Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha maszkulin nő...

Mit tegyek, ha maszkulin nő vagyok és lányom fog születni? Mit adhatnék át majd a lányomnak így?

Figyelt kérdés

A nőiesség szikrája sincs meg bennem és anyámban.

Egyszerűen hiába szeretnék sminkelni, hiába szeretnék csinosan öltözni, rondán áll minden.

Nagyon sok hátrányom szarmazott abból, hogy anyám nem nőies.

Nem tudott megtanítani sminkelni, ciki ruhákba öltöztetett. Sokáig néptáncoltam, ahol a lányoknak be kellett fonni parkettába a hajukat. Kinek nem volt egyedül befonva a haja normálisan? Nekem.

Sajnos nem lettem másabb, mint ő. Ugyanolyan nőietlen vagyok.

Lányom fog születni, aki nem lesz egy világszépe, elnézve a családunkat, és még nőies se lesz.

Az én generációm még csak-csak talált magának párt, de a mostani, meg az ezután következő generációnak nem lesz ilyen szerencséje, mert hatványozottan a külsőségre épül minden.


Most majd jön az "ilyen mentalitással minek kellett gyereket vállalni?" meg "gondolhattál volna arra/számíthattál volna rá, hogy lány lesz?", de nem gondoltam volna, hogy ilyen sokként fog érni az, hogy lányom lesz. Meg beszéltem hétvégén a legidősebbik fiútesóm gyerekével, és ő is mondta, hogy külsőségekre épít mindenki,megy a klikkesedés ezerrel, és nagyon szkeptikusak mindenkivel, tehát nincs olyan, hogy te csatlakozhatsz bármelyik baráti társasághoz, hanem lúzerként azokhoz tudsz csapódni, akik maradnak.


2021. jún. 4. 15:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%

#1

Csak nem mindegy, hogy az a valaki milyen és hogy néz ki. Az se mindegy, hogy miért. Lehet Azért, mert nem volt más, csak egy magához hasonló szerencsétlen, akinek betehette.

2021. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%

"Lányom fog születni, aki nem lesz egy világszépe, elnézve a családunkat, és még nőies se lesz"


Ne haragudj, de hogy jelentheted így ki előre, hogy ronda gyereked lesz? És attól, hogy téged anyád nem öltöztetett szépen meg nem tanított meg sminkelni,annak mi köze van ahhoz, hogy te hogyan neveled a lányod? Te öltöztetheted lányos ruhákba, fonhatod a haját, vehetsz neki később sminkcuccokat...Nem értem, miért gondolod azt, hogy ha téged meg anyádat nem érdekelte a nőiesség, a lányodat sem fogja később. Nem anyádat vagy magadat szülöd meg, hanem egy önálló személyiséget. Az meg hogy ronda meg trampli lesz így kijelenteni, amikor még meg sem született szerencsétlen...

2021. jún. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%
És mi akadályoz meg benne hogy tanácsot kérj pl a ruhatara összeállításában egy kollegatol, barattol, rokontol, aki szerinted csinos. Hogy 15 évesen beirasd szulinapjara egy smink tanfolyamra? Hogy el vidd egy jó fodrászhoz és rábízd a frizurajat? Nem kell ezt túlgondolni. Ha tudod hogy rossz az ízlésed ezekben az már nyert ugy. Csak keresd meg kinek jó a környezetedben és kész.
2021. jún. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Jaj, de beteg vagy. Pszichológust javaslok!

Egyébként a nőiesség belülről jön, nem kívülről.

De ha te olyan sekélyes vagy, sose késő megtanulni. Hajat fonni pl: ma már mindenki megtanulhat youtube-ról. Régen kicsivel talán nehezebb volt, de akkor is csak kifogás.

Amúgy nem sminkelek, nem járok kozmetikushoz, körmöshöz, fodrásznál egy éve voltam, ruháim többnyire inkább kényelmesek, de abszolút 100 % nő vagyok, nőies nő.

2021. jún. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%
Gendersemlegesen kell nevelni
2021. jún. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, te vagy az, aki a nőiességet kizárólag külsőségek alapján határozza meg. De:nem te leszel az egyetlen inger a lányod életében. Az enyémek is szívük szerint bugyirózsaszín csillámpónis ruhákban járnának szivárványos szandálban februárban is, pedig elhiheted, egyiket sem rajtam látták :)


Meg tudom venni a tüllszoknyás ruhát nekik, annak ellenére, hogy felvenni nem tudnám. Az én hajamat nem fonom, de az ő kedvükért az ő fejükön megtanultam pár frizurát csinálni, stb. Mire a sminkeléshez érnek már messze erősebb nyomás lesz a kortáscsoport az öltözködésben, sminkelésben, mint anyu mit hord...


Ha jelenleg babát vársz, van min aggódni úgyis, ezt szerintem engedd el, a rokonok úgyis hozzák majd ajándékba a bodykat a rózsaszín 50 árnyalatában :)

2021. jún. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%
De nem attól lesz egy gyerek lányos, egy kamasz nőies, hogy full rózsaszínbe tolják.
2021. jún. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Az én anyám nőies volt mindig, ápolt, csinos, rám pedig magasról tett. Nekem is feltűnt, mennyivel másabb, ha az ember csinos, szóval elkezdtem magamtól összeszedni az infókat, megtanulni, kikísérletezni a sminkelést, szemöldök, szőrtelenítés, öltözködés.. Neked erre miért nem futja? Ha zavar magadon valami, változtasd meg! Mi vagy te valami 5 éves, aki nem képes cselekedni, ha az anyja nem csinálja meg helyette? Inkább azon aggódj, hogyha ilyen életképtelen az anyja, milyen lesz a gyereke..


Mellesleg remélem lejött, hogy én is elítélem, ha egy anya nem tanítja meg, hogyan érvényesüljön a gyereke, de felnőttként erre hivatkozni.. Nekem már 13 évesen volt annyi, hogy változtassak..

2021. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Akkor te majd ne öltöztesd ciki ruhákba, sminkelni meg nem tudom miért pont neked kellene megtanítani?

De az marha gáz, hogy előre eldöntötted, hogy ronda lesz. Szegény gyerek. Honnan legyen majd önbizalma, ha a saját anyja már akkor rondának látja mielőtt megszületett volna?

2021. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Ezen én is fennakadtam, hogy már most elkönyvelted szegényt rondának...Van ám annak a gyereknek apja is és számos más felmenője, akikre rajtad kívül hasonlíthat. Én is apukámra hasonlítok nőként, ennek ellenére szép és nőies vagyok, pedig apum nem egy feminim típus, a gének pedig "összemixelődnek", mégha az egyik szülőé dominánsabbak is.
2021. jún. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!