Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyeken miért ilyen...

Munkahelyeken miért ilyen bunkó mindenki, az emberek túlnyomó többsége, hogy miután bemutatkozol egyből azt kérdezi van- e férjed, gyereked,25 év munkaviszonyod?

Figyelt kérdés
ha nincs már megy is a sutyorgás, meg az összenézés, meg a kibeszélés.

2018. ápr. 13. 22:42
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Nem nagyon dolgoztam közösségben így nem is "tanultam" a közösségben való részvételt, de mindig elmegy a kedvem még az élettől is amikor ilyeneket tapasztalok.
2018. ápr. 13. 22:50
 2/36 anonim ***** válasza:
21%
Nem a tobbiekkel van baj, hanem inkabb veled: fogalmad sincs hogyan kell emberek kozott viselkedni. Ennek az okat kene kideriteni, es dolgozni rajta. Semmi bunkosag nincs abban, ha a napi 'jo reggelt', majd kesobb, munkaido vegen a 'jo estet' formulakon kivul is esetleg hozzad akarnak szolni.
2018. ápr. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Igazad lehet, de engem nem is érdekelnek az emberek munkatársi szinten és nincs is kedvem társalogni velük, ha kérdezek válaszolok, de nem szívesen, inkább muszályból, mert mit lehet tenni.
2018. ápr. 13. 23:05
 4/36 A kérdező kommentje:
*kérdeznek
2018. ápr. 13. 23:07
 5/36 A kérdező kommentje:
Ehh, én nem keresek okot, inkább olyan helyet, munkakört ahol magam lehetek.
2018. ápr. 13. 23:28
 6/36 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem se számon akarnak kérni, csak meg akarnak ismerni. Erre közös téma a munka. Illetve családja valamilyen formában mindenkinek van. Vagy ha nincs, akkor is beszélgetés indító témának jó.

Az hogy nálad pont ezek a kényes témák az szívás. De szerintem nem kell magadra venni.

2018. ápr. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ebből volt konfliktusom, amikor gyárban dolgoztam, hogy nem számoltam be a magánéletemről. És én kifejezetten rühellem azt a fajta beszélgetéskezdeményezést, amikor aktaszerűen kérdezgetni kezdenek a családi állapotomról, anyagi helyzetemről, meg ilyenek.

Ha én az első munkanapomon kijelentem, hogy nem kivánok baráti-haveri viszonyba kerülni, és szeretném, ha csak és kizárólag a munkával kapcsolatban szólnának hozzám, azt igazából nekik el kellene fogadniuk. Legalábbis egy normális társadalomban ennek így kellene működnie.

Külföldön dolgozva úgy tapasztalom, hogy jobban elfogadják az ilyesmit. Talán mert itt inkább a maguk dolgával szokás törődni.

2018. ápr. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
46%
tekintve, hogy legtöbb helyen alap dologa csapatmunka, így számodra cudar ez a világ.
2018. ápr. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

teljesen egyetértek, én is utálom a kikérdezést. főleg, hogy nincs rendben a magánéletem, kinek mi köze hozzá.

én tudok beszélgetni másokkal, barátságos vagyok, anélkül, hogy a magánéletükben turkálnék. szerintem erre más is képes lenne, ha akarnák.

2018. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
A csapatmunkának mi köze van ahhoz, hogy a tóbbiek a magánéletében vájkálnak? Miért nem lehet csak a munkáról beszélni?
2018. ápr. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!