Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez azt jelenti, hogy nem...

Ez azt jelenti, hogy nem szeretem a gyerekem?

Figyelt kérdés

Az itthoni napokat a gyerekkel rosszul élem meg. Összefolynak a napok, hetek, hónapok, olyan egyforma minden napunk. A monotonitást se nagyon bírom.

Igazából én sose gondolkodtam eddig azon, hogy szeretem-e a gyerekem, azon se gondolkodtam, hogy megérte-e gyereket vállalni.

Május végén kórházba kerültem mandulatályoggal. Kiműtötték a tályogot (a mandulám nem vették ki). 11 napot töltöttem a kórházban, és ha visszagondolok azokra a napokra, akkor egyáltalán nem hiányzott a gyerekem. Se az otthonlét, se a házimunka. Amikor jöttünk haza a kórházból, nem volt bennem az a taszító érzés, hogy "jaj, haza kell jönni a gyerekhez", de az se volt bennem, hogy "jaj, végre láthatom 11 nap után".


Ez azt jelenti, hogy nem szeretem?


2021. jún. 12. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Te komolyan idegenektől kérdezed meg a gyk-n, hogy szereted-e a gyerekedet?? 🤣 azigen
2021. jún. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem nem szereted. Sokan megbánják hogy szültek. Totál megèrtelek. Én is megbántam..
2021. jún. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sokan élik meg rosszul az otthonlétet a gyerekkel. Gondolom, az idő nagy részében te vagy vele, tiéd a munka dandárja (meg persze a háztartás), alig beszélsz felnőttekkel, nem mész sehová. Ha nem ilyen volt előtte az életed, akkor ez egy durva változás.

Esetleg találkozz gyakrabban barátnőkkel, vagy keress más hasonló korú gyerekek szüleivel kapcsolatot. Este add át a gyereket az apjának, te meg menj el futni vagy valami.

Ha gyakrabban tartasz szünetet, akkkr szerintem a gyerekhez is jobban kötődsz majd.

2021. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Szereted, csak sok neked az együtt töltött idő. Van iylen.
2021. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Úgy gondolom, túl unalmas ez az életforma, szerintem nagyon sokan vannak úgy, hogy vmi változatosságra vágynak, kicsit kikerülni a mókuskerékből. Bevallom, néha én is. Viszont hogy nem hiányzott a kórházban a gyereked, nem tudom, normális-e. Amikor a kisebbik gyerekem született és kórházban voltam 3 napot, szinte egyfolytában a nagyobbra gondoltam, és hiányzott. Jó, még csak kétéves volt és nem hagytam másra még ennyi időre. És az is lehet, hogy a hormonok is közrejátszottak. Viszont hogy azt írtad, nem hiányzott az otthon lét, nem biztos, hogy az az oka, hogy nem szereted a gyerekedet. Inkább túl sok időt töltesz vele, és túl szürkék a hétköznapok. Tudom, hétköznap nehéz programokat szervezni, de mi például az egész hétvégét, ha jó idő van kikapcsolódással töltjük.
2021. jún. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem depresszios vagy.
2021. jún. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
26%

7 évig voltam otthon a kislányommal, mert asztmás volt. Életem legjobb időszaka volt. Minden házimunkát én végeztem, nem volt semmilyen segítségem. Mégis mindenre volt időm. Sokat foglalkoztam a kislánnyal, olvasni is én tanítottam meg.Hétvégeken kirándulni jártunk,az egész országot bejártuk a családdal. Amikor még olyan 4 éves volt, kórházba kellett mennem infúziós kezelésre. Csak addig voltam ott, amíg lement az infúzió és megmondtam, hogy nem vagyok hajlandó egy perccel sem tovább maradni, alig vártam, hogy haza érjek.

Igen, rossz anya vagy,sajnálom. Nem mindenkinek való az anyaság, csak van aki erre későn jön rá.

2021. jún. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

7!


Nem, nem rossz anya ettől. Csak szólok, te meg nem vagy jó anya ettől. Te mártír vagy, szépen lassan helikopter lesz belőled, a gyereked meg majd 60 évesen is a szoknyában fog csucsulni.

2021. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
16%
7. Nem vagyok mártír, később visszamentem dolgozni. De a gyerekem a legfontosabb.
2021. jún. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
Ha a gyereket nem tudod annyi időre az apjára/nagymamájára/közeli rokonra hagyni 4 éves korában, amíg rendesen ellátnak a kórházban, akkor nem vagy jó anya.
2021. jún. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!