Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Egyből suli...

Melyik a jobb? Egyből suli után szülni, vagy néhány év munkaviszony után?

Figyelt kérdés

Kezdem irigyelni azokat, akik egyből gimi vagy egyetem után szültek. Hiszen van aki már 25 évesen két gyermekes anya. Neki már nem kell azon gondolkodnia később, hogy mikor ideális elmennie szülni. Mikor hagyja ott a munkahelyét, visszamehet-e egyáltalán oda. Ha ovis a gyerek, akkor az anyuka akár tanulhat is még, dolgozhat. Viszont mèg mindig 30 év alatt van!!


Ti mit gondoltok? Melyik az ideálisabb?


2021. jún. 12. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Néhány év munka után, stabil anyagi, érzelmi háttérrel, stabil kapcsoltba. Amikor már bedolgoztam magam egy munkahelyre, ahova várnak vissza. Szerintem.
2021. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Azt, hogy relatíve buta felfogás.

tanulj, élj, dolgozz, fedezz fel, utána legyen családod.

A munakerő piacon sokkal nagyobb hátránnyal indulsz 0 tapasztalattal 2 gyerekkel, mint sima pályakezdőként.

0 munkatapasztalattal, 0 munkahellyel a hátad mögött ki vagy szolgáltatva másnak!hogy eltartson. Nem mindegy, hogy szülés után csedet gyedet kapsz mint csak simán gyest.

Ha rögtön suli után szülsz akkor meg azt látod mindenki bulizik, szabad, oda megy amikor és ahova akar..

2021. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Iskola után semmiképpen!

Épphogy elkezdheti élni az életét, még annyi félretett pénze sem lehet, hogy nyugodt szívvel otthon lehessen, plussz ilyenkor még általában nem is azzal az emberrel van együtt, akivel le fogja élni az életét...

Persze, gyerek mellett is lehet mindent csinálni... vagy nem! És ekkor bizony nagyon tudja bánni az ember, hogy nem várt

2021. jún. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. A


Én most végeztem, még benne vagyunk a baba projektben. Nekem két választásom van, elkezdeni dolgozni most vagy tudományos fokozatot szerezni. Mivel most szeretnénk gyerekeket, így a tudományos munka kézenfekvőbb, mert sokkal rugalmasabb, de itt csak minimális ösztöndíj jár. Ebben engem a férjem támogat, mert eddig sem volt szükségünk + bevételre. Ha a férjem nem támogatná vagy szükség lenne rá, akkor értelem szerűen addig várnánk, amíg stabil anyagi hátteret nem sikerül megteremteni, akkor is ha ez 35+.

2021. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha teljesen mindegy neked mennyi pénzt kapsz amíg otthon vagy a babával, akkor mindegy. Gyes: 28 ezer havonta, ha nem dolgoztál semmit, ennyit kapsz. Ellenben a gyed a fizetésed 70 százaláka, maximum bruttó 230 ezer lehet.
2021. jún. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Ha van valasztasod akkor úgyis mindegy.

Nekem azért sem volt például mert egyidősek voltunk a férjemmel és minimál gyeddel nem tudtunk volna megelni palyakezdokent, családi háttér sem volt olyan.

Tehát ha stabil kapcsolatban élsz és megvan a megfelelő anyagi hatter, akkor szerintem mindegy, akkor hallgathatsz a szívedre, és mindket szituációból kihozhatsz egy szép karrierutat.

2021. jún. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon irigyelnivalóak tényleg, hogy 23-24 évesen nulla szakmával/ munkavisznnyal rendelkeznek. Semmit nem tettek le az asztalra - szülni a legutolsó Afrikai őslakos is tud -, aztán majd jön a nagy sírás, hogy nem kapnak munkát, mert nincs tapasztalat, elavult a tudás - vagy eleve nem is volt.


Amit még jól megfejel, hogyha apuka neadjisten meghal, súlyosan lesérül vagy elhagyja őket.

2021. jún. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az az ideális, ha már dolgoztál előtte, van munkahelyed. Bár engem sose vonzott, hogy iskola után egyből szüljek, egyáltalán nem vágytam erre.
2021. jún. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért kell leszólni, mert így gondolom. Én most vagyok 26. Egyetemre jártam és csupán 2 és fél éve dolgozok. Még egy ideig szeretnék is dolgozni, szeretem a munkahelyem, jól jön a pénz is. Viszont az idő telik. Sosem lesz idális időpont a szülésre. Szerintem szülés után is ugyanúgy nehéz lehet vissza menni, ( főleg ha vissza se vesznek) mint pl pályakezdőnek lenni.

Nem is egy általànos iskolás osztálytársam szült gimi után. Nem mentek továbbtanulni. Mostanra viszont van aki 2 gyerekes anyuka. Igaz semmi munkatapasztalata, de mivel mind a két gyerek óvodás, ő nyugodt szívvel kereshet munkát és nagyon fiatal is még.


Attól mert nem egyformán gondolkodunk, nem kell hülyének nézni a másikat!

2021. jún. 12. 19:22
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

Igen.. Valószínűleg kapkodni fognak utána a munkáltatók.. Ja nem.


Olyan nincs, hogy nem vesznek vissza, vissza kell venniük. Az megint más ha utána menesztenek.

2021. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!