóval ő szinze csak karban v ràmkötve volt. 6 hetes kora körül amikor a nagyobbal játszottam, elkezdtem magam mellé letenni, mondókázni, simogatni, de csak amennyit komfortos volt neki, nem erőltettem.

3-4 hónapos korától meg folyamatosan nyit, most lesz 6 hónapos, és csomószor tiltakozik is ha felveszem, hosszan játszik, a testvérét akarja követni, hamarabb is jönnek a nagymozgásai mint a nagynak, de nem túl hamar. Persze azért ölbebaba is főleg este, de pl ha vendéggyerek van, ott akar lenni a gyerekekkel, tök életreavaló, kacag, felfedez. Sokkal kiegyensúlyozottabb, mint a lányom volt (de nála a szülés körül is voltak mondjuk dolgok, nem magyaráznám csak ezzel).

Mindebesetre amit a kötődősök mondanak, az nála nagyon szépen látszik: viszi az érdeklődése, szokik "le" saját akaratból.

2021. máj. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Derjaderja ***** válasza:
52%
És viszont ha ölben volt sose sírt, bújt boldogan. Ahogy felkel mosolyog, folyton boldog.
2021. máj. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!