Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikortòl fogtàk a ceruzàt a...

Mikortòl fogtàk a ceruzàt a gyerekeid normàlisan, ahogy mi is?

Figyelt kérdés

16 hònapos lànyomnak megmutattam, hogyan kell normàlisan fogni azòta ùgy tartja.

Persze össze-vissza rajzol, de nagyon szèpen tartja.


2021. jún. 17. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
16 hónaposan nem tudják jól fogni. A kézközép csontok és az ujjcsontok anatómiailag még nem értek meg a helyes ceruzafogásra. Az majd csak 5-6-7 éves kor körül következik be.
2021. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6 évesen vettem fogáskönnyítő gumit a ceruzára, azzal kb fél óra alatt megtanulta azt, amit hónapokig nem tudtam vele megértetni. Szóval a sulit már így kezdte.
2021. jún. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hàt konkrètan ugyanùgy fogja, csak feljebb, mint èn :)
2021. jún. 17. 11:22
 4/6 anonim ***** válasza:

A "csak feljebb" az pont nem rendes ceruzafogás.

Nem baj, ha az ujjai ugyanúgy állnak, neki most ez a kényelmes. De nem kell ennél többet belelátni.

2021. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a fajta ceruzafogás írásra való, nem rajzolásra, firkálásra. Hagyd, hadd fogja úgy, ahogy akarja, így nagyobb bajt okozol, mint hasznot.
2021. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kisfiam is elösszőr rendesen fogta, majd markolta. Most 3,5 éves és kb 2 hónapja fogja ismét rendesen. Én nem erőltettem.
2021. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!