Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 5 hónaposan 7*150ml evés...

5 hónaposan 7*150ml evés rendben van, vagy át kéne valahogy szoktatni az 5*210ml-re?

Figyelt kérdés

5 hónapos kislányom ugyan megeszi a kívánt mennyiséget (7kg, 1050ml-t eszik), de nem eszik nagyobb mennyiséget egyszerre, mint 150ml. Így 7szer eszik még mindig. Ez probléma?


Nem nagyon tudom emelni az adagját, mert így is viszonylag sokat bukik (refluxos), ha meg megtömöm, akkor meg nincs megállás. Így mitévő legyek?


A hozzátáplálást már elkezdtük.



2019. márc. 31. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
tizorait,uzsit probáld akkor kiváltani neki
2019. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Annyit eszik amennyire szüksége van. 5 hónaposan 7 kg teljesen rendben van. Nem kell erőltetni. Örültem volna ha a fiam ennyi idősen ennyit eszik 7szer..összesen evett 600mlt..de aztán abbahagytam az aggodást mert hízott folyamatosan ennek ellenére. Minden baba a saját ütemben fejlődik és mindegyiknek más mennyiség kell a fejlődéshez.
2019. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha hízik rendesen akkor szerintem nem baj. 6 hónapos lesz a lányom, ő 5x200ml-t eszik, 7300gramm most.
2019. márc. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom soha nem evett meg 210-et, a maximum a 180 volt, de inkább 150, sose jutott eszembe, hogy ez baj lenne.
2019. márc. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

8 hónapos a kislányom, szintén refluxos. Sosem evett meg 160 ml-nél többet egyszerre -még a mai napig sem- és napi 5x eszik/evett. Sosem mondta egyetlen orvos sem, hogy ez probléma lenne, sőt a reflux miatt még erre is azt mondták, hogy adhatnék ehelyett többször kevesebbet; de az nem ment. Nem is látom értelmét annak, hogy jobban 'tömjen', aztán utána meg folyamatosan jön vissza belőle.

Nálunk a súlyfejlődés lassabb egy kicsit: 8,5 hónaposan most 7 kg és 65 cm, de mindenki (orvosok, védőnő) azt mondja, hogy teljesen rendben van.

2019. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislanyom 6,5 hónapos de még mindig nagyon ritka mikor megeszi a 150ml-t. Elkészítem neki a 150ml-t, de szinte mindig kiöntök 60-70ml-t. 3 hónapos kora óta nyaggat a védőnő, hogy adjak neki többet, de könyörgöm minek mikor ebből is sokat ki kell öntenem. Viszont az orvos azt mondta semmi gond mivel szépen hízik. 6 hónaposan volt 7700g. Tudja a baba mennyi kell neki :)
2019. márc. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!