Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós a babám, de még nem...

6 hós a babám, de még nem forog, max próbálkozik. A gyerekorvos szerint 2 hetet kap a gyerek, ha addig sem indul be a forgás, el kell küldje szakemberhez. Meg kell ijednem?

Figyelt kérdés
Első törpe.
2014. ápr. 8. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy egészen picit sem kell megijedned. Ha nem indul be két hét múlva, nézzék meg, vsz. semmi extra.
2014. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 7 hónaposan kezdett forogni, aztán 8 hósan kúszott, 10 hónaposan mászott, 1 évesen járt. Én meg voltam ijedve nagyon, a környezetem folyamatosan ijesztgetett ezért el akartam vinni szakemberhez, tornára, akárhová, ahol segíteni tudnak neki. Nekünk a doki azt mondta, hogy nem lesz gond, ha próbálkozik, be fog ez indulni. Így is lett. Ne ijedj meg! Ha mégis el kell mennetek, akkor valószínűleg Dévényeshez küld, az pedig ártani semmiképpen sem árt. De ez nem azt jelenti, hogy a babád beteg, vagy le van maradva. Minden gyerkőcnek megvan az egyéni fejlődési üteme.
2014. ápr. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia nekünk koraszülött a kisfiúnk 4 hós múlt egy hete, és a hasáról átfordul a hátára, a tornáknak köszönhetően(még csak 2-nek számítana). Hordjuk Dévényre, koonduktorhoz megelőzés képen. Ha valahova küldenek az nem árt, csak használ, ne aggódj lehet kicsit lassabb, vagy még nem elég erős az izomzata, de pár nap alatt is sokat erősödik. Én itthon is tornáztatom minden nap egyszerű kis gyakorlatokkal. Pl, gyakorolhatód vele a forgást úgy hogy kicsit segítesz neki fél oldalra fordítod, ő meg valamelyik irányba eltornássza magát. Hason is jó ha sokat van. Nekem úgy fordult először, hogy nagyon felnyomta magát és eldőlt oldalra, és már át is lendült. Ne aggódj, örülj, hogy figyelnek rátok, remélem semmit nem találnak a babánál,.
2014. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggodj! Hemperegjetek, gurigasd, sokat rakjad a padlora, hasra! Ha nem lesz meg addig, elmentek Devenyeshez, o pikk-pakk "megforgatja"!
2014. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az én fiamnak is kötöttebbek kicsit az izmai, így még nem fordult hasra (sem vissza), 5 hónapos lesz.

konduktorhoz járunk egyébként, nem kell megijedni, csak ide-oda forgatja, és itthon is kell tornáztatnunk.

2014. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, én babám 8,5 hónapos és nemrég kezdett kúszni. 4,5 hónapos korában mentünk Dévényeshez mert ferdenyaka van és nem emelte a fejét, hason utált lenni. Csak ajánlani tudom a Dévényeseket, nekünk nagyon sokat segített a kislányomon, igaz, enélkül is járna, stb, de kérdés, hogy mikor. Azért én is remélem, hogy nemsokára ülni fog. :)
2014. ápr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!