Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hagynátok, hogy a gyerekeitek...

Hagynátok, hogy a gyerekeitek nevét rosszul ejtenék a TV-ben, vagy hagynátok a dolgot?

Figyelt kérdés

A legkisebb gyerekem sportol. Sokszor interjúztatják őket, és rendszeresen közvetítették a meccseiket a TV-ben. Tavaly is és tavaly előtt is kijutottak Olaszországba egy tornára, ahol tavaly harmadikok, azelőtt másodikok lettek. Idén is mennek majd, úgyhogy megint fog készülni velük interjú.

Minden közvetítésen és interjúban rosszul mondják a nevét a gyermekemnek. Nem szeretném leírni a nevét. Magyar név egyébként. Pl.: ha Georgina lenne a neve, Ginának hívnánk, és a TV-ben Dzsinaként szerepelne. Vagy ha Benjamin lenne a neve, és Bendzsáminnak ejtenék. Vagy Virginia helyett Virdzsíniának vagy Virhíniának ejtenék. Tehát rosszul ejtik a nevét, és nagyon rosszul hangzik úgy. Őt csak egy kicsit zavarja, engem nagyon. Főleg amikor úgy mutatkozik be, hogy pl.: Szabó Virgínia (nem ez a neve), és Szabó Virdzsíniának ejtik.

Ti szólnátok? Igen, tudom, hogy nagy dolog, hogy a helyi TV közvetíti az utánpótlás meccseiket, de engem zavar, hogy nem normálisan mondják a gyerekem nevét.


2021. jún. 19. 11:55
A kérdező szavazást indított:
Szólnék.
Nem szólnék.
47 szavazat
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Nyilván nem vagyunk olyan helyzetben, hogy sztárok vagyunk, de ha a gyereknek X a neve, akkor ne hívják Y-nak. És megkérnék mindenkit, hogy lec...ozza a nevét, mert közel nincs olyan neve.
2021. jún. 19. 11:56
 2/23 anonim ***** válasza:
48%

Én szólnék. Nekem volt olyan osztálytársam, akit úgy hívtak, hogy Xénia (kszénia), és mindenki Szénázta meg Szilviázta.

Unokatesóm Nb1-ben kézizett, őt is mindenki Krisztázta, meg Krisztikézte.


Ha szólsz, panaszt teszel, akkor számolj azzal, hogy nem fogják többé interjúztatni a lányodat/fiadat.

2021. jún. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
55%
Pont ezért adtam a gyerekeimnek egyszerű, rövid és könnyen leírható nevet. Ha magyar és tényleg egyszerű neve lenne, akkor nem lehetne máshogy ejteni.
2021. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Hát, a gyereknek kellene szerintem mondani, hogy így hívnak...
2021. jún. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

Nekem volt egy félig török osztálytársam, Cemre (ejtsd: dzsemre). Őt az amerikai c-betűből s, sz betű miatt mindenki 'Szimre'-nek, 'Szemre'-nek és 'Szimri'-nek szólította. Ő is szólt, hogy ne ezeken a neveken hívják, mert nem szereti.


Lányomat Leilának (ejtsd: lejla) hívják, de sokáig i-betűvel mondták, hogy Leila. Én se szeretem, hogyha más néven hívják.

2021. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

#3

Engem Józsefnek hívnak. Mindenki automatikusan Józsinak hív, pedig Jocinak szeretem, ha szólítanak. Nem feltétlenül kell Krisztiánókban meg Dzseniferekben gondolkodni.

2021. jún. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

Nem szólnék.

Ez legyen a legnagyobb bajom az életben:)

2021. jún. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
47%

Na erre én is azt mondom, hogy aki ilyen nevet ad a gyerekének, az viselje a következményeit.

Ha a gyereknek meg nem tetszik, szóljon, van szája...

Ha már a keresztnevét sem vagy hajlandó leírni, ami alapján aztan közel sem beazonosítható, akkor elgondolkodok hogy kivel is lehet a baj?!


Egy józsit azert szerintem ilyen szempontból ne hasonlítsunk egy pl dzsesszikához 😅😅

2021. jún. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
53%
Irígylem a problémáidat...
2021. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én Henriett vagyok de mindenki Henriettának írja...nem tudom miért. Sokszor olyan nyomtatványokon is Henrietta szerepel ahol előtte le kellett adni a személyit amin ugye nem az szerepel. Én egyébként szólni szoktam, ha rosszul mondják/írják.
2021. jún. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!