Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi volt a legcifrább dolog...

Mi volt a legcifrább dolog amit szakember (gyerekorvos / védőnő) mondott nektek?

Figyelt kérdés
2021. jún. 9. 22:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Telefonon felhívott, hogy NE IJEDJEK MEG! (beszărtam kb) de az egyik genetikai betegségre vett vérteszt pozitív lett, de ő biztos benne, hogy fals pozitív, mert sokáig állt a vér, és így fals eredményt okozhat.

Mikor kérdeztem milyen genetikai betegség, arra azt válaszolta hogy addig ne idegeskedjek ezen amíg meg nem ismételjük a tesztet. Full sokkba kerültem, és visszahívtam, hogy azonnal mondja meg milyen betegség volt ez amire tesztelték.


Végül elmondta, hogy egy felszívódási zavarral járó betegség ami kezelhető.


Végül negatív lett a 2. teszt, de ez, hogy ne aggódjak a pozitív teszten ameddig meg nem ismételjük elég hajmeresztő.

2021. jún. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
1-es, mondhatta volna hogy meg kell ismételni mert valószínűleg fals pozitív lett. Elég érzéketlen is beijeszteni egy kismamát.
2021. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
*így beijeszteni.
2021. jún. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

Hát az én sztorim is hasonlóan ijesztő mint az első válaszolóé. Kb 6-7 hónapos terhesen mentem védőnőhöz, a beszélgetés végén mondta, hogy akkor nézzük meg a szívhangot. 5-10 perce próbálja megtalálni de semmi, már nagyon ideges voltam. Erre mondja nekem, hogy legyek szives azonnal felfáradni az sztk ba, a nőgyógyászatra mert nem találja a baba szívhangját.

Sírva hívtam a páromat, hogy mivan, egyből hazajött (pár percre dolgozott a lakásunktól) és együtt mentünk. Életem leghosszabb útja volt. Soron kívül hívtak be, mert odatelefonált a védőnő, hogy mi a helyzet. Remegve feküdtem fel az ágyra, odarakta a hasamhoz az ultrahangot és kiderült, hogy a világon semmi baj nincs, a kicsi jól van és a szive is ver. Mint később kiderült, egy másik kismama is így járt. A védőnő szívhang figyelője elromlott. Azóta már 7 hónapos a lányka.

2021. jún. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
97%
Kórházban voltunk egy baleset miatt, amikor a síró 1,5 éves gyerekemre ráförmedt az ápoló, hogy “Ne nekem ordíts már, anyád miatt vagy itt”. Köpni, nyelni nem tudtam.
2021. jún. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
82%
Ehe, hát skacok, ha azzal kezdik a mondanivalóját egy szakember, hogy "ne ijedjenek meg", na akkor ott valami brutálisan rossz hír fog következni...
2021. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem cifra, csak megalázó és bosszantó: 1,5 éves volt a lányom, amikor beutaltak bennünket röntgenre. Nem a körzetünkbe tartozó kórházba, hanem máshova, mert a doktornő akihez jártunk, ott praktizált. Az egyik kezét kellett megröntgenezni. Ahogy beléptünk a szobába,egy nagydarab nővér elkezdett velünk káromkodva üvöltözni, hogy mi a f*szt keresünk itt, menjünk a körzetünkhöz tartozó kórházba, nem látom, hogy milyen sok beteg vár ide, erre még bennünket is neki kell ellátnia. Azzal a lendülettel kitépte a lányom kezéből a nyunyókát, hogy neki nincs ideje ilyen sz*rságokra, fogjam le a gyereket és mehet a felvétel. Az amúgy is félős lányom már alapjáraton sírt a korábbi kiabálás és nyuszi elkobzás miatt, ahogy lefogtam még jobban megijedt és elkezdett torkaszakadtából sírni. A nővérke meg az üveg fal mögül ordított, hogy azonnal vigyem ki ezt a korcsot a vizsgálóból, mert nem bírja hallgatni az üvöltését.

Tudom, hogy nincs idő tötöjgetni bennünket, nem is vártam volna el, sőt, egyezek azzal, hogy le kell fogni a vizsgálathoz, hogy minél előbb végezhessünk, de a hangnem amiben ezt közölte velünk kicsapta a biztosítékot.

Sírva és remegve mentünk ki a vizsgálóból. Utána sokáig gondolkodtam, hogy panaszt teszek ellene, de aztán letettem róla.

2021. jún. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
Utolso, en tuti panaszt tettem volna! Így nem viselkedhet senki, főleg nem kórházban... azért álljon meg a menet..m
2021. jún. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
98%

Védőnő a 4 éves státuszon közölte, hogy figyeljek jobban oda, mit eszik a gyerek, mert nagy a súlya.

16kg volt, az nem zavarta, hogy 118cm hozzá és baromi vékony. Csak a percentilist nézte, hogy 4 évesnek sok ez a súly.

2021. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
89%
7-es ez nagyon durva, biztos nem tette volna zsebre amit tőlem kap, biztos jelentettem volna. Így nem lehet viselkedni.
2021. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!