Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mégis mit oldasz meg azzal,...

Mégis mit oldasz meg azzal, hogy a semmiért síró, semmiért hisztiző babádat ringatod meg simogatod meg "úgy intézed a wc-zést, amikor alszik", hogyha ettől se nyugszik meg?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nulla tapasztalattal a gyerekek, babák felé. És nem, nem vagyok terhes sem!


Folyamatosan ebbe ütközök bele: "sír a gyerekem, nem tudom mi a baja, de nem hagyom sírni". Ez miért jó? Tiszta a pelus, tele a pocak, nem fázik, nincs melege, mégis sír. Majd felveszed, babusgatod, "úgy intézed a wc-zést amikor alszik", vagy magaddal viszed, közben ugyanúgy ordít és ugyanúgy sír, nem nyugszik meg.

Ennek mi értelme van?

Miért nem lehet csak betenni a kiságyba, hogy hagy sírja ki magát? Ha úgy se nyugszik meg, akkor minek? Minek nehezítik meg az anyák a saját dolgaikat ezzel a "nem bírom, hogy sír" gondolkodásmóddal?


2021. jún. 14. 18:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom ha te sírsz és nem tudod megmondani, hogy pontosan miért akkor a te szeretteid se hagynak magadra, hogy majd úgyis kisírod magad
2021. jún. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%

Mert nincs olyan, hogy semmi baja, mégis sír.

Olyan van csak, hogy nem jössz rá, hogy miért sír.

Hát ezért.

2021. jún. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Az első babám olyan sírós volt, most pedigy olyan hisztis gyerekként hogy ha betettem az ágyba, hányásig ordított. Olyan kizökkenthetetlen volt h már nem kapott levegőt az ordítástól.

Így hiába sírt rajtam, mégsem volt olyan durva mint az mikor ott hagytam őt magára.

A kicsiket már simán lelehet tenni nyűgös napokon is. Akkoe sem produkálnak ilyeneket. Max ugyan úgy sírnak, de én eltudok menni "nyugodtan" pisilni. Nem aggódom azon h megfullad stb

2021. jún. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
90%

Mert èrzi, ha ott vagy mellette akkor is, ha nem tudsz èrdemben segìteni, ez erősìti az ősbizalmat, ami konkrètan az emberi kapcsolatok minősègènek az alapja. A lànyom az első 3 hònapot vègigsìrta, utàna is sokat elègedetlenkedett, viszont mindig tudta, hogy ott vagyok neki. Fèlbehagytam bàrmit, hogy felvegyem. Ez olyan, ami az első pàr èvben nehèz, utàna tèrül meg.

Sokaknak ez jön ösztönből amùgy, de meglàtod, ha szülő leszel.

2021. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Mert rohadtul nem olyan egyszerű ignorálni egy síró babát, mint ahogy te azt képzeled.

Hallottál már igazán sírni egy babát? Mert az esetek többségében nem úgy sír a baba mint a filmekben.

Képzeld el, hogy bekapcsol a riasztó, vinnyog fülsüketítően és nem tudod csak egy gombbal simán kikapcsolni. Mit tennél? Leülsz nyugodtan körmöt festeni, vagy addig keresnéd a vészjelző, villogó riasztás okát, amíg meg nem találod, és orvosolod a problémát?

2021. jún. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
99%
Attól még baja van csak nem tudod mi. Sokszor egyszerűen csak az anyja közelsége hiányzik a babának. Az egy nagyon rossz és elavult nevelés, hogy hagyni kell a gyereket sírni..meg majd erősödik a tüdeje. Fszság. Egy kicsi babának a szüleire van szüksége. Kamaszként, felnőttként tudod kontrollálni magad, elég csak jó szorosan megölelned az anyád, apád, tesód, párod. A babának ennyi nem elég. Ő egyszerűen csak stresszben van, hogy nem vagy vele.
2021. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%
Nehéz egy gyereksírást ignorálni... Max neked, mert akaratgyenge vagy.
2021. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
99%

Fu, nagyon jó kérdés. Már egy ideje próbálom frappánsan összefoglalni, de igazából nem lehet. Ez annál összetettebb kérdés, minthogy meg lehetne válaszolni egy kommentben.

Annyit szögezzünk le, hogy az anyák nem direkt nehezítik a saját életüket. Ez egy nagyon ősi ösztön, hogy ha sír a kisbabád, akkor felveszed. A XX.században világszerte igyekeztek kiirtani ezt az ösztönt, de szerencsére nem sikerült.

Amikor nem tudod miért sír a baba, akkor is jobb, ha testközelben van. Egyrészről a testközelség csökkenti a baba stressz szintjét, és ez az egész idegrendszerének jót tesz. Azt pl.tudtad, hogy azok a koraszülött babák, akiket az anyjuk kenguruban hordoz, hamarabb erősödnek meg, hamarabb stabilizálódnak a létfunkciói, mint az inkubátorban fekvő társaiknak? Ilyen ereje van az anyai jelenlétnek. Akkor is, ha az adott helyzetben látszólag semmit sem ér.

Ok nélkül sosem sír egy kisbaba. Ha ordít és nem nyugszik meg, annak valami oka van. Ilyenkor egy anya addig nem nyugszik, amíg rá nem jön, mi a baja a gyereknek.

A síró csecsemőt magára hagyni életveszélyes lehet. Ha pl.bukik egyet és utána beleteszi az arcát, könnyen megfulladhat.

2021. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
Csak ismételni tudom az előttem szólókat: mert a szülő testi közelsége akkor is segít a babának, ha ettől nem hagyja abba a sírást, vagy nem teljesen hagyja abba. És nem igaz, hogy ilyenkor ok nélkül sír a baba. Van oka, csak megtalálni és megoldani esetleg nem sikerül, de ettől még lehet enyhíteni.
2021. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha sír, akkor is van kinek sírnia, ha nem is tudom megvigasztalni. Gondolj bele: pár napja/hete egy tök ismeretlen helyre kerültél a jó melegből, és megszámlálhatatlan mennyiségű inger ér egyszerre, pl éhség, hangok, fények, GRAVITÁCIÓ ( a méhben a víz felhajtóereje ezt semlegesítette), dolgok érnek a bőrödhöz... képzeld el, hogy pl viszket valahol, vagy szúr egy címke, de se megvakarni/megigazítani nem tudod, se szólni, hogy mi a gond. Egy dolgot tudsz: sírni. Hát nem biztos, hogy örülnél, ha ilyen magatehetetlen lennél, és még jól ott is hagynának a problémáddal.
2021. jún. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!